Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

U mnie centruja wszystkie

Jak dla mnie to tylko Orient ;)

*** DOXA Sub 300 Professional ***

U mnie centruja wszystkie

Jasne. Chyba w myśl przysłowia "a świnie lataja".

Aż w oczy kole.

Edited by Burns

Jak dla mnie to tylko Orient ;)

Żeby to sprawdzić zdjęcie musiałoby być zrobione idealnie w osi wskazówek. Na zdjęciu tej czwórki to ewidentnie błąd paralaxy wychodzi.

A poza tym jak właścicielowi nie przeszkadza, to nie ma o czym mówić.

I oczywiście jeszcze kolejne zdjecie - nurek w nocy.

post-110890-0-15189900-1574513285_thumb.jpg

post-110890-0-52956300-1574513299_thumb.jpg

Edited by wildthink

No to na poważnie

Seiko SRP773 trójkąt centruje do chapterringa ale przez to całość nie styka do indeksów

SPB097 centruje ale podziałka na godz 3 jakby nie(?)

SBDC055 centruje bo przy przesuwaniu bezela dochodzi do pełnej granicy ale wystarczy minimalny ruch i przeskakuje na kolejną zębatkę i już nie. Więc tu dyskusyjne

Mako zielony tak średnio minimalnie

Orient Triton sytuacja jak przy SBDC

A najlepiej to centruje mi San Martin :-Da41ca012969dfe2d1c14b26c631fee2c.jpgd1f8db6ad79c15c77a5a24ffa6d8318e.jpgf3af9ec13fac907352ecd152f95ec6c0.jpgc6df73e6eded07dc5619469f7d43e3fe.jpg12b82ca082b3f47e704a441254a79d26.jpg

No nie jest perfekcyjnie, ale mam to w d*pie  ;)

32210oM.jpg

Drobny rozjazd można wybaczyć.

Edited by Krygo

Marinemastery nie centrują idealnie. Rokexy, omegi to samo... Wywalone :D

U mnie centrują :)

post-105425-0-56409400-1574521888_thumb.jpg

Nie jest tajemnicą, iż Seiko poleciało mocno w dół z jakością i mocno w górę z cenami. W Orisie, Seastarze i GSie bezele centrują idealnie. Przynajmniej w moich :D Dodam jeszcze, że Seastar kosztował o jakieś 400 dolców mniej niż biedamas od Seiko, którego miałem nieprzyjemność posiadać. W temacie tanich diverów (do 1000 USD) Seiko nie ma czego już szukać, mogą wypluwać coraz to nowe wersje kolorystyczne, ale nie zmienia to faktu, że to już nie jest firma, którą bym polecił. Poza biedamasem, w każdym moim żółwiu (a mam trzy) coś nie do końca było spasowane. To już taki Kamasu (nota bene, mój następny zakup), bije te pseudodivery od Seiko w cenach z kosmosu. Nawiasem mówiąc, to cena, która widniała ostatnio z tym magicznym rabatem, który tu ktoś wrzucił na forum, to powinna być cena wyjściowa, z której powinni zjeżdżać, bo trochę im się w główkach poprzewracało :D I nie, nie hejtuję Seiko, bo mam ich dość sporą kolekcję. Po prostu patrzę na to wszystko bez różowych okularów. Zegarki Seiko sprzed paru lat, a obecne wypusty, to jak sufit i podłoga.

U mnie centrują :)

attachicon.gif1.jpg

No to pogratulować :) chodziło mi o to, że w każdej firmie znajdzą się sztuki źle wycentrowane. W seiko trafić dobre scentrowanie to jest niestety ciężko ;)

We wszystkich reckach MM200 oraz 3 widzianych na żywo egzemplarzach żaden nie miał dobrego scentrowania. Inna sprawa, że rozjazd minimalny...

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Marinemastery nie centrują idealnie. Rokexy, omegi to samo... Wywalone :D

Jeśli masz na myśli chapter ring to Rolex jest zawsze idealnie i MM to samo, jeśli zaś chodzi o bezel to w Rolexie są fakapy i sam trochę widziałem ale MM z kolei na tyle sztuk ile miałem w rękach zawsze idealnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** DOXA Sub 300 Professional ***

Rozjazdy minimalne i tak nie przywiązuję do tego aż takiej wag. Natomiast zgadzam się z @emiel że to co Seiko wyczynia z cenami to chyba się im trochę pokiełbasiło. Tylko inną sprawa z czym tak ostatnio nie jest? Samochody elektronika itd.

Ceny wyjściowe biedamas czy MM200 w polskiej dystrybucji to jakis żart. Także te rabaty (to ja wrzucałem info) to tak na prawde w miarę jako taka realna cena. Choć prawda jest taka że kiedyś biorąc pod uwagę parytet siły nabywczej to 6r15 powinien dziś siedzieć w zegarach z przedziału cenowego 1k PLN a nie od 3k.

Tym bardziej nie rozumiem tej nowej serii 5KX czy tych absurdalnych cen na SLA..pisałem zresztą o tym w moim mini studium nad diver'kami i opisie SBDC...

Po 2 nieudanych próbach z Seiko, tym razem celuję w Alpinista. Dzisiaj będę go oglądał na żywo i zobaczymy czy się polubimy :)

post-63031-0-41889600-1574534104_thumb.jpeg