Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Na meshu wygląda mocno spoko. Nosiłbym. A z ciekawości co to za bransa (w sensie jaka firma?) :)

Myślę, że ten zegarek by też fajnie wyglądał na pasku od Eryki :D

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Co do grubości, to uważam go za niższego z nurków, które mam.

Rozszyfruj :P

Na meshu wygląda mocno spoko. Nosiłbym. A z ciekawości co to za bransa (w sensie jaka firma?) :)

Myślę, że ten zegarek by też fajnie wyglądał na pasku od Eryki :D

Wspominałem, że przeplatane odpadają dla mnie. Grubości mu wystarczy :) To ten mesh: https://www.watchgecko.com/gallox-milanese-mesh Ja kupowałem za 38 i jestem więcej niż zadowolony, za 18 jak dobierzesz coś dla siebie- bo nie każda opcja jest, to brać bez zastanowienia. Świetna cena (choć niestety 10 funtów wysyłka :( ).

Edited by Krygo

Rozszyfruj :P

Uważam, że nie jest wcale tak gruby jak inne nurki. Nigdy nie miałem z nim problemu by schować pod mankiet, ściągacz itp. a i optycznie nie wydaje się wcale gruby.

Paniał? ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Teraz fersztejen ;) Wcześniej było... dziwnie :P No nic, każdy ma swoje odczucia, a dla mnie jego wymiary są graniczne. 

EDIT (żeby nie było balaganu)

Jakie teleskopy wsadziłeś do tego mesha? W komentarzach na watchgecko piszą, że wchodzą tylko te cienkie...

Edited by Noodles

Nie wiem jakie tu wcisnąłem teleskopy, ale nie było to najcieńsze badziewie. Nic nie lata, nie trzeszczy- siedzą twardo ;) Przez te seikowskie teleskopy wszystko musi być mocno grube, aby zmieśćiły się bez wciskania. Jak załadujesz je w "normalny" pasek na siłę to potem jest rozjechany jak... wiadomo ;) Miałem kilka Seiko i przy zmianach nigdy ich nie używałem.

Edited by Krygo

Krygo jeden z fajniejszych obecnych nurków Seiko.

Gratuluję.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Nie wiem jakie tu wcisnąłem teleskopy, ale nie było to najcieńsze badziewie. Nic nie lata, nie trzeszczy- siedzą twardo ;) Przez te seikowskie teleskopy wszystko musi być mocno grube, aby zmieśćiły się bez wciskania. Jak załadujesz je w "normalny" pasek na siłę to potem jest rozjechany jak... wiadomo ;) Miałem kilka Seiko i przy zmianach nigdy ich nie używałem.

To żeś wyedytował tak, że w sumie niepotrzebnie w ogóle pisałem...

Dzieki za odp :) pytałem dlatego, że ten mesh mi wpadł w oko ale mam zle doświadczenia z wsadzaniem cieńszego teleskopu w duże otwory w seiko

Panowie a jak się ma Orient do średnio półkowych diverów Seiko? Na zegarowni leży Triton w fajnej cenie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sport-ra-el0001b00b?gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oegxI0ObpA-rS47BZt_Zy8VTuVcEImkJtxqfZJafdHbIF5dXq1tQkEQaAtNDEALw_wcB

Szafir, rezerwa chodu, ihałsowy werk ze stop sekundą, całe ogniwa, pełne endlinki... Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

Edited by Noodles

...

Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

Do rykowiska. Ale to chyba tylko ja.

Panowie a jak się ma Orient do średnio półkowych diverów Seiko? Na zegarowni leży Triton w fajnej cenie

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-orient-sport-ra-el0001b00b?gclid=Cj0KCQiA5dPuBRCrARIsAJL7oegxI0ObpA-rS47BZt_Zy8VTuVcEImkJtxqfZJafdHbIF5dXq1tQkEQaAtNDEALw_wcB

Szafir, rezerwa chodu, ihałsowy werk ze stop sekundą, całe ogniwa, pełne endlinki... Jest się do czego przyczepić (oprócz tłoczonego zapięcia)?

