Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.08.2022 o 17:51, Admof napisał(-a):

A to jest homarek czego? :D Bo jakoś mi do głowy nie przychodzi oryginalny model, a coś mi się nie chce wierzyć, że chińczycy zaprojektowali coś od siebie tym razem? :D

 

W dniu 15.08.2022 o 18:25, Paulus57 napisał(-a):

Wiem, że istnieje podobny model MIDO, ale chyba wcześniej był już ktoś inny. 

Gdybyś chciał coś podobnego z chińszczyzny, to jest taki: https://pl.aliexpress.com/item/1005002658728229.html?spm=a2g0o.cart.0.0.2ebb452crWtGuU&mp=1&gatewayAdapt=glo2pol 

Mój już niedostępny a szkoda, bo cena była w ok. 60 USD. 

 

Podobny do MIDO Commandera. Z drugiej strony nie jest to jakiś odkrywczy design (co nie zmienia faktu, że mi się podobają te Mido :) )

 

81rOoLQDO7L._AC_SY679_.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, evilym napisał(-a):

 

 

Podobny do MIDO Commandera. Z drugiej strony nie jest to jakiś odkrywczy design (co nie zmienia faktu, że mi się podobają te Mido :) )

 

81rOoLQDO7L._AC_SY679_.jpg

O tym myślałem. Z Twojej wypowiedzi wynika, że akceptujesz homary niechińskie. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

O tym myślałem. Z Twojej wypowiedzi wynika, że akceptujesz homary niechińskie. ;) 

Absolutnie nic takiego z mojej wypowiedzi nie wynika 🙂

Jednakże, łatwiej mi jest zaakceptować zerżnięcie desingu przez markę która ma w swoim portfolio inne (własne) projekty, niż to co robi lwia część chińskiego pseudo zegarmistrzostwa.

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, evilym napisał(-a):

Absolutnie nic takiego z mojej wypowiedzi nie wynika 🙂

Jednakże, łatwiej mi jest zaakceptować zerżnięcie desingu przez markę która ma w swoim portfolio inne (własne) projekty, niż to co robi lwia część chińskiego pseudo zegarmistrzostwa.

Absolutnie bez żadnej złośliwości prosiłbym Cię o przedstawienie kilku oryginalnych projektów MIDO. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

30 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Absolutnie bez żadnej złośliwości prosiłbym Cię o przedstawienie kilku oryginalnych projektów MIDO. 

Również (absolutnie) bez żadnej złościwosci, zapytam Ciebie, gdzie ja stwierdziłem iż Mido obwituje w oryginalne projekty 😉

 

Odpowiedziałem Ci tylko, że łaskawszym okiem spojrzę na markę, która oprócz ewidętnie skradzionych projektów, ma też coś swojego.

 

Ale wracając do dyskusji o Mido, to w mojej ocenie nie grzeszą oryginalnością. Mają mocno zachowawcze projekty i gdyby usunąć z tarczy logo, to pewnie większość modeli byłaby nierozpoznawalna. 

Coś w sobie jednak mają bo zarówno Ty jak i ja, po pytaniu na czym wzorowany jest Twój zegarek, pierwszą myśl skierowaliśmy w kierunku Mido. Mi np. bardzo podoba się Baroncelli Heritage, zielony Commander ICÔNE czy niektóre Ocean Stary. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, evilym napisał(-a):

 

Również (absolutnie) bez żadnej złościwosci, zapytam Ciebie, gdzie ja stwierdziłem iż Mido obwituje w oryginalne projekty 😉

 

Odpowiedziałem Ci tylko, że łaskawszym okiem spojrzę na markę, która oprócz ewidętnie skradzionych projektów, ma też coś swojego.

 

Ale wracając do dyskusji o Mido, to w mojej ocenie nie grzeszą oryginalnością. Mają mocno zachowawcze projekty i gdyby usunąć z tarczy logo, to pewnie większość modeli byłaby nierozpoznawalna. 

Coś w sobie jednak mają bo zarówno Ty jak i ja, po pytaniu na czym wzorowany jest Twój zegarek, pierwszą myśl skierowaliśmy w kierunku Mido. Mi np. bardzo podoba się Baroncelli Heritage, zielony Commander ICÔNE czy niektóre Ocean Stary. 

Stwierdziłeś i owszem ("przez markę która ma w swoim portfolio inne (własne) projekty"), właśnie tutaj. Nie oczekiwałem "obfitości", ale choć kilka przykładów ich wkładu w historię sztuki zegarmistrzowskiej. 

Podane przez Ciebie przykłady Mido są miłe dla oka, ale faktycznie oryginalnością raczej nie grzeszą. 

Nadal nie widzę przewagi Mido w dorobku w stosunku do prezentowanego "chińczyka". Nie wykluczam, że jest wykonany lepiej i na lepszym mechanizmie (chińczyk na prostej Miyocie bez stop sekundy). Pozostaje zatem czysty dylemat przyzwoicie wykonany homar chiński za 250 zł, czy lepszy homar Mido za ponad 10 razy tyle. 

