Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

przypomnę, że te zegarki są fatalnie skonstruowane, śrubka goni śrubkę, rozminęli się ze słoną wodą, na którą go przeznaczyli...

 

02C1F401-5D48-4619-B9F3-B4E9863F78B6_zps

 

a efekt słonej wody wygląda tak i nawet tuńczykowi trudno się oprzeć, który te śruby ma grubsze:

IMG_8870.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie dwójka w chrono wymiata, wychodzi tylko że do akwenów z solanką będzie trzeba brać co innego.


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poza tym strasznie drogie to ustrojstwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Prezesso, też mam na oku te niebieskie tarcze. Chrono jest za drogie, ale czekam na porównanie rozmiarów trójwskazówkowego do sumo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto by się śrubkami przejmował  :D

po wyjściu z wody należy wypłukać pod prysznicem i już.

Drogi - to fakt, ale może kiedyś...

Ten bez chrono jest wypas!

 

PS. a nie mogą tych śrubek z kwasówki dawać???

Edytowane przez Prezesso79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet tematy na WUS zdechły chyba, że są jakieś inne nowe

http://forums.watchuseek.com/f21/new-seiko-prospex-transocean-2773802-30.html

 

http://forums.watchuseek.com/f21/seiko-transocean-thread-2834282.html

 

co do kwasówki to ja tan nie wiem o co chodzi - czy o to, że gwint pracuje ?

ale z tego co pamiętam to tuńczyk był kolesia, który naprawdę z nim nurkuje i jest to raczej wersja z ceramiczną osłoną puszki (shroud). Widać morskie ustrojstwo zagłębiło się wszędzie 

 

poza tym Seiko ma już ceramikę w modelach JP  od kilku dobrych lat i jakoś wtedy nie kombinowali tak, żeby ceramiczny bezel przykręcić niczym odwrócony garnek na dwie śruby:

 

ssd001-6.jpg?w=1024&h=904

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może rzeczywiście gwint pracuje inaczej... no to mogli dać z tworzywa  :D

Jeżeli chodzi o mocowanie bezela to rzeczywiście lepiej jak jest mocowany "zwyczajnie" - przekombinowali.

 

Ale takiej zintegrowanej koperty chyba nie da się inaczej połączyć z bransą jak na śrubki... Teleskopy poza tym, są bardziej zawodne.

Ale to pitolenie o szopenie, rzeczywiście jak rdzewieją to słabo.

Edytowane przez Prezesso79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta trzyma się na teleskopie standardowo w uszach, na stosunkowo małym teleskopie jak w damskim zegarku, ;)

Kolejne Śruby przykręcają tylko maskownicę

 

Pitolenie o szopenie to by było gdybyśmy marudzili i rozwodzili się nad zegarkiem do ~2500zł (ja bym olał wtedy te śruby)

ale wersja standard kosztuje ~899$ co da na oko ~4k zł - dla mnie to stanowczo za dużo za ten zegarek więc go nie śledzę

 

no chyba, że staniały, albo Wy znaleźliście jakieś super promocje poniżej ~600$

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski SBDC047 kosztuje nawet powyżej 1000$. To limitka Risingwave. Ładna ale droga i dużą jak na mój nadgarstek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie sobie sprawdziłem, że mocno zniżyłem i tak wysokie ceny, dla mnie koniec tematu...

miłego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że mamy szafir z AR co nie jest takie oczywiste w przypadku nurków od Seiko. Do tego pokrycie Diashield, które ponoć nieźle daje radę wg niektórych użytkowników z WUS. No i ceramiczny bezel a nie sama wkładka. Jakby kosztował 50~70% więcej od Sumo to byłby hit w mojej ocenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w myśl zasady, że każdy swoje chwali, ja wolę swojego - nie ma śrubek  :D  :lol:

 

a9dce76970f97e5db23628cda36e3709.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wolę Twojego, bo czcionka, której użyli do cyfr w tym z niebieską tarczą, zupełnie mnie odrzuca. W Twoim jeszcze tylko zamazać ten durny X i będzie gitara :D 

 

Burns, z innej beczki. Gdybyś miał wybrać zegarek na wakacje do Tajlandii (nurkowanie, ale nie scuba, paralotnie,skałki,linki,itp.) to bardziej zaufałbyś Monsterowi (druga seria) czy G-shockowi w tego typu warunkach? Bo kombinuję, który zegarek zabrać.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie prospexy podrożały... seiko chyba aspiruje wyżej.

…....ogólnie ceny wszystkich rozpoznawalnych modeli poszły w górę, na rynku wtórnym.  

 

Emiel,  jak Tajlandia to tylko Zimbe   :D

Edytowane przez jimmy6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście wolę mieć z sobą zegarek, który bardziej lubię i który jeszcze mocniej będzie ze mną jeżeli przetrwa takie trudy nawet przez pryzmat utraty zegarka (oczywiście do jakiejś kwoty - to już kwestia indywidualna, jak kto wycenia swoje rysy) Monster na pewno jest u mnie w tym przedziale, podobnie jak Sumo, ale seryjne)

Tak czy siak zegarek na takich wyjazdach outdoor mocno oberwie po gaciach ...

Wszystko ładnie pięknie, ale napisałeś jedną rzecz, bardzo dla niego kiepską co wyklucza Monstera (również Zimbe)

Są to skałki, no i tu robi się tragicznie, ale również dla drogiego G-shocka z serii Master itd.

 

Więc albo dwa na zmianę w zależności od tego co będziesz robił, albo tani G za ~300zł jak g-9100

Albo opcja 3, podczas wspinaczki chowasz zegarek do sakwy, kieszeni, plecaka...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to na wspinaczki zegarek byłby zdjęty. Czy Monster w tym wypadku nadaje się? Pokazywałeś ostatnio zdjęcia jakiegoś Seiko po kontakcie z wodą morską i nie wyglądało to dobrze. Zapytam jeszcze - polecasz jakieś dobrej jakości gumy do Monsterów? Mam pasek od Jakuba robiony, ale mimo, że zabezpieczona, to jednak skóra...Chciałbym jakąś czerwoną gumę najlepiej (SRP313) a Ty masz trochę doświadczenia - kupiłem jakąś niedawno na ebay i była beznadziejnej jakości.

 

Przyznam szczerze, że G kojarzy mi się z robotą w ogródku,ew. pracami w garażu i chciałbym w ostateczności go wybrać na wakacje, jeśli Monster by się nie nadawał.


Ball, Casio, Citizen, Grand Seiko, Longines, Muhle, Orient, Orient Star, Oris, Seiko, Squale, Tissot, Vostok, Zodiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Pierwszy od lewej najlepsiejszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.