Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Długa przeciwwaga sekundowej robi dobrą robotę, do tego piękna godzinowa w kształcie jaki lubię . Świetnie wyglądają też stalowe polerowane osie przy lakierowanych na grubo wskazówkach. Jak ukazała się ta pierwsza emalia sarx027 z arabskimi to chciałem ją kupić i jak widać temat nie uciekł, niebieska emalia na żywo jest przepiękna. 15abef93570119a51779abeb6399d07f.jpg

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Edited by eye_lip

Filip, raz jeszcze

ja miałem te w rękach, a Ty chyba robiłeś komuś pasek(jeżeli to nie był twój zegarek) bo tak mi się wydaje, że też któregoś z nich widziałem na twoich zdjęciach.

Ja tam różnic w tych zegarkach nie widzę, ale oczywiście możemy się bawić w grę znajdź trzy pierdoły (inna, godzinowa, inna koronka bo to zmienili w całej linii presage, czy tam ten napisik na tarczy jaka to seria)

Sekundowa jest tak samo długa jak była z takim samym księżycem

11201555_1466373220336727_185310648_n.jp

Edited by Burns

Chyba już nie do dostania. Na zegarki zielona góra był kilka dni i niedostępny.

Wysłane z mojego SM-J710F przy użyciu Tapatalka

Piszesz o emali? Jest dostępna w novotime.

To prawda, że zdjecia nie oddają w pełni jego piękna ;).

Marcin znamy się nie od dziś. Nie wiem o jakiej atmosferze piszesz, ale jak mi coś w SEIKO nie pasuje to nazywam rzeczy po imieniu i piszę, że coś jest do d*py. O tym zegarku mam takie, a nie inne zdanie. A wracając do niebieskiej emalii. Patrząc na kształt tarczy, jej strukturę odnoszę wrażenie, że to inna technika wykonania szczególnie w stosunku do dwóch ostatnich modeli, które wrzuciłeś a gdzie wszytko było takie równe, jakby maszynowe. I dla mnie to jest ta różnica, której Ty nie widzisz. No chyba, że ja mam coś z oczami.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Filip, raz jeszcze

ja miałem te w rękach, a Ty chyba robiłeś komuś pasek(jeżeli to nie był twój zegarek) bo tak mi się wydaje, że też któregoś z nich widziałem na twoich zdjęciach.

Ja tam różnic w tych zegarkach nie widzę, ale oczywiście możemy się bawić w grę znajdź trzy pierdoły (inna, godzinowa, inna koronka bo to zmienili w całej linii presage, czy tam ten napisik na tarczy jaka to seria)

Sekundowa jest tak samo długa jak była z takim samym księżycem

11201555_1466373220336727_185310648_n.jp

Ja tych zegarków nie mialem nigdy w ręku. Zobaczylem dwa tygodnie temu niebieskiego, spodobał mi się bardzo i mam go od wczoraj.

Marcin znamy się nie od dziś. Nie wiem o jakiej atmosferze piszesz, ale jak mi coś w SEIKO nie pasuje to nazywam rzeczy po imieniu i piszę, że coś jest do d*py. O tym zegarku mam takie, a nie inne zdanie. A wracając do niebieskiej emalii. Patrząc na kształt tarczy, jej strukturę odnoszę wrażenie, że to inna technika wykonania szczególnie w stosunku do dwóch ostatnich modeli, które wrzuciłeś a gdzie wszytko było takie równe, jakby maszynowe. I dla mnie to jest ta różnica, której Ty nie widzisz. No chyba, że ja mam coś z oczami.