Punkt widzenia w znaczący sposób powiązany z zasobnością portfela, ewentualnie z umiejętnością samoograniczania się w ilości posiadanych zegarków (z tym u mnie słabo ;) ). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, oszolom napisał(-a):

kiedyś mido miało dość rozpoznawalny design..

np. ta rodzina: https://www.catawiki.com/pl/l/22711539-mido-ocean-star-powerwind-automatic-calendar-no-reserve-price-mezczyzna-1960-1969

nowych nie kojarzę.

Ten wydaje się dosyć charakterystyczny. 

 

 

24360317-d2yry9l1amrlf8ddwwgxnujl-Large.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Stwierdziłeś i owszem ("przez markę która ma w swoim portfolio inne (własne) projekty"), właśnie tutaj. Nie oczekiwałem "obfitości", ale choć kilka przykładów ich wkładu w historię sztuki zegarmistrzowskiej. 

Podane przez Ciebie przykłady Mido są miłe dla oka, ale faktycznie oryginalnością raczej nie grzeszą. 

Nadal nie widzę przewagi Mido w dorobku w stosunku do prezentowanego "chińczyka". Nie wykluczam, że jest wykonany lepiej i na lepszym mechanizmie (chińczyk na prostej Miyocie bez stop sekundy). Pozostaje zatem czysty dylemat przyzwoicie wykonany homar chiński za 250 zł, czy lepszy homar Mido za ponad 10 razy tyle. 

Punkt widzenia w znaczący sposób powiązany z zasobnością portfela, ewentualnie z umiejętnością samoograniczania się w ilości posiadanych zegarków (z tym u mnie słabo ;) ). 

Ty uogólnieniem stwierdziłeś, że ja akceptuje nie-chińskie podróbki i w takim samym tonie odpisałem. Nie miałem tu konkretnie na myśli Mido.

Druga sprawa - czyją kopią 1:1 jest Mido Commander? 

 

Mam wrażenie (może mylne), że dla Ciebie wszystko co nie jest ikoną zegarmistrzostwa rzędu Monaco, Moonwatch, Submariner czy Santos jest kopią czegoś.

Niektóre projekty są na tyle "zwykłe", że wiele zegarkowych marek ma bardzo podobne modele.

 

A porównywanie tych dwóch zostawię Tobie 🙂 Dla mnie to jest taka przepaść, że nawet nie ma co porównywać.

 

12 godzin temu, oszolom napisał(-a):

kiedyś mido miało dość rozpoznawalny design..

np. ta rodzina: https://www.catawiki.com/pl/l/22711539-mido-ocean-star-powerwind-automatic-calendar-no-reserve-price-mezczyzna-1960-1969

nowych nie kojarzę.

Takie coś ma w ofercie teraz Mido (Commander 1959). Bardzo podobny.

M8429.3_22.23_0_front_1_1.thumb.jpg.018fa645377fcaef6c0f69df5cf053cb.jpg

 

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, evilym napisał(-a):

Ty uogólnieniem stwierdziłeś, że ja akceptuje nie-chińskie podróbki i w takim samym tonie odpisałem. Nie miałem tu konkretnie na myśli Mido.

Druga sprawa - czyją kopią 1:1 jest Mido Commander? 

 

Mam wrażenie (może mylne), że dla Ciebie wszystko co nie jest ikoną zegarmistrzostwa rzędu Monaco, Moonwatch, Submariner czy Santos jest kopią czegoś.

Niektóre projekty są na tyle "zwykłe", że wiele zegarkowych marek ma bardzo podobne modele.

 

A porównywanie tych dwóch zostawię Tobie 🙂 Dla mnie to jest taka przepaść, że nawet nie ma co porównywać.

 

Takie coś ma w ofercie teraz Mido (Commander 1959). Bardzo podobny.

M8429.3_22.23_0_front_1_1.thumb.jpg.018fa645377fcaef6c0f69df5cf053cb.jpg

 

 

 

 

Szczerze mówiąc nie jestem wrogiem homarów, ale kopii. Kupuję takie zegarki które mi się podobają i ich cena jest dla mnie akceptowalna. Mając alternatywę, pierwowzór który jest za drogi i homara który mogę kupić, wybieram to drugie. Ważne by homar był przyzwoicie wykonany (to oczywiście ocena subiektywna). Obecnie jestem na etapie zbliżania się do końca "chińską fascynacją" (co nie oznacza na pewno definitywnego zakończenia) i przechodzenia do tzw. "klasy średniej" (cenowej). Jak czas i finanse pozwolą, to może kiedyś kupię jakiś "luksus" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57

W takim razie życzę powodzenia w redukcji (bez niej wejście na wyższy próg cenowy będzie chyba ciężkie) oraz przełamywania kolejnych barier 🙂


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, evilym napisał(-a):

@Paulus57

W takim razie życzę powodzenia w redukcji (bez niej wejście na wyższy próg cenowy będzie chyba ciężkie) oraz przełamywania kolejnych barier 🙂

Wolę wolniej, żeby potem nie żałować, że sprzedałem coś za czym będę tęsknił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram, sam mam zegarki bardzo tanie i  (jak dla mnie ) bardzo drogie, wszystkie mają wspólną cechę , podobają mi się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, evilym napisał(-a):

 

Takie coś ma w ofercie teraz Mido (Commander 1959). Bardzo podobny.

M8429.3_22.23_0_front_1_1.thumb.jpg.018fa645377fcaef6c0f69df5cf053cb.jpg

 

 

 

 

ładny ;). to jest ten ich styl, to wyróżniało kiedyś. fajnie, że zrobili nowy wypust w nawiązaniu


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, bogdan57 napisał(-a):

popieram, sam mam zegarki bardzo tanie i  (jak dla mnie ) bardzo drogie, wszystkie mają wspólną cechę , podobają mi się

 

krótka, ale jakże treściwie

pod tym zdaniem pewnie gro z nas mogłoby się podpisać :) 

czasem zegarek tak się podoba, że nawet kilaka wersji kolorystycznych trzeba nabyć.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybył kilka tyg. temu a dziś debiut na ręku 🤣 

Nie ma kiedy tego wszystkiego nosić ☺️ 

I już chyba właśnie zmienił właściciela 😅 

 

IMG_20220820_100453.jpg

IMG_20220820_100457.jpg

IMG_20220820_100500.jpg

IMG_20220820_100508.jpg

IMG_20220820_100514.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2022 o 15:18, Paulus57 napisał(-a):

Wolę wolniej, żeby potem nie żałować, że sprzedałem coś za czym będę tęsknił. 

Paweł, za chińczykami się nie tęskni. One po prostu są :) 

IMG_20220715_123804.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na ceny w nadchodzącym Ali Sale, które startuje w poniedziałek i pusty śmiech mnie ogarnia. Ostatnio na polskim Amazonie był przez miesiąc Orient Kamasu za 869zl, zeby nie szukać daleko. Fenomenalny Seiko Recraft ze wszystkimi oplatami z Amazona USA wyszedl mnie 800zl, a tu chinczyki na Ali 500zl za kwarce teraz wołają.

 

Do tego jeśli nie masz opcji "15 dni darmowy zwrot" w ofercie (a wiele tego nie ma), to w przypadku otrzymania walniętego zegarka masz duży problem, bo wysyłanie tego do Chin raz, że jest drogie, a dwa jest duże ryzyko, że paczka przepadnie na chińskim cle (UPS ma nawet w warunkach, że nie oddaje kasy jeśli paczka zostanie zatrzymana na chińskim cle). 

 

Dobrze, że już mam całkiem spoko kolekcje, bo widzę że czas się pożegnać z zakupami na Ali. 

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Chińczycy nieco przedwcześnie doszli do wniosku, że teraz pora już zarabiać. Skok cenowy jest bardzo odczuwalny. Mam sporo chińczyków w swoich zbiorach i teraz dosyć powściągliwie podchodzę do kolejnych zakupów. Może jeszcze z 5 dokupię, ale to już na obecny czas raczej wszystko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minutes ago, Paulus57 said:

Chyba Chińczycy nieco przedwcześnie doszli do wniosku, że teraz pora już zarabiać. Skok cenowy jest bardzo odczuwalny. Mam sporo chińczyków w swoich zbiorach i teraz dosyć powściągliwie podchodzę do kolejnych zakupów. Może jeszcze z 5 dokupię, ale to już na obecny czas raczej wszystko. 

 

Dokładnie, zrobili to za wcześnie. Ja rozumiem, że chcieli zbudować dobre opinie, a pozniej odcinać kupony. Ale sorry, jak mam do wyboru firmę Orient, która ma 70 lat tradycji, a jakiegoś chinola, z gwarancją do stu dni, a studnia jest za brama, nawet jeśli oferuje podobna jakość, to mam tego chinola gdzieś. Niech się przejadą na tym, patrząc na zagraniczne fora moja opinia nie jest odosobniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo nasza waluta też w ostatnim czasie bardzo potaniała względem dolara. Niestety ale czasy kiedy na ali dało się kupić zegarek z szafirowym szkłem i japońskim werkiem za 200zł już nie wrócą. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minutes ago, Bonthyc said:

Dodatkowo nasza waluta też w ostatnim czasie bardzo potaniała względem dolara. Niestety ale czasy kiedy na ali dało się kupić zegarek z szafirowym szkłem i japońskim werkiem za 200zł już nie wrócą. :(

 

Tutaj masz 3 czynniki, które wystąpiły razem. Wprowadzili automatyczny podatek w Europie, to już masz cene +23%. $ jest okrutnie drogi, kolejne 20%-25%, a po trzecie chinole zaczęli się absurdalnie cenić. Teraz San Martin kosztuje więcej niż Orient Kamasu...

Edytowane przez Rumcajs997

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrze zrobionego chińczyka z porządnym werkiem i porządną bransą trzeba dać 1,5- 2,0k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.