Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

SKX to SKX jednak, DB jakoś mnie osobiście nie rusza . 


Pamiętaj synku , lataj nisko i powoli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po raz pierwszy ten homar skxa jest droższy od samego skxa i więcej oferuję ;)

 

Jak dla mnie to plusem jest tylko szafir, rozmiar lekko za duży, otoczki indeksów zabierają tą surowość SKX która mnie osobiście urzeka.  A i logo DB takie wielkie na tej tarczy.

Jednym słowem wole oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Technologicznie oferuje więcej, ale z kodem nie jest droższy. Poza rozmiarem i brakujących kolorów sat i sun, uważam że tak powinien wyglądać SKX od początku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O gustach sie nie dyskutuje ale dla mnie lepszy skx007 klasyk lub inne bardziej trafiające do mnie modyfikacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to plusem jest tylko szafir, rozmiar lekko za duży, otoczki indeksów zabierają tą surowość SKX która mnie osobiście urzeka.  A i logo DB takie wielkie na tej tarczy.

Jednym słowem wole oryginał.

Dla mnie plusem jest szafir z AR, większa koperta (w końcu), nakładane indeksy z obwódkami, maskownice z pełnych ogniw i różne wersje kolorystyczne w tym PVD.

No i mam nadzieję że w końcu tarcza będzie w osi względem chapter ringu i wkładki bezela a sam jego ring wewnętrzny nie będzie miał takich luzów i nie będzie latał po tarczy  ^_^ 

Tak właśnie powinien wyglądać od początku SKX  :) 

Może rzeczywiście trochę przesadzili z tym zerźnięciem wzoru bo mogli trochę pozmieniać aby nie budził niesmaku i odrazy u niektórych pasjonatów  ;) 

 

Technologicznie oferuje więcej, ale z kodem nie jest droższy. Poza rozmiarem i brakujących kolorów sat i sun, uważam że tak powinien wyglądać SKX od początku.

Nawet z kodem jest droższy a dolicz jeszcze drogą wysyłkę + pewne opłaty celno-podatkowe  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, Tissel też jest lepszy od Suba, bo ma AR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Wziąłeś któregoś tomaliusz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to nie fejk ale ordynarna inspira, pewnie zaraz zostanę zlinczowany ale dla mnie to taka sama kicha jak Tissel, Invicta czy Stenek z mercedesem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Ile ludzi tyle opinii. Pewnie i tak będzie gównoburza, że to zrzyna z legendy, tylko że legenda SKX jest inna niż suba. Seiko masowo produkowało zegarek o porządnych parametrach i b.wygodnej (przynajmniej dla mnie) kopercie. Pozycjonowanie jak Seiko 5 powoduje że prawie każdy może go mieć. Plus modularność budowy pobudziła do modyfikowania mankamentów we własnym zakresie. Myślę, że ponad połowa tych zegarków poszła na mody. Z drugiej strony Seiko ma za sobą kilkuletnie ignorowanie wołania o upgrady. Nic dziwnego, że ktoś inny odpowiedział, z czego bardzo się cieszę bo będę miał lepszy zegarek w tej b.wygodnej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ptaku, miałem SKX-y i wiem co mi w nich brakowało, drażniło.

Generalnie lubię markę DB, robią fajne zegarki ale teraz rzeczywiście troszkę przegieli  ^_^

No ale mam ochotę go przetestować na żywo i porównać z legendą  :)

Parametry mi pasują a jak będzie na żywo to nie wiem.

Obawa największa taka że może trochę parzyć (podobieństwo skxa) na ręku i żeby nie powodował z tego tytułu dyskomfortu.

Generalnie to niepotrzebnie go wyprodukowali, bo będą zgrzyty na forum   :P

Mogło to zrobić Seiko, takiego SKX-a drugiej generacji   -_-

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to nie temat na dyskusje o tym nocniku. Zainteresowanych proponuję żeby przenieśli się do tematu marki, która to wyprodukowała bo jest ona w dziele amerykańskim tego forum!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

"Mogło to zrobić Seiko, takiego SKX-a drugiej generacji   -_-"

 

Fakt Monstera poprawili i optycznie i mechanicznie, szkoda ze Seiko nie zrobiło tego w 007

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źółw to przecież nic inego jak skx na 4r - przez to go zastąpił. Fakt koperta już nie ta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle opinii. Pewnie i tak będzie gównoburza, że to zrzyna z legendy, tylko że legenda SKX jest inna niż suba. Seiko masowo produkowało zegarek o porządnych parametrach i b.wygodnej (przynajmniej dla mnie) kopercie. Pozycjonowanie jak Seiko 5 powoduje że prawie każdy może go mieć. Plus modularność budowy pobudziła do modyfikowania mankamentów we własnym zakresie. Myślę, że ponad połowa tych zegarków poszła na mody. Z drugiej strony Seiko ma za sobą kilkuletnie ignorowanie wołania o upgrady. Nic dziwnego, że ktoś inny odpowiedział, z czego bardzo się cieszę bo będę miał lepszy zegarek w tej b.wygodnej kopercie.

W sumie ten cytat to SEIKO dotyczy więc pozwolę sobie ostatni komentarz odnośnie wypustu nocnika w tym temacie: vitriol, +100, lepiej bym tego nie ujął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak co ale skx z tarczą inna niż czarna to nie byłby skx 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na watcheszon są dostępne skxy w przyzwoitych cenach, db zrobiło swoje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na watcheszon są dostępne skxy w przyzwoitych cenach, db zrobiło swoje

Możesz dać link, nie mogę znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Właśnie nie jestem przekonany, że żółw to nowy Skx. Pozycjonowanie się nie zgadza, prospex vs 5. Koperta się nie zgadza :) i całościowo żółw nawiązuje do 630X, nijak do 754X/7c4X.Wskazówki są podobne, ale takie generalnie występują w wielu diverach Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.