Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość sszwedo

Pokażmy nasze chińskie zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

@oszolom 

widzę, że trafiłem na prawdziwego konesera chińszczyzny :D Ben nevis ma jeden plus - chodzi..... Lupai miałem w opcji wygrał wspomniany przychlast. Do tego bydle ma ze 48 mm średnicy i 20 mm w uszach cos panom inżynierom nie pykło. Czyli te Lupaie to jeszcze większy paździerz niż mój?! 

beznazwy.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na bank gorszy paździerz ;). Lupaie też chodzą, nawet dokładnie. Poza tym ten jeden, którego czasem noszę, obłazi z chromu, paruje, odpadają mu indeksy, no i od początku był paskudnie wykonany. Poza tym spoko. Miałem kiedyś jeszcze wynalazek pt. Soki, ale nie mogłem sprawdzić zużycia, bo nie chodził (tzn. cykał, ale w miejscu). Poziom wykonania nawet poniżej Lupaia, z tego co pamiętam. Pasek za to jakiś nylonowy dali, do czegoś użyłem.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Tak ma napisane w specyfikacji ????????dokładność niecałą minute na tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marekvegas napisał:

Dzięki uprzejmości kolegi Pankracy 111. Zobaczymy czy się przyjmie.

 

 

Miałem go, bardzo fajny zegarek, ale dla mnie był za duży. Nawet to, że rotor był głośny nie przeszkadzało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vonziej napisał:

 

Miałem go, bardzo fajny zegarek, ale dla mnie był za duży. Nawet to, że rotor był głośny nie przeszkadzało. :)

Trzeba przyznać że jest ładny. Zaryzykowałem bo nie jest drogi, ale na moje 17cm w nadgarstku też może być za duży. Zobaczymy jak się będzie nosił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, revolta4 napisał:

Jakoś taka cały czas na nadgarstku ????

 

 

 

IMG_20200609_144704-01.jpeg

Nie kuś ????. Ma  to lumę i WR?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luma jest. Wr 200. A ile naprawdę nie było odwagi sprawdzić jak to chinskich zegarkach to loteria nieraz jest nieraz nie ma ???? koronką zakręcana dekiel zakręcany. Zapraszam na PW. Zegar na bazarku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny, trzeba powiedzieć, że rzeczywiście bez czerwonej gwiazdy wygląda dużo lepiej...


;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdy może nie ma ale IMO, dużo niekonsekwencji w designie. Wskazówki na sub-tarczach, każda z innej parafii.  Wskazówki minutowa i godzinowa prostokątne a sekundnika (stopera?) ma obłe kształty. Na koniec indeksy godzinowe w kształcie kwadracików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, brejq napisał:

Gwiazdy może nie ma ale IMO, dużo niekonsekwencji w designie. Wskazówki na sub-tarczach, każda z innej parafii.  Wskazówki minutowa i godzinowa prostokątne a sekundnika (stopera?) ma obłe kształty. Na koniec indeksy godzinowe w kształcie kwadracików.

 

W ramach Projektu D304 Seagull przygotował kilka prototypów. I być może, jak to w komunie (Chiny, lata 60-te), na etapie prototypu czasami wkładano do koperty to co było akurat pod ręką (np. dwie różne wskazówki w subtarczach). Z tego co się orientuję, "moja" wersja to replika/homage jednego z prototypów. Taki był mniej więcej prototyp i w miarę wiernie go odtworzono (ale jednak z współczesnym dodatkiem w postaci szklanego denka, niebieskich wskazówek i dodatkowego wzoru subtarcz). Duża wskazówka sekundnika chronografu z przeciwwagą, kwadratowe indeksy godzinowe oraz różne wskazówki na subtarczach są za to takie same jak w oryginale.

 

Poniżej, jeden z oryginalnych, prototypowych egzemplarzy D304. Z kolekcji chińskiego kolekcjonera Li Wei.

 

obraz.png.27f33e4c7f0922d1e05623841d316613.png

 

a tu jeszcze inny staruszek, tutaj akurat wskazówki na obu subtarczach są takie same a wskazówka stopera ma czerwoną tylko przeciwwagę.

