Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Są w Arkadii w Warszawie w TT Ananty i kilka innych , wyższych modeli Seiko.

Rozmawiałem z nimi i twierdza , ze maja już zamówione GS i modele Star Wars. Maja być pod koniec roku.

A faktycznie, że Spring Drive'a mierzyłem właśnie w Arkadii w TT. Z tym, że to już dość dawno temu. Fajnie, że będą mieli GS'y, tylko obawiam się, że ceny będą powalające w stosunku do tych w Japonii (pesymistycznie zakładam analogię do Monstera :( ). No ale przynajmniej będzie można zobaczyć na żywo i pomacać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A faktycznie, że Spring Drive'a mierzyłem właśnie w Arkadii w TT. Z tym, że to już dość dawno temu. Fajnie, że będą mieli GS'y, tylko obawiam się, że ceny będą powalające w stosunku do tych w Japonii (pesymistycznie zakładam analogię do Monstera :( ). No ale przynajmniej będzie można zobaczyć na żywo i pomacać :lol:

Ciekawe czy tylko w stolicy w TT bedą mieli GS . Co do cen jezeli maja być takie jak np. monster to raczej cieżko im będzie zrobić karierę.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy tylko w stolicy w TT bedą mieli GS . Co do cen jezeli maja być takie jak np. monster to raczej cieżko im będzie zrobić karierę.

Byłem ostatnio w TT w Arkadii i z tego, co się dowiedziałem, to jeśli w ogóle będą mieli, to raczej tylko w tym jednym salonie. Ananty też w Polsce dostępne są tylko tam, w żadnym innym TT ich nie użyczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Podpowiecie mi cos ciekawego o firmie Lorus? - (zamiescilem ten post tutaj bo dowiedzialem sie ze to jest takie "tańsze" seiko) czytalem tez ze maja bardzo dobry stosunek ceny do jakosci. Ale czy warto w to wchodzic w porownaniu z Timexem np.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że nie chciałeś syfić forum nowym tematem, to akurat się chwali.

Ale poszukać trzeba było dokładniej.

Dwa pierwsze tematy z brzegu:

- http://zegarkiclub.pl/forum/topic/57448-lorus/page__hl__lorus

- http://zegarkiclub.pl/forum/topic/49152-lorus-czyli-gorsze-seiko/page__hl__lorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, gdzie mogę kupić (najlepiej w kraju) Seiko SNZH67K1? Znalazłem ofertę na Alle, tyle ze bez polskiej gwarancji :( szukam czegoś sportowego na codzień (ten model podoba mi się najbardziej, poza tym ma 41mm - mam dosyć szczupły nadgarstek).

Ewentualnie model SNZH65 (właściwie to nie za bardzo wiem, czym się właściwie różnią).

 


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest wyłącznie w kolorze. W polskich salonach nie widziałem.

Kupisz np:

http://www.i-zegarki.pl/seiko-snzh67k1-metal-sports-automatic-p-174.html

ale lepiej (taniej) tu:

http://www.amazon.com/Seiko-SNZH65-Automatic-Black-Stainless/dp/B004620G5W


www.katatime.pl 

www.toskania.org.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się chwalił, ale się pochwalę ;) jak dokładny może być mechaniczny zegarek SEIKO konkretnie mój egzemplarz ALPINIST . Ustawiałem go dokładnie przy jesiennej zmianie czasu na zimowy i teraz po ponad 2 miesiącach jest ledwo 4 sekundy na plusie. Nie jeden szwajcar za gruba kasę wymięka :)

Taki mi się trafił . Powiem szczerze, że jestem w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny wynik B)


"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam dla znajomego zegarka "nurka" z głębokościomierzem mam kilka ofert podanych przez klubowiczów tego forum ale nie ma tam nic marki seiko, w związku z czym pozwoliłem sobie zapytać w tym temacie. Czy seiko posiada w swojej ofercie zegarek spełniający wyżej wymienione kryteria??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę na Seiko premier ssa 023. Jednak zastanawiam się czy będzie dobrze na branzolecie czy lepiej na pasku ? Ciekawy jestem też opinii na temat "PREMIER-ów". Czytałem, że widok mechanizmu od strony koperty nie koniecznie musi być efektem pożądanym. Na razie takie małe okienko do serca zegarka podoba mi się. Mała tarcza wskazuje czas w wymiarze 24 h. Mechanizm 4R39.

post-57457-0-63083500-1359304451.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pasek zawsze sobie zmienisz a dokupić taką bransoletę będzie bardzo ciężko

widok mechanizmu - kwestia indywidualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model bardziej podoba mi sie na pasku. ;)

 

Burns ma rację zawsze lepiej i łatwiej jest dokupić pasek.


"Obawiać trzeba się nie tych, co mają inne zdanie, lecz tych, co mają inne zdanie, lecz są zbyt tchórzliwi, by je wypowiedzieć."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o serii "Premier", nie jest to co prawda GS, ale słyszałem pochlebne opinie. Wcześniej chciałem kupić zielonego alpinista, jednak komplikacje z kartami kredytowymi, przewalutowania, Vaty, cło itp. zniechęciły mnie do działań na ebayach itp. Poza tym ten premier ma średnicę 41 mm. Szkoda tylko, że nie ma zielonej tarczy. Jeszcze w tym roku wrócę do planów zakupu alpinista (ach ta zielona tarcza !!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile ma kosztować ?

o jakimkolwiek Seiko ciężko coś złego powiedzieć - "będzie Pan zadowolony"

jedno jest ważne - jeżeli Alpinist to twój cel to nie ma się co oszukiwać półśrodkami bo nie będziesz spełniony i tak prędzej czy później go kupisz a tylko kosztów sobie narobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 1400 PLn. Chyba w kolekcji będzie premier i alpinist tylko później

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o gustach się nie dyskutuje

mi osobiście ten model nie podoba się, aż na takie pieniądze

max 900zł

przy podobnych pieniądzach można mieć SARB017 lub SARB033

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

przepraszam że się podpinam ale mam mały problem odnośnie seiko-SKZ229K1.

chciałbym zakupić ale ma pewne pokrętełko z lewej strony ,pani w sklepie wyjaśniła mi że to coś od mapy ;-)

ale co??.

nie była mi w stanie wytłumaczyć może ktoś z was wie o co chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani w sklepie wyjaśniła mi że to coś od mapy ;-)

 

 

 

hmm , chyba kompasu ...

Edytowane przez yacek _b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pani dobrze wyjaśniła - map meter

http://pl.wikipedia....iki/Krzywomierz

odkręcasz pokrętło, i jedziesz nim po mapie a ten przelicza odległość

problem, że mapa musi być w skali takiej jak został wyskalowany przyrząd (do znalezienia w instrukcji)

lub po prostu musisz umieć dzielić lub mnożyć

 

tutaj recenzja

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/20094-recenzja-seiko-5-sports-skz231-map-meter/

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.