Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie spokój, kupiłem już 4 zegarki 🤦 

A potem jeszcze znalazłem dodatkowe zniżki na peperku i byłoby wszystko ponad 20 dolków taniej 😭 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, tomaliusz napisał:

Dajcie spokój, kupiłem już 4 zegarki 🤦 

A potem jeszcze znalazłem dodatkowe zniżki na peperku i byłoby wszystko ponad 20 dolków taniej 😭 

Co tam ciekawego znalazłeś ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, johndeacon napisał:

Nie mam. Ale wygląda na to samo, nie oszukujmy się, wszystkie te części tłuką w jednej fabryce, a tylko zmieniają nazwy na tarczy. 

 

Jednak odpuszczam. Trafić na dobry egzemplarz jakościowo to loteria (jak z każdym tańszym zegarkiem na ali) , a nie chce mi się bawić później w reklamację. 

 

No i widzisz. Nie widziałem, żadnych problemów ze Steeldivem i tam to nie jest loteria. To pierwsze co mówisz to takie samo stwierdzenie, że Proxima czy San Martin to to samo co addies. Z czegoś różnice w cenie wynikają na ali. Tutaj nie ma efektu marki - nie oszukujmy się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie też nie chciałem jakoś tego Addis'a i kupiłem Steeldive'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś, coś wie?

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001679122980.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.715a77c9tMk2vI&algo_pvid=cf16b294-086d-45fb-9aa7-882466610214&algo_expid=cf16b294-086d-45fb-9aa7-882466610214-12&btsid=2100bdca16051329671578832e0f6b&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

 

W głównym tytule widnieje, że mechaniczny, na jednym ze zdjęć widać mechanizm a w opisie, że quartz movement

Edytowane przez MadGravediGGer77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie no, zobacz filmik. Jest automat

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Vonziej napisał:

Nie no, zobacz filmik. Jest automat

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

O to mi chodzi, w opisie: quartz movement, model: LG8915, waterproof: 3ATM, itd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się powstrzymałem tym razem i się cieszę. 

Szału cenowego nie było. 

Już mi minął ten etap, że lepiej kilkanaście słabych, niż jeden, dwa lepsze. 😉

 

Czekam na polski czarny piątek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, johndeacon napisał:

...

Już mi minął ten etap, że lepiej kilkanaście słabych, niż jeden, dwa lepsze. 😉 

...

Ten etap mija i wraca ;) 

I uważam że dobrze mieć kilka lepszych i kilkanaście słabszych :D 

A i pokaż co masz tam lepszego tego jednego czy tam dwa bom ciekaw :)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, tomaliusz napisał:

Ten etap mija i wraca ;) 

I uważam że dobrze mieć kilka lepszych i kilkanaście słabszych :D 

A i pokaż co masz tam lepszego tego jednego czy tam dwa bom ciekaw :)

 

Także ciekaw jestem 🤭

 

Ja chciałem jeszcze 2 zgarnąć (Pilocika od Escapement i Chrono jakieś), ale wjechały niespodziewane duże wydatki i d*pa piach. Myślicie, ze jakieś kupony około świąt się pojawią, żeby w podobnych cenach dorwać cosik?

 

Wiem, że Escapement nie był na żadnej promocji z okazji 1111, więc to mnie pociesza, a to mój główny cel na Ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpuściłem w tym roku, pewnie dlatego, że nie potrzebuję kolejnego zegarka w pudełku. Starzeje się czy co? A przypomniałem sobie muszę kupić komplet nowych opon😒

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie też nic nie zakupiłem, a ten Parnis mnie trochę kusi (kolor A - silver). Nie było na niego nic a ta cena wisi od miesięcy. W sumie podoba mi się tyle, że parnis jakościowo w opiniach na forum uchodzi za sporą loterię podobno i łot taka zagwozdka.  
 

https://pl.aliexpress.com/item/4000575298597.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.1b822e0empov2o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mojego Willarda już wczoraj wysłali. Ciekawe ile będzie szedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mojego Willarda już wczoraj wysłali. Ciekawe ile będzie szedł
Mój też już idziezobaczymy kto pierwszy dostanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeden z Polski, cztery z Czech a 5 rzeczy z Chin na które mi nie spieszno :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zaszaleli, a nerek ilość limitowana... Ja czekam na dwa chińczaki. Teraz zbieram na turbinkę 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2020 o 13:59, johndeacon napisał:

Nie mam. Ale wygląda na to samo, nie oszukujmy się, wszystkie te części tłuką w jednej fabryce, a tylko zmieniają nazwy na tarczy. 