Przeszedł mi kiedyś przez ręce (bo od razu puściłem dalej) i w moim bezel miał bardzo duży luz na boki. SBDC wypada przy nim na dosyć mały zegarek, więc rąsię musisz mieć zdrowszą od mojej ;) Poza tym bardzo porządnie wykonany zegarek, ale ja bym nie kupił.

Krygo, gratulacje. Mój już czeka w paczkomacie :)

;) A widzisz, jednak. To raczej ja składam gratulacje bo smaczna cena. Napisz potem jak wrażenia.

Do rykowiska. Ale to chyba tylko ja.

Chyba tak. Całe szczęście, że dekiel pełny to nie widać "blachowkrętu"   :lol:  ;)

Edited by Krygo

Miałem złotą wersję, zegarek naprawde ok. U mnie bezel nie miał żadnego luzu i chodził świetnie. Nosiłem na pasku, więc co do bransolety się nie wypowiem.

Jedyna rzecz niezbyt solidna to gwint przy koronce. U mnie był ok, ale czytałem, że jest podatny na zużycie i wymaga dość ostrożnego traktowania. Rzeczywiście w porównaniu do "majtek" od Citizena wydawał się być bardzo delikatny.

Za to mechanizm dokladny, rezerwa chodu to super sprawa, a nakręcał się w mgnieniu oka :)

Ok, dzięki za odpowiedzi :) nie ma zegarków bez wad (no chyba że grube referencje za gruby hajs) :D

Co to rykowisko i blachowkręt? :)

Ok, dzięki za odpowiedzi :) nie ma zegarków bez wad (no chyba że grube referencje za gruby hajs) :D

Co to rykowisko i blachowkręt? :)

Rykowisko to logo Orienta, blachowkręt to mocowanie wahnika w mechanizmie, takie zboczenie Doriana.

...
Całe szczęście, że dekiel pełny to nie widać "blachowkrętu"   :lol:  ;)

To faktycznie wielkie. :D

Rykowisko to logo Orienta, blachowkręt to mocowanie wahnika w mechanizmie, takie zboczenie Doriana.

Tak mam i nic nie poradzę. :(

Dotarł wczoraj. Najpierw wskoczył na skórę, ale przez dłuższy czas chyba zostanie na meszyku:

Ja też mam z tych mniejszych. 16 cm może z małym haczykiem. Oceń sam:

Chyba git malina? ;) Ja "ale" nie mam. No, poza jego grubością, ale z tego zdawałem sobie sprawę. Nato odpada na 100% :) W zestawie z tym meshem waga już dosyć konkretna.

Dzięki za fotki, wygląda zacnie ;) gdzieś się w głowie obija pomysł na połączenie z jubilee od strapcode, ale skoro mówisz że z meshem już swoje waży to nie wiem czy takie połączenie nie będzie też przy okazji spełniać funkcji wzmacniania bicepsa...

Chociaż jak na razie to i tak muszę podtuczyc jeszcze chwilę świnkę żeby na 051 rozbierać. Niech się niebieski dobrze nosi ;)

Dzięki ;) Z czystej ciekawości wrzuciłem na wagę i wyszło 159 g. Mój Khaki Field 38mm 100 g mniej ;) 

Jest kod rabatowy na zegarownia na konkretny model SPB097J

Po wpisaniu "PROSPEX" jest dodatkowy rabat

No i zamówienie poszło. Czaiłem się na któryś z nurków Seiko, a ten tez był na liście. Co prawda Great Blue Hole (SPB083J1) i SPB077J1 były wyżej w rankingu, ale cena Twilight Blue była nie do przebicia. Jak tylko dojdzie wrzucam foty.

MieszkoMieszko WIELKIE dzięki

Edited by DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

No i zamówienie poszło. Czaiłem się na któryś z nurków Seiko, a ten tez był na liście. Co prawda Great Blue Hole (SPB083J1) i SPB077J1 były wyżej w rankingu, ale cena Twilight Blue była nie do przebicia. Jak tylko dojdzie wrzucam foty.

MieszkoMieszko WIELKIE dzięki

No ja też myślałem o Great Blue Hole ale przy tej cenie to grzech nie skorzystać...