Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze, adoptowałem ostatnio "bezimiennego" psa i tak właśnie kombinowałem Rolex, albo Bezel, ale mnie rodzina przegłosowała i został Reksiem ;)

Reksio to zacne psie imię :) Spolszczone od Rolex-sio  smiech-ruchomy-obrazek-0085.gif

 
Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki się pojawił w internetach

SEIKO SZQV010

a667b7a345510f4775532f9b0914de48.jpg

Edytowane przez bart_us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh Reksio tez spoko :) a Bruce'a bardzo lubie, stonowany czlowiek i swoje w zegarkach perzerobil :) kojarzysz moze ktory to film? Chetnie bym posluchal co mowi :) na angielskich forach czytalem podobne wypowiedzi, ze nawet w ramach 1 modelu praca bezela moze sie bardzp roznic :)

 

 

Reksio to zacne psie imię :) Spolszczone od Rolex-sio

 

 

Miał być Rolex, jest Reks, a i tak wołam go "Łobuzie" ;)

 

Tutaj zdaje się Bruce wspomina o bezelach w trzech żółwiach: https://www.youtube.com/watch?v=noFrNMlpcHQ&t=51s

 

Zresztą my tu o żółwiach, a w droższych modelach również są różnice. Mam aktualnie SPB051 i 053. Różnica w pracy bezeli nie jest ogromna, ale zauważalna. W niebieskim pracuje MZ lepiej, jednak bardziej mi czarny podchodzi więc przeboleję ten fakt i 053 chyba będzie szukał nowego domu  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

No i jak się nosi tego solara? :D Jakiej jakości jest ta plastikowa osłona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zimny z paczkomatu  ;)

Jak ponoszę dłużej to powiem więcej  :)

Na razie nie mam uwag, osłona wydaje się materiałem porządnej jakości  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Bardzo przyjemny zegareczek, niech się dobrze nosi :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem i widać jak to w Seiko luma daje po oczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy moglibyście zerknąć czy takie 'zachowanie' bezela to norma w Seiko czy jednak reklamować?

 

Panowie eksperci mam pytanko czy normalnym w Samuraiu jest by bezel latał na boki jak żyd po pustym sklepie? Wydaje mi się, że luz jest bardzo ale to bardzo duży. W porównaniu do mojego Mako XL który ma ten luz minimalny tutaj praktycznie jakby cofał się o jeden klik do tyłu.

https://www.youtube.com/watch?v=TOsTU8BI4fs

Druga sprawa - przy ustawianiu godziny i przy próbie dociśnięcia koronki celem jej zakręcenia jakby ruszały się wskazówki (godzinowa/minutowa), po zakręceniu wracały na swoją ustawioną pozycje. Nie dzieje się to za każdym razem - na filmie akurat nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ziom dobrze Ci chodzi i centruje ten bezel. No jak go pchasz do przodu to się kręci. A little backplay jest w granicach tolerancji. Co do koronki i wskazówek nie wiem o co chodzi, skoro nie mogę tego zobaczyć. Ogólnie to sprawdź czy wciskając koronkę przypadkiem lekko jej nie przekręcasz stąd zmiana pozycji wskazówek... A najlepiej przestań oglądać zegarek w poszukiwaniu wad bo sobie tylko przyjemność z niego zepsujesz :)

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A najlepiej przestań oglądać zegarek w poszukiwaniu wad bo sobie tylko przyjemność z niego zepsujesz :)

I to jest zdrowe podejście. :)

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19a811079b258c6fc57bad15d35a673e.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A little backplay jest w granicach tolerancji.

Ok, jeżeli jest to w granicach tolerancji w Seiko to chyba odpuszczę choć w innych zegarkach nie jest to tak duży ruch do tyłu.

 

Co do koronki i wskazówek nie wiem o co chodzi, skoro nie mogę tego zobaczyć. Ogólnie to sprawdź czy wciskając koronkę przypadkiem lekko jej nie przekręcasz stąd zmiana pozycji wskazówek...

To raczej nie ruch koronką. Po odpuszczeniu wskazówka wracała do ustawionej pozycji. Ciężko to pokazać, ilekroć próbowałem to nagrać to akurat to nie występowało :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ok, jeżeli jest to w granicach tolerancji w Seiko to chyba odpuszczę choć w innych zegarkach nie jest to tak duży ruch do tyłu.

 

To raczej nie ruch koronką. Po odpuszczeniu wskazówka wracała do ustawionej pozycji. Ciężko to pokazać, ilekroć próbowałem to nagrać to akurat to nie występowało :).

Serio, odpuść. Przestań porównywać bo tylko zepsujesz sobie radoche. Na gwarancje lec jak Ci bezel odpadnie/nie bedzie sie chcial obrcac/ zlapie luz taki ze sam sie bedzie przesuwal. A wskazowki? Jak jestes w stanie bez problemow ustawic zegarek to tez olej to. Nos i ciesz sie samurajem bo to fajny zegarek jest :) Jak juz koniecznie chcesz cos konstruktywnego sobie porozkminiac to rozwaz czy stockowej bransy nie zmienic na ta ze strapcode :P Zegarek sporo zyska :D :D 

 

 

https://www.strapcode.com/collections/seiko-samurai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta faktycznie tyłka nie urywa... Natomiast zmiana bransolety za 7 stów przy zegarku za 1.5k... no nie :D.

 

Jeszcze kiedyś sobie tuńczyka sprawie. Tylko trzeba przybrać na masie bo na nadgarstku 19-19.5cm te 52mm może śmiesznie wyglądać.

 

PS. Orient vs Seiko

1mk1g.jpg

Edytowane przez kubbak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Bransoleta faktycznie tyłka nie urywa... Natomiast zmiana bransolety za 7 stów przy zegarku za 1.5k... no nie :D.

 

Jeszcze kiedyś sobie tuńczyka sprawie. Tylko trzeba przybrać na masie bo na nadgarstku 19-19.5cm te 52mm może śmiesznie wyglądać.

 

PS. Orient vs Seiko

 

Wiesz co ja wrzuciłem na strapcode'a mojego baby tuna i zegarek jak dla mnie duuuzo zyskał (najbardziej ciężaru :P ) kosztował koło 2k więc... a co do nadgarstka to mam 16,5cm i daje rade go nosić :D 

 

Co to za orient? 

post-108913-0-42619700-1575611684_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajesz radę, bo jesteś w stanie to udźwignąć, czy może dajesz radę, bo według Ciebie wygląda to dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dajesz radę, bo jesteś w stanie to udźwignąć, czy może dajesz radę, bo według Ciebie wygląda to dobrze?

jak dla mnie dobrze wyglada (plus darmowy trening bicepsa). Jak chce stonowanego zegarka to zakladam inny :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L2L 46 mm., tyle co średnicy a nawet mm. mniej :D

Nie mam obecnie sumo ani żółwi a na stanie ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Maluszek normalnie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.