Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

A może... Ja to mam kiepską pamięć do liczb.. za kilka lat nie będę pamiętał w którym roku koronawirus był

Takie naginanie rzeczywistości nic nie wnosi!

Identycznie działają Janusze, którzy cenę używanego pięcioletniego zegarka pięć lat temu (czyli w obecnym roku zegarek ma już 10lat ) przyjmują jako cenę nowego z salonu (oczywiście w ich mniemaniu)

Kolego,

Mam Samuraja drugiej generacji. Bardzo go lubię za unikalny design i nie znajduję tych wad, o których często piszą koledzy na forum. Indeksy centrują, równo nałożona, świetna luma. Chód dokładny 3s/d. Według mnie jakość wykonania przewyższa cenę jaką trzeba zapłacić za ten zegarek. Noszę go na nato. Na moim 17cm nadgarstku leży bardzo dobrze.

Oglądałem Żółwia i dla mnie jakość wykonania jest porównywalna. Jeżeli masz Żółwia i podoba Ci się Samuraj to śmiało :)

Pozdrawiam.

jak dla mnie - wszystko wynika z tego, że ceny poszły w górę. Ja za swoje sumo I gen dałem ok 2k, teraz tyle trzeba dać w TT za Samuraja. I Samuraja już kilka razy oglądałem, jak widzę foty pomarańczowej wersji to wiem, że chcę go mieć, idę do sklepu, biorę do ręki, patrzę na kopertę i koronkę - i wiem, że mój Orient Ray za 1/3 (?) ceny Samuraja jest bardziej przyzwoitym zegarkiem i tylko pomarańczowe sumo mogłoby go wysadzić. Może taki jest jego klimat, ja go nie kupuję. Trochę nie rozumiem 3.5k za sumo (chociaż 1 gen o ile dobrze pamiętam kosztowała tyle samo, gdzie za wodą można było je kupić poniżej 2k) tak samo nie dam 1800zł za czarnego samuraja (chociaż tarczę ma fajną ale do koronki mam odrazę) 

Edited by trollu

I właśnie o to zacieranie rzeczywistość przez podświadomość mi chodzi.

Jeżeli ktoś zarabiał w 2014r 2400zł i Sumo za 1800zł to było dla niego kupa kasy a dzisiaj zarabia 5000zł i nadal ciężko przełknąć mu cenę 3500zł za Sumo to pragnę donieść, że to nadal w zaokrągleniu 3/4 pensji czyli to samo. Można powiedzieć, że ten zegarek nawet staniał. Wtedy 1650-2100 to byla cena na gotowo w zależności od wiatru i fuksa vat przy sprowadzaniu z JP a teraz to jest cena w PL z metki gdzie da się czasem wynegocjować rabat a Seiko dodało jeszcze droższe szkło szafirowe. Oczywiście są lepiej lub gorzej wpasowujące się w tą regułę modele Seiko. Panowie, tabelki księgowych nie kłamią, przynajmniej tych od Seiko ;)

i tutaj sie z Tobą zgadzam, tylko chciałem też zauważyć, że swojego Raya kupiłem 5 (?) lat temu - chyba rok wcześniej niż Sumo i cena dzisiaj pomimo nowszej wersji jest praktycznie ta sama. Czyli Sumo stoi z ceną a Ray staniał  ;)

Szafir jest w:

SPB101J1 - czarne Sumo

SPB103J1 - zielone Sumo

Na plus również to, że zmniejszyli rozmiar cyfr na bezelu z końskich rozmiarów do normalnych.

Edited by Mirosuaw

Pozdrawiam, Mirek

Szafir jest w:

SPB101J1 - czarne Sumo

SPB103J1 - zielone Sumo

Na plus również to, że zmniejszyli rozmiar cyfr na bezelu z końskich rozmiarów do normalnych.

Dzięki

Szafir jest w:

SPB101J1 - czarne Sumo

SPB103J1 - zielone Sumo

Na plus także większa rezerwa chodu(70h) w 6r35.

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Myślicie że nowe Sumo będzie fajnym uzupełnieniem dla SARBA017 i można pozostać tym samym dwuzegarkowcem-Seikowcem? :)

Pewex, o ile garniaka nie nosisz bo wtedy Alpinist to tak średno. A z resztą noś co z czym chcesz :D 

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Szafir jest w:

SPB101J1 - czarne Sumo

SPB103J1 - zielone Sumo

..a według mnie ta zmiana powoduje, że te modele to już tak nie do końca zasługują na nazwę sumo. Podobnie jak SLA na nazwę Marinemaster.

Na plus także większa rezerwa chodu(70h) w 6r35.

Byłoby dobrze gdyby rzeczywiście było 70h... Coraz więcej głosów jest ze ledwo 60h dociąga...

Zaraz sprawdzę, dam znać za kilka dni, chociaż osobiście nie potrzebuję więcej niż 55, więc uważam tonza takie uszczęśliwianie na siłę a nie PLUS

Witam, dziękuje za odpowiedz :-) kurde już sam nie wiem po prostu zakładam inne zegarki nawet jak leżą tydzień zakładam na rękę i chodzi zapominam o zegarku, wiadomo nie nosze dwa dni przestaje chodzić. Ile razy muszę go nakręcić - tzn. przekręcić pokrętło? W ogóle wcześniej wspominałem w ogóle wahnika nie czuć może dlatego ze to Seiko.Pozdr

ok dziękuje teraz odczytałem jakiś nie ogarnięty jestem ;-) 30 obrotów :-)

Witam, dziękuje jeszcze raz z podpowiedz. Nakręciłem zegarek  w sobotę o 13  i nie nosze z bólem serca a jest poniedziałek 19:11 a dalej chodzi tak naprawdę jego rezerwa chodu to mega za skoczenie :-) Już sam nie wiem o co z nim chodzi jak stanie nakręcę i założę na rękę to już nigdy się nie zatrzyma;-) .Pozdrawiam

Zastanawiałem się nad sprzedażą swojego żółwia SRP777 i ustalając cenę chciałem sprawdzić po ile są teraz nowe w sklepach internetowych. I trochę się zdziwiłem, ponieważ z tego co widzę to jest tylko jakiś King Turtle  SRPE03 nazywany nowym żółwiem, który jest dla mnie jakąś karykaturą: gofrowa tarcza, wielka długa lupka i cena 2500 zł. WTF? To miała być sprzedaż z ewentualnym zamiarem powrotu, ale teraz się waham, tym bardziej, że mój jest jeszcze na gwarancji i z polskiej dystrybucji. Na prawdę przestali produkować żółwie z SRP?

Edited by memento mori

@memento mori tak to prawda która jest brutalna i okrutna. Ja tam wolę starego żółwia srp. Pozdrawiamy serdecznie ja i mój żółw z grudnia 2016f0d616c5b3726f213eb31cb2ab900806.jpg

Guest vitriol

Idą nowe MM200 z normalnymi wskazówkami.

IMG-1832.jpg

Brzydale...

8d478b323f56d15c937224d8ba5b530d.jpg

e0d47f3774414cca69e45c567e6cc30d.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

*** ORIS Divers 65 Movember Edition *** DOXA Sub 300 Professional ***

Idą nowe MM200 z normalnymi wskazówkami.

Wiedziałem że tak będzie

Edited by _Kwiatek_
Nie cytujemy zdjęć

20200208-115913.jpg

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...