 

Jednak odpuszczam. Trafić na dobry egzemplarz jakościowo to loteria (jak z każdym tańszym zegarkiem na ali) , a nie chce mi się bawić później w reklamację. 

 

Tak żeby dołożyć swoje 3 grosze to na pewno nie jest to samo. Miałem addies tuńczyka i steeldive sumo. Różnica jakości wykonania była bardzo duża. Tarcza i indeksy w tuńczyku addies były slabiutkie, luma też prawie zerowa. Oczywiście też nie każde są super bo żółwie od steeldive są lekko mówiąc "takie se" w moje ocenie.

Oczywiście to tylko moje zdanie, ale różnice są znaczne i jeśli ktoś szuka cena/jakość, a nie tylko jak najniższą cenę to polecam steeldive bardziej lub San Martina czy też świetne Heimdallry i dobre Proximy.

 

Jeśli chodzi o produkowanie wszystkiego w jednej fabryce to z tego co wiem, to nie wygląda to tak. Maszyny CNC i jazda w garażu każdy sobie... ;) Zresztą np. można zerknąć na Instagrama fiftyfour (też taki niby mikrobrand chinski), publikowali wiele razy proces produkcji, są i jakieś filmy (albo były). To naprawdę często jest po prostu tzw. chałupnicza robota. Stąd też są i znaczne różnice w homarach, czasem w samym projekcie, a prawie zawsze w procesie QC.

 

Edytowane przez qbapiasek

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie kupi obrabiarek CNC aby wykonać kilka tysięcy kopert czy tarcz, czy czegokolwiek bo takie maszyny nigdy się nie zwrócą. To robią duże firmy które tylko w tym się specjalizują.

Jest kontrola jakości i są wyroby w różnych cenach i z różnych materiałów, powiedzmy że takich firm jest dosłownie kilka. Tak to jest z większością ich produkcji, nie tylko zegarkowej.

Większość tych brandów z aliex to firmy na papierze, ewentualnie z zapleczem magazynowo logistycznym, czasami z designerkim.

Wystarczy wejść na chiński portal dla hurtowników/przedsiębiorców (czyli Alibaba.com) i można sobie zamówić np 5 tysięcy dowolnej klasy np zegarków, za swoim logiem i swoimi wymaganiami co do szczegółów, a potem to sprzedawać w swoim sklepie na aliex.

Tu jest dobry przykład takiej firmy, producenta, moc produkcyjna 30 tys zegarków miesięcznie:

https://www.alibaba.com/product-detail/316L-stainless-steel-watch-automatic-movement_62104373376.html?spm=a2700.details.deiletai6.3.71f528a7ySqboS

 

A wracając do tematu  "Pokażmy nasze chińskie zegarki", wrzuciłem Pagana na gruby silikon, uważam że wygląda lepiej, no i jest trochę mniej "rolkowy" ;)

 

 

silikon.jpg

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, qbapiasek napisał:

...

 To naprawdę często jest po prostu tzw. chałupnicza robota. ...

 

W punkt 👍 

Koledzy myślą że jedna duża fabryka klepie koperty bo innych nie stać na zakup obrabiarek CNC.

Pewnie większość podzespołów zamawiają ale głównie to robota na najprostszych tokarkach i frezarkach pociągowych w garażu ;) 

No bo jak wytłumaczyć że trzy takie same zegarki z tej samej firmy, modelu i w żaden sposób nie zamienisz między nimi bransolety bo za cholerę nie pasuje do innego.

To co kolega napisał ... chałupnictwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.