Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Recommended Posts

Guest maritimeeng

Pacze i pacze na te nowe biedamasy i... nic. Nie gadają do mnie zupełnie 😐

49416790381_ff6f56f558_o.jpg

49995945766_1e76919b61_o.jpg

49425080261_19a417d592_o.jpg

7 godzin temu, maritimeeng napisał:

Pacze i pacze na te nowe biedamasy i... nic. Nie gadają do mnie zupełnie 😐

To samo. Nie gadają zupełnie. Ew Captain Williard ale ponad 6k w polskiej dystrybucji to jednak nie.

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

To ja, jako były właściciel dwóch biedamasów 1 edycji stwierdzam, że pod każdym względem 2 edycja jest milion razy lepsza. Co do Willarda pełna zgoda, że cena odjechana, ale poszło wszystko, więc.... :)

Willard świetnie wykonany, na pewno lepiej niż masy, więc IMO nie mógł kosztować tyle samo. Jak ktoś lubi tę kopertę to jest sztos, ja nie przepadam, ale obiektywnie to jakościowo poziom wyżej niż 62mas reissue.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Ja z innej beczki. Opłaca się sprzedać tune 300m mm całą w czerni i kupić tune 300m mm w stali? No jakoś mnie to kusi, dwie tuny niepotrzebne mi są, w stali nie miałem. Czarna jest fajna i w ogóle, ale w stali skradła serce. Tak więc chyba czarna pójdzie w odstawkę, chociaż mi jej szkoda. Mam srp637 i czy nie są do siebie bardzo podobne? Jak myślicie?

Jak dla mnie puszka tylko w stali.

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Sprzedałbym czarną Tune, zostawił srp637 i kupił sbbn031, sbbn033 która ma czarny bezel już tak mi się nie podoba.

Srp637 ma fajne smaczki których nie znajdziesz w sbbn031, wykonanie srp637 w niektórych miejscach przewyższa Tune MM, skrzyżowanie tych dwóch byłoby fajną sprawą :)

3.thumb.jpg.af0f7d561e29abf35d5ec48d319cd9cc.jpg

1.thumb.jpg.905c9f42f3c7ccf01da5d5aa28659e38.jpg

6 minut temu, PiotrX napisał:

...kupił sbbn031, sbbn033 która ma czarny bezel już tak mi się nie podoba.

Internety mówią, że na odwrót :)

8 minut temu, clusca napisał:

W tym przypadku internety mają rację :)

6 minut temu, clusca napisał:

Kwestia gustu; czarny bezel / cały stalowy

A co do srp637, a sbbn031; rzyjrzyj się tarczy, indeksom i wykończeniu koperty przy koronce :)

59 minut temu, clusca napisał:

Chodziło mi o to, że czarny bezel ma SBBN031. MZ również wersja ze stalowym bezelem jest ciekawsza :)

Tak, masz racje, pomieszały mi się cyferki :rolleyes:

Tuna ma zajefajne szkiełko, które mnie ujęło,  no i w stali jest połyskująca, a srp637 matowy, ale prawdą jest, że po przyjrzeniu ma więcej smaczków :)

No cały czas chodzi mi po głowie tuna w stali, dlatego na nią się zdecyduje

Jeżeli ktoś chętny jest na czarną tune 300m w dobrym satnie, to zapraszam na priv :)

5 minut temu, SEI_pat_KO napisał:

Tuna ma zajefajne szkiełko, które mnie ujęło,  no i w stali jest połyskująca, a srp637 matowy, ale prawdą jest, że po przyjrzeniu ma więcej smaczków :)

No cały czas chodzi mi po głowie tuna w stali, dlatego na nią się zdecyduje

Jeżeli ktoś chętny jest na czarną tune 300m w dobrym satnie, to zapraszam na priv :)

I koniecznie zostaw srp, to jest klawy zegar :)

17 minut temu, PiotrX napisał:

I koniecznie zostaw srp, to jest klawy zegar

Jest i dlatego ani myślę póki co się z nim rozstawać, ma miejsce w mojej top 6 zegarów do zachowania przy redukcji kolekcji.

Myślimy, że proponujemy sprawdzić cennik jednej i drugiej firmy na rok 2020...Tanio już było, teraz to nieprawda!

Edited by Burns

9 godzin temu, surovy77 napisał:

nie drenuje kieszeni

Patrząc po nowych wypustach to bym się kłócił. Ponad 6 kafli za williarda w pl to przegięcie.

post-108913-0-27329400-1586680331.jpg

Godzinę temu, Noodles napisał:

Patrząc po nowych wypustach to bym się kłócił. Ponad 6 kafli za williarda w pl to przegięcie.

Za tego tańszego Willarda w dodatku.

Postanowiłem sprawdzić rezerwę 6R35 w moim SPB147J1 i coś nie bangla. Nakręcony na maksa (jakieś 100 obrotów koronką) 2 września o 21:00 zatrzymał się 7 września o 21:15 😵

Przeleżał cały czas w pudle, tylko dwa, może trzy razy założyłem do zdjęć.

Uwzględnij tylko, że te parę ruchów przy naciągniętej sprężynie, to jest znacznie więcej zgromadzonej energii niż przy nie naciągniętej.
Nie mniej, to ponad normatywny wynik chyba, że ktoś z domowników też darzy uczuciem ten zegarek podczas twojej nieobecności lub chciał zwiększyć twoje zadowolenie z zegarka