Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam gumy dla mojego Black Monstera. Czy możecie mi jakieś paski polecić?

 

Oryginalny gumowy pasek jest ciekawy, oczywiście wszystko kwestią gustu, ale ta fala na końcu paska i napis seiko, przy górnej kopercie mogą się podobać :) zwłaszcza ta fala powoduje, że ma się ogół rasowego divera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisze do was poniewaz potrzebuje porady. Mianowicie chodzi mi o to,ze chcialabym kupic zegarek dla meza.Ma to byc prezent na urodziny,a ze nie znam sie na zegarkach zbyt dobrze:)potrzebuje fachowej porady:) Znalazlam taki model: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7983,8075,1396-0-0-SNAB97P1.html

Wizualnie wydaje mi sie atrakcyjny i cena rowniez wydaje byc sie zachecajaca.Co sadzicie o tym modelu?? A moze podsunelibyscie mi jakies inne rozwiazania? Z gory dziekuje za pomoc:)

 

Mimo, że lubię bardzo wszystkie zegarki Seiko to raczej tego modelu bym nie wybrał. Na pewno nie w tej cenie. Niczym specjalnym się nie wyróżnia (to tylko kwarc). W tej kwocie, a nawet taniej można mieć bardzo przystępnego automata, właśnie Seiko (np. Monsterka), Orient (np. BigMako).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisze do was poniewaz potrzebuje porady. Mianowicie chodzi mi o to,ze chcialabym kupic zegarek dla meza.Ma to byc prezent na urodziny,a ze nie znam sie na zegarkach zbyt dobrze:)potrzebuje fachowej porady:) Znalazlam taki model: http://www.timetrend.pl/sklep-1,2,7983,8075,1396-0-0-SNAB97P1.html

Wizualnie wydaje mi sie atrakcyjny i cena rowniez wydaje byc sie zachecajaca.Co sadzicie o tym modelu?? A moze podsunelibyscie mi jakies inne rozwiazania? Z gory dziekuje za pomoc:)

 

Proponowany zegarek ma w środku jeden z podstawowych i szeroko stosowanych przez Seiko mechnaizmów - pewna rzecz. Odnośnie koloru czarnego - to przedyskutowałbym to z mężem - takie zegarki wydają się na początku atrakcyjne, ale są mniej uniwersalne. Co do rady wyżej odnośnie zakupu zegarka mechanicznego - także podszedłbym z dystansem. Przy zegarku mechanicznym trzeba trochę więcej starań, szczególnie przy nieregularnym jego noszeniu. Takie zabiegi (ustawianie czasu) można polubić, choć niekoniecznie. Zegarek kwarcowy jest mniej wymagający w użytkowaniu (poza okresową wymianą baterii).

No i jeszcze jedna istotna rzecz - duża wskazówka w tym modelu nie wskazuje sekund, sekundnik to mała, wewnętrzna tarcza z lewej strony. Są osoby, dla któych takie działąnie jest mało atrakcyjne i wybiarają zegarki z "dużą sekundą" (i klasycznym układem).

Edytowane przez sergserg

  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za porade.Sama nigdy nie doszlabym do takich wnioskow.

http://allegro.pl/seiko-skx779-k3-diver-black-monster-pasek-i2357066536.html

Ten mi sie podoba i mezowi tez sie spodoba chyba.Uwazacie ze warto go kupic??

 

Monster jest bardzo atrakcyjny wizerunkowo, wygląd ma bardzo nietuzinkowy. Co też jest jedynym ograniczeniem tego zegarka - nie do każdego rodzaju ubioru/okaqzji on pasuje. Jeśli to ma być kolejny zegarek męża - to rzecz jasna ten problem znika.

No i dla jasności - to jest zegarek automatyczny, czyli mechaniczny. Nakręca się przy noszeniu. Czas rezerwy przy pełnym nakręceniu wynosi ~2 dni (tzn. po odłożeniu na półeczkę po najdalej 2 dniach się zatrzyma).


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek trzeba po prostu nosić, ale w końcu po to jest zegarek :D Czy warto go kupić... hmmm, wystarczy zobaczyć ilu ma zwolenników na forum i jakie opinie. W skrócie BARDZO WARTO!! Ja go noszę bardzo często, do pracy, na rower, nurkowania, w zasadzie do wszystkiego się nadaje, ale tak jak napisał sergserg nie na każdą okazję, chociaż w tych kontrowersyjnych czasach..., zmiana paska na skórzany i okazja nie gra roli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

Czarny monster to mój pierwszy zegarek i jestem baaardzo zadowolony :)

Ja wybrałem wersje na bransolecie, która jest rewelacyjna.

Nosze go codziennie od 2 miesięcy :)

 

Tak wygląda na moim 19 centymetrowym nadgarstku.

med_gallery_46702_729_677851.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Monster :rolleyes: , moja pierwsza seikowa miłość. Dlatego ma u mnie dożywocie. I też czarny na bransie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj kolejny Seiko - SSB037P2.

Dla odmiany - kwarc.

Dodatkowy pasek Pattini w drodze.

post-50051-0-09440900-1340173244_thumb.jpg


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy "przybysz" ;)

 

80212221filtered.jpg


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sie z czego cieszyć , pogratulować . Jest również branzoleta czy tylko guma ?


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sie z czego cieszyć , pogratulować . Jest również branzoleta czy tylko guma ?

 

Jest guma a bransa już do mnie leci :lol:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe to czerwone pole na tarczy, trochę jak w aucie na obrotomierzu. Byle się kiedyś nie zatarł mechanizm jak dojdzie wskazówka do czerwonego pola :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietypowe to czerwone pole na tarczy, trochę jak w aucie na obrotomierzu. Byle się kiedyś nie zatarł mechanizm jak dojdzie wskazówka do czerwonego pola :)

Trzeba regularnie robić przeglądy i stosowac dobry olej :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sporo wspólnego z autem, paski też trzeba zapinać (w tym wypadku bransoletę). Dobrze, że chociaż nie trzeba tankować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejszy "przybysz" ;)

 

Bardzo ładny, gratuluję! można wiedzieć co to za model?

 

dziękuję i pozdrawiam.

Edytowane przez Bukszpan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. jestem posiadaczem seiko sumo pomarańczki jak widać na załączonym zdjęciu:)

Pytanie kieruje do Was forumowiecze gdzie mogę nabyć orginalną bransolete do niego. Prosiłbym o jakieś konkretne namiary, najlepiej w europie. Dzięki z góry za odp.

post-51660-0-49296100-1343253783_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć...

 

jeżeli nie trafisz gdzieś okazji to obawiam się, że nie kupisz z innego miejsca niż poniższe:

http://www.seiyajapa...op&fl=prod_info (lekka przeginka z ceną :P )

lub zapytanie do

http://www.higuchi-i...om/index-e.html

 

na ebay,allegro i tym forum aktualnie nie ma oryginalnych

możesz zamieścić pytanie w tym dziale http://zegarkiclub.p.../118-poszukuje/ - może ktoś będzie chciał rozstać się ze swoją

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.