Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Recommended Posts

Nie no, zegareczki są świetne. Chciałbym na żywca zobaczyć, jak to się prezentuje, ale w PL chyba marna szansa. Ze zdjęć - wyglądają jak śwajcary za gruby pieniądz. Jak się odkuję po remontach i naprawach samochodów, to będę poważnie myślał...

Jeśli byś kupił wrzuć fotki, sam jestem ciekaw jak będą wyglądać na żywo.

Ja tak tylko profilaktycznie przypominam :P

Wspominałem o Fiycie, dziś ją odkopałem... W sumie przewijały się na forum zegarki tej marki, ale tego modelu nie widziałem. Z zalet: własny design i miyota w środku. Plus dobre wykonanie. Wady? Brak sekundnika, brak lumy i rysowanie się pleksy (pewnie przez to, że jest tak wypukła). Ale w sumie gdyby nie porysowana pleksa, to bym go tak tanio nie wyrwał swego czasu ;). A że to pleksa, to polerka flanelką i po pięciu minutach jest jak nowy. Tak czy inaczej uważam, że to jeden z moich lepszych zakupów.

ffff.jpg

Ciekawa ta busola Fiyty. Znając życie pewnie w pierwszym dniu noszenia przygrzmocilbym w futrynę. Niech się nosi i cieszy

Jeszcze w nic nim nie przywaliłem - po doświadczeniach typu dajwer vs ściana jestem ostrożny ;). A tę sztukę mam już całkiem długo. Zakładam sporadycznie, ale bawi mnie za każdym razem. Ot, Chińczyk miał pomysł.

Ten model jest wyjątkowo " wredny" do fotografowania, na żywo wygląda znacznie lepiej niż na zdjęciu, do tego moje biurowe studio foto ma przewagę żółtego koloru który wpływa na jakośc zdjęcia. Sama koperta ma wiele płaszczyzn  różnie wykończonych( szczotkowanie cyrklem, horyzontalne i polerowane powierzchnie) , do tego bardzo ładnie zrobiona bransoleta. Tarcza też ma swoje smaczki, kilka płaszczyzn, nakładane metalowe indeksy. Razem całość wygląda na nadgarstku jak przysłowiowy milion dolarów😉

57 minut temu, MieszkoMieszko napisał:

Panowie czy macie jakieś doświadczenia z werkiem ST2130 oraz ST1812? Który lepszy? Jakieś zastrzeżenia uwagi?

ST2130 to klon ETA 2824

ST1812 to klon ETA 2892

Więc reprezentują wady i zalety tożsame dla obu produktów ETA

ST2130 to klon ETA 2824
ST1812 to klon ETA 2892
Więc reprezentują wady i zalety tożsame dla obu produktów ETA
Ogólnie większość polecała ETA2892

7 minut temu, krzakuk napisał:

Pozostając w temacie mechanizmów, możecie coś powiedzieć na temat werku w tym zegarku? 
https://www.paganidesignwatch.com/pagani-design-pd-1662
Opisywany jest jako Pearl DG5833GMT, jestem ciekawy czy odstaje jakościowo od seiko NH35 w bliźniaczym modelu.

Kolejna nazwa dla Dixmonta, zdaje się... Klony Miyoty. Więc zamysł dobry. Co do jakości, to to będzie loteryjne, moim zdaniem, ale to nie są drogie werki. Miałem dixmonta w jakimś zegarku i poleciał datownik dość szybko, w którymś innym też mam chyba werk tego typu i jest ok.