Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Moim zdaniem wszystkim to samo odpisali.

Temu pierwszemu także.

A zegarek wróci do oferty z normalną ceną za jakiś czas.

Już wrócił.

Moim zdaniem wszystkim to samo odpisali.

Temu pierwszemu także.

A zegarek wróci do oferty z normalną ceną za jakiś czas.

Błędy zdarzają się w każdym sklepie. Zegarek od razu dostał bestselera :D

Pewnie cała obsługa sklepu odpisywała na maile, bo ja dostałem odpowiedź nawet bez podpisu.

Coś się kończy, coś się zaczyna..

Kiedyś w innym sklepie kliknąłem zegarek wart 30.000zł gdzie podana cena na stronie była 300zł. Przyszło ładne potwierdzenie,nic tylko czekać.

Oczywiście zgłosiłem pomyłkę sklepowi wraz z rezygnacją z zamówienia. I co się stało? Nic. Nawet nie podziękowali.

Edited by meXy

Co-Axial

Kolego clusca dobrą robotę robisz w tematach związanych z okazjami cenowymi - jak widać nie tylko w dziale g-shock.   Ci co skorzystali, a myslę, ze paru juz sie uzbierało, powinni byc Ci wdzięczni, albo zrzucic sie dla Ciebie na jakiegoś symbolicznego "G"  :) .

Już się kilkukrotnie przekonałem, że jak coś "klikam" to warto wpisać w wyszukiwarkę nazwę sklepu i frazę "kod rabatowy" albo "discount code". Czasem naprawdę można parę groszy zaoszczędzić ;)

Nadal działa kod nowyzegarek który daje 7% rabatu.

Edited by merrill

Coś się kończy, coś się zaczyna..

Koledzy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tym cofaniem wskazówek i czemu w instrukcji obsługi 6r15 jest to zawarte? Można to cofanie bezpiecznie olać czy lepiej robić jak zalecają? :)

post-108913-0-96852200-1573749098_thumb.png

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Zawsze do przodu, jak narzadziej (a najlepiej wcale) do tyłu.

Dla zdrowia mechanizmu.

To tak jakbyś włączył w samochodzie pierwszy bieg i próbował przepchnąć go do tyłu.

No też tak myślałem. Czyli co pomylili się w instrukcji? Zdjęcie pochodzi z papierowej wersji do mojego sejkacza

Manual angielski mówi trochę inaczej, żeby cofnąć wskazówkę, a potem przesunąć ją w przód. Ale to chyba chodzi o sytuację, kiedy chcesz cofnąć zegarek o parę minut: cofasz bardziej i przesuwasz do przodu, aby usunąć luz.

Manual angielski mówi zupełnie na odwrót:

„The mechanism of mechanical watches is different from that of quartzwatches.When setting the time, be sure to turn back the minute hand a little behind the desired time and then advance it to the exact time.”

Edited by clusca

Dobrze piszą, zawsze tak robię dla precyzji wskazań  :)  Przekładnia wskazówek ma luz względem koronki i napędu. te cofniecie kasuje luz i mechanizm wskazówek jest napędzany od razu, w przeciwnym przypadku bez cofnięcia będzie opóźnienie. Cofnąć należy z wyczuciem o ten luz właśnie. Nic się nie stanie z mechanizmem, o ile nie będziemy tego robić punkt 24-ta  :P

Czyli jednak cofać? Tzn jak ustawiam zegarek tto wskazówka minutowa wędruje minimalnie poza poządaną godzinę i potem ją cofam żeby zniwelować wspomniany orzez Ciebie luz?

Edited by Noodles

„The mechanism of mechanical watches is different from that of quartzwatches. When setting the time, be sure to turn back the minute hand a little behind the desired time and then advance it to the exact time.”

Tak jak pisze kiemlo powyżej. Sytuacja raczej przy delikatnej korekcie czasu wstecz.

Guest vitriol

Po prostu tłumacz inaczej zinterpretował 'behind', później do tego kontekstu niezbyt pasowało mu 'advance', więc je zignorował a instrukcje zakończył logicznym "przesuń do tyłu". Zapewne jest też wziętym tłumaczem tytułów filmowych :lol:

No z tłumaczenia z angielskiego wychodzi, że o żadnym cofaniu nie ma mowy tylko żeby ustawiając czas ustawić wskazówkę minutową nieco przed pożądanym czasem a potem delikatnie przesunąć ją do przodu

do odpowiedniej pozycji... Więc chyba faktycznie mamy doczynienia z #januszamitłumaczenia

Tak się kończy oszczędzanie na translacji. Grażynka z kadr przetłumaczyła za darmoszkę i teraz wszyscy polacy co kupili od zibiego i przeczytali instrukcję cofają wskazówki podczas ustawiania zegarka

Edited by Noodles

Znaczy wszystkie 6R15 z polskiej oficjalnej dystrybucji mają wieczystą gwarancję ;)

Kolego clusca dobrą robotę robisz w tematach związanych z okazjami cenowymi - jak widać nie tylko w dziale g-shock.   Ci co skorzystali, a myslę, ze paru juz sie uzbierało, powinni byc Ci wdzięczni, albo zrzucic sie dla Ciebie na jakiegoś symbolicznego "G"   :) .

Dzięki za miłe słowo. Po prostu jak się natknę na jakąś okazję, to staram się podzielić informacją :)

Edited by clusca

Ten kod -15% o którym pisałeś widziałem przedwczoraj na pepperze (to Ty?) chyba jakieś 1,5 h po wrzuceniu i już nie działało... :( Czujne bestie. Zadowoliłem się 7% od kolegi merrill- dzięki ;) Może się okazać dla mnie nieco za duży, zobaczymy.