Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Klub Miłośników Zegarków SEIKO

Rekomendowane odpowiedzi

Te indeksy w tej kopercie i na linen dial występują bardzo rzadko. Prawdopodobnie to jakaś krótka seria na przełomie 68-69. Ale wszystko wygląda legitnie. Polerka oczywiście była, ale jak pooglądasz inne egzemplarze tego modelu, to przekonasz się, że polerujący całkiem dobrze się obszedł z kopertą. Przede wszystkim jest satynowanie na górnej powierzchni uch - to na plus.

Mam rówieśnika na tym mechanizmie (tylko, że 25 kamieniowym) i śmiga super. Te tarcze musiały byc świetnie wykonane, bo bronią się przed upływem czasu. Mechanizmy 56xx, tylko w wyższym taktowaniu, występowały też w GS i KS. Także wstydu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, SEI_pat_KO napisał(-a):

Panowie, jeśli chodzi o LM z olx, to znam gościa. Mam od niego jednego KQ. Jedyne co mógł zrobić w tym zegarku, to wymienić szkiełko i wypolerować. Można śmiało kupować, bo dopieszcza zegarki. Jest też i udziela się też na grupach zegarkowych.

 

Ja np. mam takiego zawodnika z 1969 :)

 

IMG_20211111_101657.thumb.jpg.400174925bdd1b9121b850ad7f4ec633.jpg

 

 

A to przypadkiem nie jest user tego forum pod nickiem? @anger76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

To czyli Panowie jak się podoba to brać?  Nie widzę jakiś konkretnych minusów ujemnych😀

Bierz, bo w końcu ja wezmę. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, mirek 1969 napisał(-a):

To czyli Panowie jak się podoba to brać?  Nie widzę jakiś konkretnych minusów ujemnych😀

Trzeba zrobić dwa doktoraty z tego zegarka, a nikomu nie chce się za Ciebie bo wszyscy przejedzeni i przepici.

Trzeba znaleźć w sieci czy istniał taki model czy to franken (składak z wielu).

Trzba dokształcić się jaki system zniany daty ma ten zegarek (plastik / metal) i czy działa.

Może zapytać o to sprzedajacego ? Może sam się doktoryzował.

Chwilka minęła i wracam. Tak to ten z plastikiem https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://m.youtube.com/watch%3Fv%3DCA-pdrMNRd4%26t%3D992&ved=2ahUKEwj2nIvO9YH1AhWwk4sKHWKuCdgQqJcEKAV6BAgEEA4&usg=AOvVaw1dCaIOM5ybjkMG6Z3FrwBH

Jeszcze  z 4 lata temu był to kłopot, chyba jedna osoba na Świecie to dorabiała, teraz przy drukarkach 3d nie powino być problemu.

Sama oferta jest tak skonstruowana, że sprzedający wie co sprzedaje, ale akapity są z furtkami. Jak nie zapytasz wprost czy składak to się nie dowiesz.

Mi się bardziej nie chce szukać, niech się inni męczą.

Jeżeli nie jest to składak, a szlify zribione należycie to cena adekwatna za zestaw z chińskim paskiem bez bransolety.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc .Prześpię się z tym i popytam sprzedawcy jak radził Burns. Nic lepszego z mojego rocznika chyba nie znajdę choć już tu na forum dawno temu dałem takie ogłoszenie i echo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention]mirek 1969 [/mention] katalog z 1969 roku, jest Twoja konfiguracja
9dac36fea2b5ea99a5428a7c7c1dd716.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, rafi napisał(-a):

[mention]mirek 1969 [/mention] katalog z 1969 roku, jest Twoja konfiguracja
9dac36fea2b5ea99a5428a7c7c1dd716.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No to zakup nabiera więcej sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powystawowy, więc do końca nie wiadomo w jakim stanie. Cena dość atrakcyjna.

Na creationwatches, z dodatkowym rabatem 15% jest (po opłatach importowych) w podobnej cenie. Na pewno będzie nowy, natomiast praktycznie bez gwarancji. Ale sprzedawca na Allegro też o gwarancji nie pisze nic i czytając opis aukcji obawiam się, że egzemplarz z Allegro też będzie bez gwarancji.

 

obraz.thumb.png.f48b04d73a396d891b0229d10a254865.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

dziękuję za podpowiedz.

O gwarancję pytałem. Standardowy zwrot 14 dni i 1 rok rękojmi. 

pzdrw

 

 

Powystawowy, więc do końca nie wiadomo w jakim stanie. Cena dość atrakcyjna.

Na creationwatches, z dodatkowym rabatem 15% jest (po opłatach importowych) w podobnej cenie. Na pewno będzie nowy, natomiast praktycznie bez gwarancji. Ale sprzedawca na Allegro też o gwarancji nie pisze nic i czytając opis aukcji obawiam się, że egzemplarz z Allegro też będzie bez gwarancji.

 

obraz.thumb.png.f48b04d73a396d891b0229d10a254865.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, myk01 napisał(-a):

 

Widzę że zdecydowałeś się na zakup.Daj znać czy zegar warty grzechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, myk01 napisał(-a):

no to niestety nie ja. Była oferta i ni ma.

Pozostaje Ci skorzystać z podpowiedzi @Perpetuum Mobile z opłatami wyjdzie 630 zł albo wziąć pod uwagę alternatywny model Seiko SNK 809: https://www.creationwatches.com/products/seiko-automatic-sports-89/seiko-5-automatic-snk809-snk809k1-snk809k-21-jewel-mens-watch-1905.html  . Ten wyjdzie za 390 zł, ale jest nieco mniejszy. Zamiast 41 ma 37 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, myk01 napisał(-a):

no to niestety nie ja. Była oferta i ni ma.

To szkoda.Moim zdaniem uczciwie ta aukcja wyglądała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 godzinna rezerwa chodu to jest to 😉

Święta przeleżał w pudełku i nadal cyka. Jestem też coraz bardziej zachwycony dokładnością. Początkowe 18+ sek. na dobę akceptowałem, ale teraz zaczyna zbliżać się do 6+ sekund, więc jest nieźle. 

DSC_9537.thumb.JPG.fef52f5b382719f9ceb184a412229ec3.JPG

 

5zafwl.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.