Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Seiko szuka frajerów 
I tyle w temacie 



Konstruktywna opinia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawet w ten deszczowy Wigilijny dzień nie mogę go nie założyć 😉

DSC_9491.thumb.JPG.1d99407f1c448fa62a1a42e356503b88.JPG

 

Dołożę do tego jeszcze cytat z A blog to Watch (The Watches Team aBlogtoWatch Wore Most In 2021) 

 

Call me a watch hipster if you’d like, but I’ll freely admit that almost all my watch funds are spent on watches from smaller, boutique brands. I’m a huge fan of German brands like Stowa, Damasko, Sinn, and NOMOS, and I love small-batch brands that take a unique approach to watchmaking, like anOrdain with its gorgeous enamel work. So, what the heck is the Seiko SPB143 (SBDC143) doing atop my list? Hey, just because I write for aBlogtoWatch doesn’t mean I’m immune to watch hype. Few watches of the 2020s have been gushed over more than this goldilocks-sized Japanese diver, and after months of hemming and hawing, I finally picked one up at the start of 2021. But here’s the thing — the SPB143 actually lives up to the hype. The vintage styling modeled after the iconic 62MAS, the subtle gray sunburst, the spot-on dimensions… it just adds up to a piece that I grab over and over again. It’s the type of watch that makes you wonder why you have so many watches in your collection in the first place. Sure, the bracelet is less than awesome, the 6R35 movement is hit-or-miss (luckily, mine’s running strong), and a ceramic bezel would be nice, but none of that matters when a watch looks and feels this good.

https://www.ablogtowatch.com/the-watches-we-wore-the-most-in-2021/

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zorro napisał(-a):

Seiko szuka frajerów 

I tyle w temacie 

 

 

Raczej trudno znaleźć frajera, który kupi zegarek za ok 3k euro nie mając pojęcia co kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20211224-131000.jpg 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Macmac napisał(-a):

 

Raczej trudno znaleźć frajera, który kupi zegarek za ok 3k euro nie mając pojęcia co kupuje.

Kupują nawet drożej łudząc się że płacą za coś wyjątkowego i rzadkiego a za chwilę Seiko wypuszcza 50 prawie identycznych edycji limitowanych różniących się jedynie wzorkami/ kolorkami tarczy. 

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych
cc7eae683b9b2627362a03cfcc1e26a3.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zorro napisał(-a):

Seiko szuka frajerów 

I tyle w temacie 

DF07F069-4342-4893-A55D-E148FD1F8D7C.gif

 

10 godzin temu, rafi napisał(-a):

 


Konstruktywna opinia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

8 godzin temu, zorro napisał(-a):

Kupują nawet drożej łudząc się że płacą za coś wyjątkowego i rzadkiego a za chwilę Seiko wypuszcza 50 prawie identycznych edycji limitowanych różniących się jedynie wzorkami/ kolorkami tarczy. 

Rafi chcialem do Zorro napisać w ten sam deseń, niestety jak rozwinął to stety ma 110% racji. Zabili w ten sposób wiele modeli jak sbdx001, 62mas czy nawet ostatni alpinist z trójkątami.

Kto zna wszystkie SLA z palca ? Jest ich pierdyliard.

Co do 6L35 to chyba dopiero ich trzeci zegarek, i jak nie odnajdą swojego zgubionego DNA, o którym sami piszą i po 1-3 miesiącach pierdykną kolejny kolorek to ...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin [mention]Burns [/mention] trochę prawdy w tym jest. Mnie też ten jarmarczny styl wprowadzania kolejnych „limitek” żółwia o różnych kolorach tarcz denerwuje. Albo w sumie nie, nie denerwuje mnie, bo po prostu przestałem się tym interesować. No i umówmy się, jak ktoś siedzi w temacie, to wie, co to za „limitki”.

Z drugiej strony, jakieś mega nieuczciwe Seiko nie jest w stosunku do tych kupujących droższe limitacje. No bo jednak SLA, ile by ich nie było, to inna bajka niż „62MAS” z referencji SPB. Mogę pisać tylko o sobie, ale nie czułbym się oszukany przez Seiko, bo wypuścili SPB051/053/143/147 itd. podczas gdy ja kupiłem sobie SLA017. To samo z Laurelami. To, że wypuszczają tańsze, podobne zegarki, nie zmienia faktu, że te pierwotne reisue są warte swojej ceny i pewnie raczej będą ją trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rafi napisał(-a):

.Mogę pisać tylko o sobie, ale nie czułbym się oszukany przez Seiko, bo wypuścili SPB051/053/143/147 itd. podczas gdy ja kupiłem sobie SLA017. 

