Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Chorwat napisał(-a):

Zdjęcie pod czym? ;)

Ups. Teraz jest tak jak powinno było być.  

6 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Fajna ta nowa solarna panda:

 

https://nakaishu.hatenablog.com/entry/2021/11/07/SBLD085

 

6CA98FC6-322F-4BFB-B8B4-CA7A831AC727.thumb.jpeg.7ee69b3b55fb82eafe15375c0bbeca92.jpeg

Dokładnie.  


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa nowe Alpinisty: 

SPB249J1 i SPB251J1

750€ i 730€

B0F98640-95A0-48F4-8DE4-A144A644FB26.jpeg

BD4784DA-A1B3-40F7-ACF3-882B44339593.jpeg

FDAF8984-C039-4288-BD93-AE6D4C7BC0DD.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zorro napisał(-a):

Dwa nowe Alpinisty: 

SPB249J1 i SPB251J1

750€ i 730€

B0F98640-95A0-48F4-8DE4-A144A644FB26.jpeg

BD4784DA-A1B3-40F7-ACF3-882B44339593.jpeg

FDAF8984-C039-4288-BD93-AE6D4C7BC0DD.jpeg

Jak dla mnie za dużo tego i powoduje przesyt a nawet znudzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak dla mnie za dużo tego i powoduje przesyt a nawet znudzenie. 

Zgadzam się 

5.000 podobnych modeli 

Można zwymiotować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Jak dla mnie za dużo tego i powoduje przesyt a nawet znudzenie. 

 

4 godziny temu, zorro napisał(-a):

Zgadzam się 

5.000 podobnych modeli 

Można zwymiotować 

 

To sobie Panowie obejrzą inne marki i modele które bezpośredni nawiązują do modeli wcześniej przez nich produkowanych. Jest moda na ,,vintydż" i będzie tego tyle ile uda się tylko sprzedać. Była reedycja Alpinista SJE085 plus SPB241/243/245 i Ginza teraz doszły dwie nowe tarcze, a więc do wyboru do koloru :), Jak się nudzą, to zawsze można nakupować sobie homarów i zmieniać na każdy dzień tygodnia inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

 

To sobie Panowie obejrzą inne marki i modele które bezpośredni nawiązują do modeli wcześniej przez nich produkowanych. Jest moda na ,,vintydż" i będzie tego tyle ile uda się tylko sprzedać. Była reedycja Alpinista SJE085 plus SPB241/243/245 i Ginza teraz doszły dwie nowe tarcze, a więc do wyboru do koloru :), Jak się nudzą, to zawsze można nakupować sobie homarów i zmieniać na każdy dzień tygodnia inny.

A kiedy będzie reedycja reedycji ?

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zorro napisał(-a):

A kiedy będzie reedycja reedycji ?

 

Zapytaj się w Rolku i Omedze, ale z grubsza tak raz do roku :). W Seiko reededycja Alpinista była po ok 60 latach.

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J

12 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Zapytaj się w Rolku i Omedze, ale z grubsza tak raz do roku :). W Seiko reededycja Alpinista była po ok 60 latach.

Jak Ciebie to interesuje to sam zapytaj i podziel się tymi informacjami w odpowiednim dziale forum

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zorro napisał(-a):

J

Jak Ciebie to interesuje to sam zapytaj i podziel się tymi informacjami w odpowiednim dziale forum

Mnie nie interesuje, bo to nie ja pytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Macmac napisał(-a):

Mnie nie interesuje, bo to nie ja pytałem.

Ja pytałem o Seiko a nie o Rolexa i Omegę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zorro napisał(-a):

Ja pytałem o Seiko a nie o Rolexa i Omegę

 

3 minuty temu, zorro napisał(-a):

Ja pytałem o Seiko a nie o Rolexa i Omegę

 No to odpowiem jeszcze raz, reedycja była w 2021r. modelem SJE085 z 1959r. Modele na kalibrze 6R35 są dla ludu i tak jak inne marki wypuszczają z tarczami do koloru do wyboru, tak i Seiko robi to samo. W Omedze i Rolku są ochy i achy, a w Seiko odgrzewane kotlety, którze się przejadły, aż zbiera na torsje. Nie ma czegoś takiego jak reedycja reedycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

 No to odpowiem jeszcze raz, reedycja była w 2021r. modelem SJE085 z 1959r. Modele na kalibrze 6R35 są dla ludu i tak jak inne marki wypuszczają z tarczami do koloru do wyboru, tak i Seiko robi to samo. W Omedze i Rolku są ochy i achy, a w Seiko odgrzewane kotlety, którze się przejadły, aż zbiera na torsje. Nie ma czegoś takiego jak reedycja reedycji.

