Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Jak dla mnie prawdziwe wersje LE skończyły się jakoś w 2015r jeśli mowa o tych tańszych zegarkach (zostało jeszcze coś wśród drogich na mechanizmie 8L) . Szare Sumo ładne, szczególnie jeżeli rozmawiamy o odsłonie V3 to chyba najładniejsze z obecnych wypustów - pozostałe wcale do mnie nie gadają, 

Nie wiem czy to celowe działanie Seiko czy nieświadomka, ale szary żółw był jedną z najdroższych wersji LE żółwia jaka wyszła. Ci co myśleli, że chwycili kogoś za rogi mam nadzieję, że jak mieli zamiar zarobić to zarobili bo teraz to se mogą mleko z wąsa najwyżej powycierać - tyle warte jest zbieranie Kolorystycznych (kotletowych i śląskowych) wersji LE w celach zarobkowych.

przykłady można mnożyć: Alpinist, Baby Tuna itd.

Jeżeli ktoś ma taką pasję kolekcjonerską, mieć ten sam kolor w różnych odmianach koperty to czemu nie...

Edited by Burns

każdy ma swoje spojrzenie. Kiedyś Sumo było w 2 wersjach (nie liczę orange), były limitki jak Zimbe, "50th anniversary" i tyle. Dla jednych - mało wersji, dla innych - nie było bigosu. Teraz jest (przynajmniej dla mnie)

Praktycznie każdą wersję kolorystyczną sumo 1 czy 2 chciałbym mieć, teraz to jak kupowanie wódki w monopolowym - każdy lubi co innego a i tak wszystko sprowadza się do jednego - czyli koniec końców - bez znaczenia co wpadnie do łapy 

Przecież to praktyka stosowana przez znane, cenione i popularne marki jak Omega, Rolex czy Panerai. Taka sama koperta lub prawie taka sama(+-) 2mm i w 3dupy wersji.

- czyli koniec końców - bez znaczenia co wpadnie do łapy 

staram się wybierać tak, żeby nie mieć kaca, ;)

ale jak ktoś woli w myśl zasady: wełna nie wełna aby d*pa pełna ...

Guest vitriol

Dobry wariat.

53a995d9a186bcb8ef11b0460cf1bd5c1321ca12

2bba45d4f5b1bfbed6d94bbfa2012b02c9ac7474

ab6a9a470bcd677da11e8b7ffd72509eb9672f1c

d71571aec5e8cf417097a833400099a5dde97b08

3b650f54a62460e143db6e352effd7aed603785b

Edited by vitriol

Najbrzydsza rzecz jaką ostatnimi czasy widziałem. Nie tylko wśród zegarków :)

Paskudny. Ale nie, że jedna rzecz w nim nie gra. Wszystko jest paskudne, tarcze, koperta,bransa. Bleh.

Edited by Noodles

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

a ja jakis czas temu kupilam takie Seiko z 1965 roku, chodzi dobrze, ladnie zachowany, jednakze totalnie nie wiem jaka to półka..pewnie nie za wysoka :)   kaliber to: 6619A.   

Półka może nie za wysoka ale dość istotna linia w rozwoju firmy, tutaj jest trochę ciekawych informacji, m.in. skąd pochodzi "5" :)

https://museum.seiko.co.jp/en/seiko_history/milestone/milestone_05/

Zegarek ładnie zachowany i klasyczna seikowska bransoleta beads of rice, nie wiem czy ori i czy od tego modelu ale klimatycznie bardzo pasuje

Dobry wariat.

Fajnie, że nie wszystkim musi podobać się to samo ;) Mi się podoba, a do tego pasek ze zdjęć to już miód malina i pomarańcze :)

Edited by Macmac

Całe szczęście to nie są tanie rzeczy ;) chociaż ja sam nigdy nie mogłem zrozumieć cen tego modelu, chyba właśnie za ten dizajn oddzielnych szkieł. Są cztery no to cena x4 wersji standard na takim mechanizmie.

Właśnie te x4 stwarza ,,pewien" problem ;), a dizajn i wykonanie zegarka robi na mnie duże wrażenie, czego nie mogę powiedzieć o współczesnych.

Guest vitriol

Tak, pasek jest idealnym dopełnieniem.

Cena $3 - $4k miażdży, chyba pierwszy zegarek, którego żałuję, że tak poszedł do góry.

Te zegarki, na starcie kosztowały 8k zł w 2006, było ich kilka odmian, nie każdy z nich tak bardzo trzyma cenę. Najdroższa jest chyba właśnie ta czarna i srebrna limitka..

Te zegarki, na starcie kosztowały 8k zł w 2006, było ich kilka odmian, nie każdy z nich tak bardzo trzyma cenę. Najdroższa jest chyba właśnie ta czarna i srebrna limitka..

Mnie się srebrny podoba.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Szybkie pytanko do zorientowanych kolegów.Czy faktycznie tym razem to nie plotka, że już nie trzepią skx-ów?

Yup. RIP SKX.

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg