Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vitriol

O czarnym MM300 mówiło się już od jakiegoś czasu, gość który to zaczął mówił też o Bieda6105, ale zdjęć tego drugiego jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SBDX035 300 pc LE MM300 Black (SLA035), 300,000JPY

 

 

jeśli już, to:
 
SBDX033 600 pc LE MM300 Black (SLA035J1), 300,000JPY
 
i ciekawe ile jest tych zegarków w rzeczywistości czy dzielą 600 /2 czy jednak x2 w zależności czy ref. JP czy Word ?
 
 
 
Opis odnośnie czerwonego:

"Seiko Prospex Black Series Limited Edition

SLA035J1
DESIGN
As culmination of Seiko's developments in watchmaking technology,
today a saturation diver's watch in an all-black case with a red-accented dial offering water-resistance of up to 300m is introduced.
 
The properties of water absorb light of high wavelengths, such as red, while shorter wavelengths, such as blue and purple, are harder to absorb and reflect off of the sea.
Red light is increasingly absorbed deeper under water, making it difficult for red objects to be seen. Light reflected from the ocean contains a lot of the blue color that remains unabsorbed which results in the blue appearance of the ocean.
 
Red light is hardly absorbed in water at depths of 300m making red objects and organisms invisible. Instantaneous judgment becomes critical under deep levels of water and the edges of the seconds hand and the 300m mark on the dial are therefore applied red to eliminate unnecessary information allowing for instantaneous readability.
 
SBDX033
The watch has sapphire crystal with anti-reflective coating on the inner surface. The bezel display material is black-colored zirconia ceramics to ensure both high legibility and rigidity. The red seconds hand disappears under the deep ocean but adds a nice aesthetic for daily use."
 
 
SBDX033_bac_03201603186434_jpg.jpg
 
 
Pominę też fakt, że w zestawie z metki za 300,000JPY jest tylko guma!
Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Jak byście nie płakali i narzekali to wszystko się sprzeda na pniu i to w kosmicznych pieniądzach. Burns, wiem, że Cię to wk... ale moim zdaniem walczysz z wiatrakami. Przecież co jakiś czas i tak pojawia się jakieś Seiko które kupisz prawda? 

Pozwól innym też mieć swoje majtkowe piątki albo inne kolorowe zegarki ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w/k. Jeżeli tak myślisz to jesteś w dużym. błędzie. Po prostu dla mnie jest to przynajmniej niesmaczne. Co o obecnej sytuacji i byłej JDM, możesz sobie przeczytać na innych forach, więc to nie jest tak że cały Świat jest w ciemię bity i nie każdy wyznaje:
“Gdy tylu ludzi pochwala to samo, wtedy łatwo jest dojść do wniosku: jedzmy gówna, przecież miliony much nie mogą się mylić!"

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Ja to wszystko wiem. Ale mamy takie a nie inne czasy gdzie sprzedaje się byle co i to tak naprawdę wszystko na pniu (mówię o limitacjach) 

Może kiedyś wrócą takie czasy, że projektanci, dizajnerzy czy jak oni tam się zwą, będą musieli deczko bardziej się wysilić niż tylko zmienić kolory w zegarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ciekawe ile jest tych zegarków w rzeczywistości czy dzielą 600 /2 czy jednak x2 w zależności czy ref. JP czy Word ?

 

Na klocksnack widziałem info, że JP dostaje 150 sztuk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarnego Sumo bym nosił. Ciekawe jak z wykonaniem, bo mając srpc49 widziałem sporą różnice w porównaniu do srp777.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant

Czarnego Sumo bym nosił. Ciekawe jak z wykonaniem, bo mając srpc49 widziałem sporą różnice w porównaniu do srp777.

O jakiej różnicy mówisz odnośnie srpc49 a srp777?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

STO shark3fb2c154a4b20a09b25a0ada5591c8cb.jpg

 

Wysłane z mojego TA-1053 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tappi

Seiko kupiło Orienta, więc Orient zrobił im psikusa i się zemścił:

 

https://www.youtube.com/watch?v=nkLrptAqLYY

 

Takie zagrywki to ja rozumiem i szanuję  ;)

Taką ładną tarczę spierdolili ta dziurą!   :blink:

Edytowane przez Tappi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, że Japończycy umiejętność śledzenia korespondencji swoich pracowników mają opanowaną do perfekcji

Co do samej treści, taka, może nie wprost, analogia przyszła mi do głowy:post-108363-1579247508,6086_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze RA = Robot Assembly

 

Ja już z 6 lat temu słyszałem od znajomego zegarmistrza, pokazując mu Sumo albo Monstera, które miały na chcronokomparatorze spory rozrzut dokładności między pozycjami, że inaczej nie będzie bo to składane jest i SMAROWANE (niby w jakiś wirówkach, a dokładnie pozbawiane nadmiaru smaru przez odwirowanie) przez roboty i jeżeli trafia się jakiś super dokładny to nie zadziałało nic innego jak przypadek (robota). Wiem, że ten człowiek zęby zjadł pewnie na Seiko5 z Pewexu.

Teraz; od kilku lat to już nie dziwi. Na miarę obecnych czasów czy da się jeszcze inaczej ? W każdym bądź razie jest to oczywista oczywistość, kiedyś miałem jeszcze złudzenia. JP od zawsze robotami stało, czym szczycili się na liniach produkcyjnych samochodów, ciekawe od ilu dekad doszli do takiej perfekcji, że cały mechanizm może być złożony przez robota. Spokojnie stawiam lata 90' a może wcześniej ?

 

Wychodzi na to, że lata 80' i dalsze dążenie do całkowitej automatyzacji:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=oftryl76v6E

https://www.youtube.com/watch?v=sp_0RBzwVvM

 

i niewiele różnią się od Szwajcarów:

https://www.youtube.com/watch?v=-JDAshzjTpo

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Musk rozyebany :/

 

018af71f9083758cc044be62d126e057.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że jest sporo Pań, którym by się taka "Piąteczka" spodobała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Musk rozyebany :/

 

018af71f9083758cc044be62d126e057.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

 

Przecie to coś wygląda jak rasowy gaciowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile duszy w zegarku mechanicznym ? A no tyle, że w kwarcu robot wewnątrz a w "mechaniku" robot na zewnątrz ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że microbrandy górą, bo nie stać ich na taki park maszynowy i składają ręcznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyrektor z Seiko chyba za daleko popłyną, pewnie nikomu z nas nie podoba się prawda jak powstają nasze "wspaniałe" zegarki. :(

Wychodzi na to że mechanizm w MM to produkt uboczny GS, może nie uboczny, ale olewają to jak robot go poskłada, grunt aby parametry nie wychodziły poza założone.

Wszystko odbywa się w Morioka, i kij im w oko, że klepie ten mechanizm robot (8L35), ten sam robot pewnie klepie też mechanizmy do regularnych GS (9S55) z tą różnicą że potem pan od GS pochyli się nad tym mechanizmem i go wyreguluje, nie wspominając o upiększających obróbkach. Najbardziej wkurzające jest że masz świetny mechanizm i w zasadzie nie możesz go wyregulować (monoblok).

Równie dobrze mogli by tam wsadzić 4R36, czy jakiś inny, tańszy.

 

Trochę ubolewam że tak dobry mechanizm wychodzi bez regulacji :(

Edytowane przez PiotrX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.