Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko jest w recenzji, więc trudno jeszcze na siłę dorabiać ideologię

to Ty będziesz go nosił, lub nie

ogólnie spoko - ma moc

nie każdy lubi nadmiar indeksów

mi osobiście to nie przeszkadza, również posiadam jeden z bezelem słonecznym

na pewno ciekawa pozycja dla kogoś kto biega po lasach i górach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli boli Cię brak myślników to mogę dorysować!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie manko:)

 

co myślcie o tym zegarze? http://www.zegarek.net/zegarki/seiko/zegarek_seiko_SSB053P1.html

Jestem laikiem w tym temacie ale strasznie chcę Seiko.

Na raty chciałem nawet już kupić Seiko Sportura Snae67P1 - ale niestety jestem skazany na wspaniały sklep Time Trend, w kórym już chyba 3 tydzień czekam na uruchomienie systemu ratalnego. No cóż, chciałe zegarek za 2 000 u nich kupić ale nieestety nie jest mi dane więc upatrzyłem ten, tańszy i równie ładny:)

 

Co o nim myśłicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli się podoba (a mi się podoba) to bierz - niczym wielkim nie będzie ustępował sporturze a już na pewno tej, którą przedstawiasz Snae67P1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie manko:)

 

co myślcie o tym zegarze? http://www.zegarek.n...o_SSB053P1.html

Jestem laikiem w tym temacie ale strasznie chcę Seiko.

 

 

Co o nim myśłicie?

 

Zegarek za prawie 700zł i bransoleta nie jest zrobiona z pełnych ogniw tylko tzw. zwijanka? Takie rzeczy to są w Lorusach za 300zł. Nie kupiłbym, tylko z tego powodu. Poza tym nawet ładny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony Tak, z drugiej i tak tego nie zerwiesz nawet jak się uwiesisz (pójdą teleskopy i piny)

po drugie dobrze wiesz, że to polska rzeczywistość - zagranicą można go kupić w cenie zbliżonej do Lorusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seiko za 700 plnów podoba mi się bardzo:) ale sportura to dla mnie jest jeden z ładniejszych zegraków w tej chwili i zamierzam go kupić.

@Burns - masz rację, biegacjąć po zagranicznych strona i sprawdzajac to Sporturę można kupić za niecałe 1000 plnów (przeliczając na złotówki) a ten tańszy model pewnie za 300 plnów. Chcę kupić zegar dla wyglądu tak naprawdę. Jestem laikiem pod tym względem ale zacząłem się troche interesować zegarkami. Wracjąc do cen to w Polsce posiadanei zegraka za poand 1000 plnów to już chyba bogactwo. Porażka... Co do Seiko to niestety jedynym sklepem, który ma Seiko jest Time Trend.

Aha, do 1500 plnów co byście polecili z Seiko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać parę zmiennych :P np. automat, kwarc, duży, mały, styl sportowy, codzienny, elegancki, z lumą, bez lumy, odcień tarczy itd. itd.


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz podać parę zmiennych :P np. automat, kwarc, duży, mały, styl sportowy, codzienny, elegancki, z lumą, bez lumy, odcień tarczy itd. itd.

 

Masz rację też napisałem:P

Sorki.

 

Hmm, jak każdy do Polak do wszystkiego. Tak, napradę to trudno jest mi podjąć decyzję czy na pasku, czy na bransolecie (bransoleta raczej chyba aczkolwiek Seiko Sportura snae67p1 jest kozackim zegarkiem). Teraz spodobały mi się Sumo ale do garniaka średnio będzie pasował.

Mechanizm - nie wiem. Za bardzo sie na tym nie znam: kwarc czy mechanik. Chyba dla mnie bez różnicy. Tarcza czarna - koniecznie. Najlepiej, żeby cały był czarny:)

Nie wiem czym lest LUMA:P

Min. 42-43 mm z koronką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno jest mi podjąć decyzję czy na pasku, czy na bransolecie

pamętaj, że łatwiej do zegarka dobrać odpowiedni pasek niż bransoletę.

 

Nie wiem czym lest LUMA:P

substancja świecąca. Zobacz tutaj - przykłady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

naszło mnie na divera i szukam seiko skx007 na allegro jest http://allegro.pl/seiko-skx007-j1-pasek-diver-made-in-japan-i2958038818.html

jak myślicie - oryginał?

Na allegro kosztuje ponad 1k ale zamawiając zza granicy można miec za około 700 plnów ale kompletnie nie mma pojęcia jak i ile wynosi cło, gdybym miał zapłacić. Bo jak to koszt 200 czy 300 złotych to jest mało opłacalne.

Co myślicie?

 

Pozdro,

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ minusjeden

1. Sprzedającym na podlinkowanej przez Ciebie aukcji jest firma - tego typu instytucje rzadko handlują podróbkami. Co więcej, jeśli chodzi o niedrogie Seiko, rzadko kiedy widuje się podróbki.

2. Zamawiając taki model zza granicy, możesz go mieć za niecałe 650pln. Gdybyś decydował się na model -K1 zamiast -J1, możesz się zmieścić w 520pln.

3. Cło ci nie grozi, gdyż wartość paczki mieści się poniżej 150 Euro.

4. VAT - jeżeli trafi się jakiś skrupulatny celnik, możesz zapłacić... z drugiej strony, tak jak napisał przedmówca, przesyłki nadawane paczką bez dodatkowych kosztów dla klienta (lokalna firma przewozowa typu Hong-Kong Post) często są ignorowane przez Urzędy Celne. Kolejna sprawa - sprzedawcy często zaniżają wartość zegarka na deklaracji celnej (i robią to chyba "z automatu").

Edytowane przez k2cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał, ale zakupy w tym sklepie są dużo droższe niż samodzielne sprowadzanie z Japonii (ok 50%). Oczywiście kupując na allegro, nie musisz się martwić o różne nieprzewidziane okoliczności - klikasz, płacisz i spokojnie czekasz na paczkę, a jak się zegarek nie spodoba, to odsyłasz.

 

Ten model możesz sprowadzić w kwocie poniżej 600 zł z przesyłką i, w sprzyjających okolicznościach, z nadzieją na ominięcie opłat (wysyłka z użyciem miejscowej poczty).

Z opłatami powinno wyjść nie więcej niż 750 zł.

 

A co w przypadku gdy trafię na cło?

Właśnie cała zabawa z zakupami za granicą mnie zniechęca.

Najgorsze jest to, że nie mogę go przymierzyć nigdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, cło to nie są "groszowe sprawy". Cła na paczki o wartości poniżej 150 Euro NIE MA.

VAT - jeżeli zostanie naliczony, faktycznie jest dodawany do wartości widniejącej na rachunku (czyli obejmuje także przesyłkę, o ile coś za nią zapłaciłeś). O ile w paczce będzie rachunek :D

 

Tak jak napisałem, sprzedawcy z Dalekiego Wschodu często sami bez jakichkolwiek sugestii ze strony klienta zaniżają wartość paczki podawaną na deklaracji celnej. W moim przypadku wpisano tam 1/4 wartości zegarka :P

Prawda jest taka, że nawet jeżeli doliczysz do VAT do 520 czy 640pln (to zależy, czy chcesz mieć model "Made in Japan", czy też niekoniecznie), wciąż jesteś (zależnie od wersji) 400 lub 250pln do przodu.

Edytowane przez k2cl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie manko:)

 

co myślcie o tym zegarze? http://www.zegarek.n...o_SSB053P1.html

Jestem laikiem w tym temacie ale strasznie chcę Seiko.

Na raty chciałem nawet już kupić Seiko Sportura Snae67P1 - ale niestety jestem skazany na wspaniały sklep Time Trend, w kórym już chyba 3 tydzień czekam na uruchomienie systemu ratalnego. No cóż, chciałe zegarek za 2 000 u nich kupić ale nieestety nie jest mi dane więc upatrzyłem ten, tańszy i równie ładny:)

 

 

 

 

 

 

Co o nim myśłicie?

 

Twój zegarek http://watchhubs.com...3p1-ssb053.html

jezeli jestes fanem FC to masz taka Sporture http://watchhubs.com...3p1-snae93.html

Niestety rat nie ma , tylko gotówka ,najlepiej płatna przez PayPal.

Seiko zawsze warto kupić.

Edytowane przez pawelb29

Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić w Polsce serię grand?


Dowcip jest bronią, ale nie należy karać za nielegalne posiadanie dowcipu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem niedawno w TT w Arkadii w Warszawie. Piękne zegarki, choć cena też nie niska.

Edytowane przez lukebor

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój zegarek http://watchhubs.com...3p1-ssb053.html

jezeli jestes fanem FC to masz taka Sporture http://watchhubs.com...3p1-snae93.html

Niestety rat nie ma , tylko gotówka ,najlepiej płatna przez PayPal.

Seiko zawsze warto kupić.

 

Przeszło mi ze Sportury na Divera SKX007 - chce ładnego Diver na podobę Omegi Seamaster Planet Ocean - niestety muszę zadowolić się substytutem Omegi (niestety nie zarabiam fury $$$, żeby kupić Omegę:P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ minusjeden

1. Sprzedającym na podlinkowanej przez Ciebie aukcji jest firma - tego typu instytucje rzadko handlują podróbkami. Co więcej, jeśli chodzi o niedrogie Seiko, rzadko kiedy widuje się podróbki.

2. Zamawiając taki model zza granicy, możesz go mieć za niecałe 650pln. Gdybyś decydował się na model -K1 zamiast -J1, możesz się zmieścić w 520pln.

3. Cło ci nie grozi, gdyż wartość paczki mieści się poniżej 150 Euro.

4. VAT - jeżeli trafi się jakiś skrupulatny celnik, możesz zapłacić... z drugiej strony, tak jak napisał przedmówca, przesyłki nadawane paczką bez dodatkowych kosztów dla klienta (lokalna firma przewozowa typu Hong-Kong Post) często są ignorowane przez Urzędy Celne. Kolejna sprawa - sprzedawcy często zaniżają wartość zegarka na deklaracji celnej (i robią to chyba "z automatu").

 

http://watchhubs.com/en/diver-s-watches/248-seiko-divers-mens-rubber-band-skx007j1-skx007.html

 

ten bym zamawiał - chyba, że macie stronę gdzie są taniej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://watchhubs.com...7j1-skx007.html

 

ten bym zamawiał - chyba, że macie stronę gdzie są taniej:)

 

Taniej masz nawet w tym samym sklepie, jeśli nie będziesz dopłacał za mityczne napisy na tarczy:

http://watchhubs.com...7k1-skx007.html

 

A co do opłat to jeszcze nie słyszałem, by ktokolwiek poniósł dodatkowe koszty celne przy wysyłce listem przez Hong Kong Post.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kracz, aż wykraczesz

(będziemy Ci wysyłać koszty do opłacenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.