Widzę, widzę - przez to jest mniej dziadkowy?

jako Ojcu powiem Ci po cichu, że czarny to technika Urushi, wiec tylko biały jest ...

i co by to nie była za technika, Seiko w tym przedziale cenowym robi strukturę tarcz po mistrzwosku, jednocześnie jest je w stanie tak samo sp***dolić i wypuszczać krzywusy.

i tak se tymi kolorkami odgrzewają te kotlety a w mechanizmach nic się nie dzieje bo i tak je skonsumujemy

a były jeszcze te z 28800vph

generalnie tych zegarków z tymi tarczami na ten czas przewidzianych jest już kilka (a samego niebieskiego jest 1500),

mają rozmach ch*je jak w kilka osób tego elitarnego zespołu są ich w stanie tyle natrzepać (chyba malują /wypalają rękami, nogami i ustami )  :D  :D  :D

Edited by Burns

Panowie, pytanie może nie dotyczy konkretnie Seiko, ale po raz kolejny pojawiła się ta kwestia w dyskusji, a ja jako osoba dopiero zaczynająca pasję związana z zegarkami nie ogarniam, a mianowicie:

O co chodzi z tą awersja do rzymskich indeksów? To tylko rzecz gustu, czy indeksy arabskie świadczą o wyższej sztuce zegarmistrzostwa (frezowane indeksy w GS które można podziwiać pod mikroskopem zostawmy, bo to inna liga)?

Tak, rzymskie zdecydowanie znaczą że zegarek jest z niskiej półki

To tylko kwestia gustu, ale rzymskie lub same indeksy jako pałeczki są bardziej eleganckie niż arabskie cyfry.

b2eea3ea421547fe0d9cb55f50664116.jpg0cdf183124c1c83b9db3ae00e284d994.jpg

Edited by eye_lip

O co chodzi z tą awersja do rzymskich indeksów? To tylko rzecz gustu, czy indeksy arabskie świadczą o wyższej sztuce zegarmistrzostwa (frezowane indeksy w GS które można podziwiać pod mikroskopem zostawmy, bo to inna liga)?

Dodatkowo sprawdź sobie absolutną ikonę kategorii "dress watch", Patek Philippe 5116 (notabene sam sobie go zaraz sprawdzę, bo kocham ten zegarek).

Wracając do SPB069 to trzeba przyznać, że jest to jedna z ciekawszych nowości Seiko od jakichś dwóch-trzech lat od kiedy to wpadli w spiralę tłuczenia nowych zegarków i limitek jak popadnie. Jest bardzo fajny, ja go jednak nie kupię z poniższych powodów:
- Już pewnie nie da się go kupić, szczególnie jeśli do gry weszło Hodinkee :)
- Jak dla mnie zegarek w takim stylu powinien mieć max 39mm i mój nie za duży nadgarstek nie ma tu nic do rzeczy :)
- Napis SEIKO jest wg. mnie za duży
- Już mam Seiko z niebieską tarczą :P

post-100816-0-64801300-1514653912_thumb.jpg

Mi rozmiar nie przeszkadza bo jest to imo zegarek każualowy.a5101596dfa7bffd3092346c1eb4f1b9.jpg

I stanąłem w miejscu bo chciałem kupić pierwszy z cyframi arabskimi

No to kup, chyba nie ma problemu?

No to kup, chyba nie ma problemu?

Kupię. Napisałem pw w sprawie paska.

Czyżby bieda wersja 8L? Czy całkiem nowa konstrukcja?

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Guest vitriol

No idea, na razie wspomniany tylko na tym zdjęciu z Clemiko.

Przedstawili też kwarcowy werk GMT w GS i nowe VFA.

Jacek, na zdrowy rozum 8L35 w biedniejszej wersji.

Tak, rzymskie zdecydowanie znaczą że zegarek jest z niskiej półki

To tylko kwestia gustu, ale rzymskie lub same indeksy jako pałeczki są bardziej eleganckie niż arabskie cyfry.

Dzięki za odpowiedź. Przewija się ta kwestia przez forum w różnych wątkach więc chciałem się upewnić, żeby nie popełnić jakiejś gafy zakupowej ;)

A przykłady które wkleiłes to faktycznie paskudne, pewnie jakaś chińszczyzna, a że indeksu równe to mus podróbki (żeby całkiem nie odbiegać od tematu Seiko) :P

No nareszcie doczekałem się. Ciekawe co z tego wyjdzie i jaki poziom będzie reprezentował...

I jak tu nie kochać tego zegarka :)

I Waldziora za takie zdjęcia! :)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/