Masz SLA017 ?(Ja nie). Nie mówię o mieszaniu odmian 62BiedaMas z 62Mas bo to dwie różne bajki i może fajnie, że są dwie dla biedniejszych, tylko o mieszanie w tej samej linii SKK...2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz SLA017 ?(Ja nie). Nie mówię o mieszaniu odmian 62BiedaMas z 62Mas bo to dwie różne bajki i może fajnie, że są dwie dla biedniejszych, tylko o mieszanie w tej samej linii SKK...2

Nie mam, nie moja półka, zdanie miało formę warunkową
Wydawało mi się, że koledze [mention]zorro [/mention] chodziło raczej o wypuszczanie tańszych odpowiedników drogich, limitowanych linii. No ale może źle zinterpretowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Miesiąc temu i z dziś... tak się jakoś złożyło. Ciepłych i radosnych 🎄

 

IMG_20211125_153627.thumb.jpg.092d7b0c1c96f6c636a159857254c4c5.jpg

IMG_20211225_114118.thumb.jpg.17b5a22b214dc9669185dbaf01bc1636.jpg

👍☃️❄️

Edytowane przez zorro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepsza wersja żółwia jaką popełnili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.To tu też zapytam bo bardzo mnie korci ten zegarek a na Seiko to się nie znam a tym bardziej na starszych modelach. W klubie miłośników Seiko może sie dowiem coś na temat tego modelu.Wiem tylko tyle że zegarek ma tyle lat co ja a zawsze chciałem  rówieśnika mieć. Czy mozecie coś jeszcze napomknąć  czy jest wporzadku ,co się zgadza a co nie. Zegarków miałem mnóstwo ale nigdy Seiko.https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-seiko-lm-lord-matic-23-jewels-1969-japan-vintage-po-serwisie-CID87-IDN54Lx.html#e9d5820ff8;promoted. Warto? Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam słabo znam się na wintydżach, ale mieć zegarek ze swojego rocznika - bezcenne. Szkiełko szafirowe nie teges, wymieniłbym na coś bliższego oryginałowi. Na pewno był mocno polerowany, ale czy to wada? Dla mnie nie. Tarcza i mechanizm wyglądają doskonale.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, mirek 1969 napisał(-a):

Witam.To tu też zapytam bo bardzo mnie korci ten zegarek a na Seiko to się nie znam a tym bardziej na starszych modelach. W klubie miłośników Seiko może sie dowiem coś na temat tego modelu.Wiem tylko tyle że zegarek ma tyle lat co ja a zawsze chciałem  rówieśnika mieć. Czy mozecie coś jeszcze napomknąć  czy jest wporzadku ,co się zgadza a co nie. Zegarków miałem mnóstwo ale nigdy Seiko.https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-seiko-lm-lord-matic-23-jewels-1969-japan-vintage-po-serwisie-CID87-IDN54Lx.html#e9d5820ff8;promoted. Warto? Dzięki.

 

Nie jestem w stanie określić czy to nie jest składak, bo koperta raczej na pewno była odnawiana. 

Z tego co pamiętam to była w sieci dostępna baza numerów seryjnych Seiko. Spróbuj poszukać i sprawdzić na co wskazuje ten numer seryjny.

I jedna uwaga. Zwróć uwagę, że to dość mały zegarek - 37mm średnicy. Nie wiem jakie zegarki nosisz, ale skoro piszesz, że nie masz wiedzy na temat starych zegarków, to warto mieć tego świadomość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gio napisał(-a):

 

Nie jestem w stanie określić czy to nie jest składak, bo koperta raczej na pewno była odnawiana. 

Z tego co pamiętam to była w sieci dostępna baza numerów seryjnych Seiko. Spróbuj poszukać i sprawdzić na co wskazuje ten numer seryjny.

I jedna uwaga. Zwróć uwagę, że to dość mały zegarek - 37mm średnicy. Nie wiem jakie zegarki nosisz, ale skoro piszesz, że nie masz wiedzy na temat starych zegarków, to warto mieć tego świadomość.