 

obraz.png.1dc823df1c7e41849799d06b841efcc4.png

 

Ostateczna, produkcyjna wersja wyglądała bodajże tak:

 

obraz.png.52e037c925f62d3599db9f0d8e49caea.png

 

Firma Seagull, zrobiła chyba dwie reedycje tego modelu. Reedycja z roku 2010 (zdjęcie poniżej) jest bardzo podobna do powyższej wersji produkcyjnej i zupełnie niepodobna do tego co teraz najczęściej widzimy na Aliexpress. Ta wersja była limitowana i jest już praktycznie niedostępna:

 

obraz.png.0d4fb13c9a101bd8531563c6ee1fc3cf.png

 

Poniżej najnowsza, oficjalna reedycja z firmy Seagull. Jak widać, tutaj są już odniesienia do jednego z prototypów i estetyka jest bardzo zbliżona do najpopularniejszej wersji Aliexpresowej. Z tym, że bez szklanego denka. No i cena to 370 USD.

 

obraz.png.7d935cf6b462fc6558371099cd04032d.png

 

Inni producenci trochę chyba "podkradli" Seagullowi tę wersję. Wersję jednego z prototypów, który potem chyba nie wszedł do produkcji. Być może bardziej też dostosowują zegarek do współczesnych kanonów urody i dzisiejszych oczekiwań nabywców.

 

Dużo informacji zebranych w jednym miejscu (i którymi się tutaj posiłkowałem) jest w poście na WUS po poniższym linkiem:

https://forums.watchuseek.com/f67/seagull-d304-review-lot-bad-pics-pedantic-historic-notes-4199250.html

 

P.S. Cieszę się, że każdy ma swoje zdanie i swoją opinię na temat tej estetyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, tego jakoś wcześniej nie widziałem. To jest zupełnie inna "wariacja na temat".

D304 to był mechaniczny chronograf na nakręcanym mechaniźmie ST1901. Dzisiejsze repliki tego się póki co trzymają, bo ten mechanizm wciąż jest produkowany.

Tutaj jest automatyczny werk ST2130, czyli kopia ETA2824 i brak chronografu. Do tego rozmiar 40mm (inne repliki Seagull 1963 - 38 mm - choć była chyba też wersja 42mm).

Jak na mój gust, to nie ma nic wspólnego z D304 / Seagul 1963 poza tarczą stylizowaną na popularny zegarek i poza chwytliwym opisem nawiązującym do Seagull 1963.

Czysty marketing i podpięcie się pod popularną markę.

 

Do tego na tarczy pisze 21 Zuan - tak jak na iektórych nowych replikach Seagull 1963

Oryginalny Seagull 1963 miał 19 kamieni. Wydaje mi się, że nowe wersje mechanizmu ST1901 mają 21 kamieni - dlatego jedni producenci zostawiają starą liczbę - dla zgodności z oryginałem, a inni wpisują nową - rzeczywistą.

A tutaj chociaż ST2130 ma 26 kamieni to napisane jest 21 😉. Ani historycznie, ani prawidłowo.

 

obraz.png.520a5c73f2751b5630195602067b3cfa.png

 

No i sama specyfikacja od Sprzedawcy jest ciekawa. Zrobiona trochę w oderwaniu od produktu.

 

obraz.png.ef477cc4d134311c45439ce8b8030b18.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2020 o 20:32, Perpetuum Mobile napisał:

No to pokazujemy nowy chiński zegarek 😁

 

Bardzo ładny. I (bi-)kolory też odpowiednio dobrane: w mono byłby nudny.

Aż żałuję, że już sobie chińskie chrono na ST-1901/08 kupiłem :)


Ale Tudora to Ty szanuj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.06.2020 o 14:04, marekvegas napisał:

Dzięki uprzejmości kolegi Pankracy 111. Zobaczymy czy się przyjmie.

 

Mam i uwielbiam. Odchył tygodniowy to jakieś sekundy. Użyłem do niego gruby i szeroki pasek ze zintegrowaną podkładką... Teraz właśnie na ręce... Dla mnie super zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam białego. Stary wypust. Nie sprzedam nigdy.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. ja mam takiego bardziej ecru, tylko z dziurawą tarcza. Obecnie oddałem na serwis, pewnie wartość zegarka wzrośnie o 50% :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.