Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

20191110-114319.jpg

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Brachu, koronka Ci wylata ;)

Wykręcona, aby wskazówki nie latały. ;)

Przypadkowo wpadłem na coś ciekawego.

Otóż zanim Seiko Arnie zostało na stałe połączone z mięśniami Schwarzeneggera, rozpoczęło karierę w służbie Jej Królewskiej Mości :D Seiko H558 wystąpiło z Rogerem Moorem w A View to a Kill (Zabójczy Widok) posiadając wbudowaną funkcję garoty.

img01.jpg

img02.jpg

img04.jpg

img05.jpg

img06.jpg

img07.jpg

img08.jpg

img11.jpg

img12.jpg

img13.jpg

Zdjęcia z aukcji z 2017 roku.

Niestety sceny z całkowicie widocznym zegarkiem zostały usunięte...

img15.jpg

img16.jpg

Aczkolwiek H558 jest widoczne na nadgarstku Bonda w kilku, krótkich ujęciach:

Roger-Moore-wearing-Seiko-Diver-in-A-Vie

Garota faktycznie była wciągana do środka koperty, kosztem mechanizmu zegarka oczywiście :D

ga087-seiko-h558-5000-view-to-a-kill-gar

ga087-seiko-h558-5000-view-to-a-kill-gar

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

A masz się do czego przyczepić? :) W sensie do higieny pracy. Chodzi za mną ta tarcza tak w ogóle.

Na tym filmie, to imo zrobili z trabanta mercedesa :)

a czy ja się czepiam ? Brudasami nie zaprzątam sobie głowy - inaczej tego filmu by tu nie było!  Szkoda tylko, że wybrał kopertę SKXa, ale kto co lubi...

Edited by Burns

Mnie się podoba.

co do wyboru koperty - taka chciał i taką ma. Ale też w filmie zwrócił uwagę na chepter ring, na forum już nie jedna dyskusja o tym była. Na filmie dobrze widać, że ring lata jak żyd po pustym sklepie 

Szczególnie higiena pracy

Higienę pracy kolo ma zarąbistą. Pro. Sam mod... no ja nie wiem żeby w diverze nie było lumy na indeksach :P

:

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Ta tarcza nawiązuje chyba do najdroższego w historii GS. Idąc tym tropem (oczywiście nie wiem jakby wyszło) szukałbym inspiracji w SARG009 lub innym presage lub brightz...

To jest pierwowzór. Jak napisałem wyżej z wymienionych tarczę wstrzeliłbym przymiarkowo na pierwszy ogień w sarg015 lub sarx031

Zimno się zrobiło, więc kupiłem do Sumo pasek Seiko DE39 AZ (wafel od MM300, stara wersja z gumową szlufką).

Wszystko spoko, tylko irytuje mnie piaskowana klamra... Po jaką cholerę ją piaskowali, skoro MM 300 ma szczotkowaną/polerowaną kopertę?

Ta piaskowana stal ma inny kolor, wygląda jak matowy tytan i w mojej ocenie średnio pasuje do zegarka.

Robili wersję z polerowaną klamrą, czy trzeba rzeźbić własnoręcznie?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Poważnie zwracasz na to uwagę? OK.

Była wersja przejściowa od sbdx017, ale klamrw raczej ta sama matowa co w sbdx001, tylko szlufka z metalu.

Chcesz się zbliżyć musisz zmienić zapięcie od paska sbdx053. Lub droższego czyli obecnych sla19/21/23

Jeszcze pszczoły się zlecą... Lepiej dmuchać na zimne i nie kupować ;)

Jako miłośnik koktajli w każdej postaci :) stwierdzam że ta wersja jakoś mnie nie przekonuje.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka

Panowie jak łatwo obracają się bezele w waszych seiko? W moim baby tuna bezel chodzi z odpowiednim oporem. Zale za to w spb077j1 (MM200) obraca się troszkę łatwiej. Podszedłem do timetrendu pomacać inne MM200 i w nich bezele też chodziły z większym oporem. To normalne?

Edited by Noodles

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Panowie eksperci mam pytanko czy normalnym w Samuraiu jest by bezel latał na boki jak żyd po pustym sklepie? Wydaje mi się, że luz jest bardzo ale to bardzo duży. W porównaniu do mojego Mako XL który ma ten luz minimalny tutaj praktycznie jakby cofał się o jeden klik do tyłu.

Druga sprawa - przy ustawianiu godziny i przy próbie dociśnięcia koronki celem jej zakręcenia jakby ruszały się wskazówki (godzinowa/minutowa), po zakręceniu wracały na swoją ustawioną pozycje. Nie dzieje się to za każdym razem - na filmie akurat nie.

Panowie jak łatwo obracają się bezele w waszych seiko? W moim baby tuna bezel chodzi z odpowiednim oporem. Zale za to w spb077j1 (MM200) obraca się zdecydowanie łatwiej. Podszedłem do timetrendu pomacać inne MM200 i w nich bezele też chodziły z większym oporem. To normalne?

Nie normalne, powinien chodzić z lekkim oporem.