Te 37mm to rzeczywiście nie za dużo ale takie wtedy były klimaty aczkolwiek lepsze to niż 33mm.Poszukam potem tych numerów może coś znajde.Trochę za fajny stan jak na 52 letni zegarek no ale jak był odnawiany to wszystko możliwe.

1 godzinę temu, Mirosuaw napisał(-a):

Ja tam słabo znam się na wintydżach, ale mieć zegarek ze swojego rocznika - bezcenne. Szkiełko szafirowe nie teges, wymieniłbym na coś bliższego oryginałowi. Na pewno był mocno polerowany, ale czy to wada? Dla mnie nie. Tarcza i mechanizm wyglądają doskonale.

Dla mnie to nie wada że był polerowany i odnawiany. Byle profesjonalnie.Przynajmniej ja się tym nie musze martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeśli chodzi o LM z olx, to znam gościa. Mam od niego jednego KQ. Jedyne co mógł zrobić w tym zegarku, to wymienić szkiełko i wypolerować. Można śmiało kupować, bo dopieszcza zegarki. Jest też i udziela się też na grupach zegarkowych.

 

Ja np. mam takiego zawodnika z 1969 :)

 

IMG_20211111_101657.thumb.jpg.400174925bdd1b9121b850ad7f4ec633.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mirek 1969 napisał(-a):

Te 37mm to rzeczywiście nie za dużo ale takie wtedy były klimaty aczkolwiek lepsze to niż 33mm.Poszukam potem tych numerów może coś znajde.Trochę za fajny stan jak na 52 letni zegarek no ale jak był odnawiany to wszystko możliwe.

37 mm, to jak na lata 60. raczej duży, niż mały a że standardy się zmieniają cóż, jak ktoś potrzebuje olbrzyma, to zawsze pasówka może to rozwiązać. Ja mam dwie Delbany z tamtych lat i jedna rozmiar typowy bo 33 mm a druga, to taki "olbrzym" jak ten co Cię interesuje. Jak ją noszę wcale mała nie jest a mam nadgarstek 18 cm. Że był robiony to nie ma wątpliwości, chyba świadczy o tym szafirowe szkiełko a i koperta jak z salonu. jak renowacja zrobiona z głową, to ja bym się nie zastanawiał. Może najlepiej byłoby go jednak obejrzeć przed zakupem, tak na wszelki wypadek. 

3 minuty temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Panowie, jeśli chodzi o LM z olx, to znam gościa. Mam od niego jednego KQ. Jedyne co mógł zrobić w tym zegarku, to wymienić szkiełko i wypolerować. Można śmiało kupować, bo dopieszcza zegarki. Jest też i udziela się też na grupach zegarkowych.

 

Ja np. mam takiego zawodnika z 1969 :)

 

IMG_20211111_101657.thumb.jpg.400174925bdd1b9121b850ad7f4ec633.jpg

 

 

Piękny. No i Twoje polecenie powinno rozwiać wątpliwości. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Piękny. No i Twoje polecenie powinno rozwiać wątpliwości. :) 

 

Dzięki :)

 

i żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr... egzemplarz od niego :)

 

IMG_20211226_100748.thumb.jpg.ea7e0c6adb4bf682f3f412df8b8a3291.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

 

 

Dzięki :)

 

i żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr... egzemplarz od niego :)

 

IMG_20211226_100748.thumb.jpg.ea7e0c6adb4bf682f3f412df8b8a3291.jpg

Przydałby mi się jakiś klasyk z pewnego źródła (za jakiś czas), najlepiej z 1957... Fajny jest. jak dla mnie tzw. oryginalny stan jakoś optymalnym nie jest, wolę jednak (sensownie) odnowione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Panowie, jeśli chodzi o LM z olx, to znam gościa. Mam od niego jednego KQ. Jedyne co mógł zrobić w tym zegarku, to wymienić szkiełko i wypolerować. Można śmiało kupować, bo dopieszcza zegarki. Jest też i udziela się też na grupach zegarkowych.

 

Ja np. mam takiego zawodnika z 1969 :)

 

IMG_20211111_101657.thumb.jpg.400174925bdd1b9121b850ad7f4ec633.jpg

 

 

 

No i to jest rekomendacja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.