Dziękuje za informację. 
Co do Omegi i Rolexa. Omega zawsze miała dobrych designerów to i reedycje są ładne. Rolex i jego design na bogato to nie moja bajka. 
„Reedycja reedycji” za niedługo będzie. Kwestia czasu jak korpo na to wpadną. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reedycja reedycji w pewnym sensie juz byla. Byl Prospex Alpinist limited edition (SPB199J1 mountain glacier):

 

image.thumb.png.1fb8514821e4c5e3bd8e10ec14470039.png

 

ktory nagle jak sie zaczal dobrze sprzedawac zrobil sie wersja seryjna (SPB197J1), jakbym wydal kase i kupil limitke to bym sie czul troche zrobiony w konia:

 

Confirmed by my AD: Seiko is controversially re-releasing the Alpinist  SPB199J1 Limited Edition as an unlimited | Page 11 | WatchUSeek Watch Forums

 

https://www.seikowatches.com/de-de/products/prospex/spb197j1

 

Wiec tak jak kocham Seiko to kotlet odgrzewany po raz tysieczny szalem nie bedzie jak bysmy tego nie probowali opakowac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Reedycja reedycji w pewnym sensie juz byla. Byl Prospex Alpinist limited edition (SPB199J1 mountain glacier):

 

image.thumb.png.1fb8514821e4c5e3bd8e10ec14470039.png

 

ktory nagle jak sie zaczal dobrze sprzedawac zrobil sie wersja seryjna (SPB197J1), jakbym wydal kase i kupil limitke to bym sie czul troche zrobiony w konia:

 

Confirmed by my AD: Seiko is controversially re-releasing the Alpinist  SPB199J1 Limited Edition as an unlimited | Page 11 | WatchUSeek Watch Forums

 

https://www.seikowatches.com/de-de/products/prospex/spb197j1

 

Wiec tak jak kocham Seiko to kotlet odgrzewany po raz tysieczny szalem nie bedzie jak bysmy tego nie probowali opakowac.

 

Popieram, Jak dla mnie jedyny "prawilny" ;) , to SARB 017. Pewnie dlatego, że mam. 

 

 

IMG_20211015_095722.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Reedycja reedycji w pewnym sensie juz byla. Byl Prospex Alpinist limited edition (SPB199J1 mountain glacier):

 

image.thumb.png.1fb8514821e4c5e3bd8e10ec14470039.png

 

ktory nagle jak sie zaczal dobrze sprzedawac zrobil sie wersja seryjna (SPB197J1), jakbym wydal kase i kupil limitke to bym sie czul troche zrobiony w konia:

 

Confirmed by my AD: Seiko is controversially re-releasing the Alpinist  SPB199J1 Limited Edition as an unlimited | Page 11 | WatchUSeek Watch Forums

 

https://www.seikowatches.com/de-de/products/prospex/spb197j1

 

Wiec tak jak kocham Seiko to kotlet odgrzewany po raz tysieczny szalem nie bedzie jak bysmy tego nie probowali opakowac.

 

Na talerzu kotlet świeży i kotlet raz odgrzewany :)

 

E8F04EDA-D628-4350-9F3F-8CA0015B78AA.jpeg

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zorro napisał(-a):

Na talerzu kotlet świeży i raz odgrzewany :)

 

E8F04EDA-D628-4350-9F3F-8CA0015B78AA.jpeg

 

Mielone z choinką???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gio napisał(-a):

 

Mielone z choinką???

Świątecznie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Reedycja reedycji w pewnym sensie juz byla. Byl Prospex Alpinist limited edition (SPB199J1 mountain glacier):

 

ktory nagle jak sie zaczal dobrze sprzedawac zrobil sie wersja seryjna (SPB197J1), jakbym wydal kase i kupil limitke to bym sie czul troche zrobiony w konia:

 

https://www.seikowatches.com/de-de/products/prospex/spb197j1

 

Wiec tak jak kocham Seiko to kotlet odgrzewany po raz tysieczny szalem nie bedzie jak bysmy tego nie probowali opakowac.

 

 

Jak kolega tak kocha Seiko, to powinien wiedzieć, że seria Alpinist miała już kilka edycji od czasu Laurel'a, a SPB199 czy SPB197 są na szarym końcu tych odgrzewanych kotletów, a nowe modele nie są reedycją sarb'ów czy spb197/199.

 

https://thespringbar.com/blogs/guides/the-ultimate-seiko-alpinist-collectors-guide/

Edytowane przez Macmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no poczekaj, mowisz:

 

6 godzin temu, Macmac napisał(-a):

 

Zapytaj się w Rolku i Omedze, ale z grubsza tak raz do roku :). W Seiko reededycja Alpinista była po ok 60 latach.

 

A pozniej kiedy wyciagam, ze Seiko zrobilo reedycje (regularna) edycji limitowanej, robisz wycieczke, ze nie znam sie na Seiko i jestem papierowym milosnikiem:

 

8 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Jak kolega tak kocha Seiko, to powinien wiedzieć, że seria Alpinist miała już kilka edycji od czasu Laurel'a, a SPB199 czy SPB197 są na szarym końcu tych odgrzewanych kotletów, a nowe modele nie są reedycją sarb'ów czy spb197/199.

 

https://thespringbar.com/blogs/guides/the-ultimate-seiko-alpinist-collectors-guide/

 

Masz prawo myslec i uwazac co chcesz. Ja rowniez. Jak dla mnie to, co zrobili w przytoczonym przeze mnie przypadku jest slabe i nic tego nie zmieni.

Reedycja reedycji (ktore to jakoby sie wg ciebie zdarzaja w Omedze i Rolmopsie co roku) to jedno ale zrobienie ludzi w wala i wypuszczenie seryjnej limitki to drugie.

 

Zgodzmy sie, ze sie nie zgadzamy i nie zasmiecajmy watku, kazdy moze sobie sam wlasna opinie wyrobic.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, cordi7 napisał(-a):

Reedycja reedycji w pewnym sensie juz byla. Byl Prospex Alpinist limited edition (SPB199J1 mountain glacier):

 

image.thumb.png.1fb8514821e4c5e3bd8e10ec14470039.png

 

ktory nagle jak sie zaczal dobrze sprzedawac zrobil sie wersja seryjna (SPB197J1), jakbym wydal kase i kupil limitke to bym sie czul troche zrobiony w konia:

 

Confirmed by my AD: Seiko is controversially re-releasing the Alpinist  SPB199J1 Limited Edition as an unlimited | Page 11 | WatchUSeek Watch Forums

 

https://www.seikowatches.com/de-de/products/prospex/spb197j1

 

Wiec tak jak kocham Seiko to kotlet odgrzewany po raz tysieczny szalem nie bedzie jak bysmy tego nie probowali opakowac.

 

 

Czym one się różnią? Bo jak kocham tę markę, tak czuję się zażenowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak piszecie o Rolku i Omedze to ciekaw jestem jakie to reedycje wypuszcza Rolek. Nie znam się to poczytam. O Omedze wiem doskonale. 

 

A Seiko robi je bo się świetnie sprzedają. A zawsze na końcu u producenta musi być zysk. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dorian06 napisał(-a):

Jak już tak piszecie o Rolku i Omedze to ciekaw jestem jakie to reedycje wypuszcza Rolek. Nie znam się to poczytam. O Omedze wiem doskonale. 

 

A Seiko robi je bo się świetnie sprzedają. A zawsze na końcu u producenta musi być zysk. 

Kolega Macmac ma rozległą wiedzę o corocznych reedycjach Rolexa. Może się nią podzieli z Kolegą.  

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dorian06 napisał(-a):

Jak już tak piszecie o Rolku i Omedze to ciekaw jestem jakie to reedycje wypuszcza Rolek. Nie znam się to poczytam. O Omedze wiem doskonale. 

 

A Seiko robi je bo się świetnie sprzedają. A zawsze na końcu u producenta musi być zysk. 

 

Czy Sub z 53 lub 54r. to ten sam  model z 2021r.? Czy obecna Daytona, to ta sama co Cosmograph? .. miłośnicy Rolexa napiszą ciągły rozwój. przeciwnicy, że to odgrzewane kotlety, czy Sub o milimetr większy to rozwój, czy odgrzewany kotlet, a może reedycja? W przypadku Seiko zawsze jest odgrzewany kotlet o żadnym rozwoju mowy być nie może :). Kolegom w tym dziale się ulewa, kolega @zorro wstawia zdjęcia nowych wypustów bez żadnego komentarza, a po pierwszym negatywnym poście pisze, że mu się rzygać chce .. takie forum i każdy może pisać co mu się podoba. Mnie mdli w dziale z chińczykami, ale nie łażę tam i nie obrzydzam ludziom ich miłości do homarów. Poczekam pół roku wrzucę zdjęcie nowego suba z podpisem, że właśnie pawia puściłem i będę czekał na lajki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Macmac napisał(-a):

 

Czy Sub z 53 lub 54r. to ten sam  model z 2021r.? Czy obecna Daytona, to ta sama co Cosmograph? .. miłośnicy Rolexa napiszą ciągły rozwój. przeciwnicy, że to odgrzewane kotlety, czy Sub o milimetr większy to rozwój, czy odgrzewany kotlet, a może reedycja? W przypadku Seiko zawsze jest odgrzewany kotlet o żadnym rozwoju mowy być nie może :). Kolegom w tym dziale się ulewa, kolega @zorro wstawia zdjęcia nowych wypustów bez żadnego komentarza, a po pierwszym negatywnym poście pisze, że mu się rzygać chce .. takie forum i każdy może pisać co mu się podoba. Mnie mdli w dziale z chińczykami, ale nie łażę tam i nie obrzydzam ludziom ich miłości do homarów. Poczekam pół roku wrzucę zdjęcie nowego suba z podpisem, że właśnie pawia puściłem i będę czekał na lajki. 

 

 

4C5F4068-81B2-43D7-8422-B54FA739292F.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.