Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

A VAN HALEN to znacznie więcej niż album "1984" (swoją drogą, znakomity) i era Davida Lee Rotha. Świetne kompozycje, znakomite aranżacje, rozmach brzmieniowy, gitara Eddiego, itd. - jeżeli nie pamiętasz, to może warto sobie przypomnieć to i owo.  :)

Nigdy nie byłem vanem VH więc twórczość znałem tak sobie, chętnie sięgnę do zasobów Spotify czy Tidala i posłucham.

"Jump" był czołówką jakiegoś programu muzycznego w radio albo telewizji, niestety nie pamiętam jakiego, podobnie jak czołówką Wieczoru Płytowego Beksińskiego było "San Lorenzo" Pat Metheny Group.

Piękne czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bugs

"czołówką Wieczoru Płytowego Beksińskiego było "San Lorenzo" Pat Metheny Group. "

Również Tomasza Szachowskiego :)


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Jacek K. napisał(-a):

@Bugs

"czołówką Wieczoru Płytowego Beksińskiego było "San Lorenzo" Pat Metheny Group. "

Również Tomasza Szachowskiego :)

Tak, oczywiście, zdarzało się też że audycje prowadziła np. jadwiga Skolarska ale chyba to charyzmatyczny Beksiński miał najwięcej wielbicieli.

On też najporządniej przygotowywał materiał dla tych którzy nagrywali sobie z audycji kasety - płyta zawsze była podzielona tak żeby weszła na C60 albo na C90, jak nie wchodziła normalnie to zmieniał kolejność utworów żeby pasował czas, zawsze mówił kiedy początek i dawał chwilę na włączenie magnetofonu a potem zaczynał wypowiedź dopiero dobrą chwilę po zakończeniu nagrania, tak żeby gadanie się nie nagrało. Fantastyczny gość z koszmarnymi problemami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2023 o 23:36, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Moje TOP 5 Stonesów niezbyt oryginalne jest.  ;)

 

 

"Sympathy..." to rzeczywiście znakomity utwór. A co myślicie o albumie "Exile On Main Street"? Anglosasi uważają go często za najlepszy w dyskografii Stonesów. "Shine A Light" z niego dało tytuł fajnemu rockumentary, w którym pojawia się nawet Aleksander Kwaśniewski :) Tym niemniej - ja Stonesów zazwyczaj słuchałem raczej "piosenkowo" niż "albumowo", a sam "Exile..." wydawał mi się przy kilku próbach trochę monotonnym albumem. Natomiast utworem, od którego zacząłem w ogóle słuchanie Stonesów, było wyemitowane w 2000 r. w Trójce "Mother's Little Helper", które nagrałem sobie na kasecie:

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2023 o 20:57, Bugs napisał(-a):

najporządniej przygotowywał materiał dla tych którzy nagrywali sobie z audycji kasety - płyta zawsze była podzielona tak żeby weszła na C60 albo na C90

 

No przecież tak puszczali płyty: pierwsza strona o 17.05 a druga o 18.30 - lux się nagrywało. Albumy dwupłytowe dzień po dniu - tak "zdobyłem" Ścianę i Koncerty w Chinach. 

 

Dość często jeżdżę rowerem pod oknami mieszkań obydwu Beksińskich, niesamowita rodzina j jej losy.

Edytowane przez mroova

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także spędziłem sporo czasu, jako małolat, przy Klubie Stereo, Wieczorach Płytowych i, przede wszystkim, Romantykach Muzyki Rockowej Tomasza Beksińskiego. Potem moje muzyczne "wariacje" ciągnęły mnie w najróżniejszych kierunkach, ale dzięki Beksińskiemu poznałem mnóstwo ciekawych płyt. Trudno byłoby mi wybrać najważniejszych wykonawców, których poprzez jego audycje miałem okazję posłuchać pierwszy raz, ale na pewno byli wśród nich ci (wybór utworów ani trochę nie jest przypadkowy ;):

 

 

 

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Bugs napisał(-a):


Van Halena pamiętam głównie z Jump i ciekawego tytułu jednego z albumów - For Unlawful Carnal Knowledge emoji6.png

Czyli można powiedzieć, że w ogóle nie znasz :) warto wrócić do tego zespołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Ja także spędziłem sporo czasu, jako małolat, przy Klubie Stereo, Wieczorach Płytowych i, przede wszystkim, Romantykach Muzyki Rockowej Tomasza Beksińskiego. Potem moje muzyczne "wariacje" ciągnęły mnie w najróżniejszych kierunkach, ale dzięki Beksińskiemu poznałem mnóstwo ciekawych płyt. Trudno byłoby mi wybrać najważniejszych wykonawców, których poprzez jego audycje miałem okazję posłuchać pierwszy raz, ale na pewno byli wśród nich ci (wybór utworów ani trochę nie jest przypadkowy ;):

 

 

 

 

 

 

 

Akurat inne kawałki bym powybierał ale wykonawcy jak najbardziej, Beksiński "odkrył" też dla słuchaczy takie zespoły jak Bauhaus, Clan of Xymox, Fields of the Nephilim, Lacrimosa.

 

To dla boomersów którzy chcieliby się poczuć jak w niedzielny wieczór w latach 80-tych 😉 - a inni też mogę posłuchać bo to jest wspaniała muzyka wielkiego artysty.

 

 

i jeszcze taka ciekawostka "z epoki"

 

 

Screenshot at Oct 26 10-50-41.png

Edytowane przez Bugs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To do kompletu, jeszcze jeden znakomity utwór Pat Metheny Group (IMO najlepsza wersja)

 

 


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny oglądają coś w telewizji, to mam czas dla siebie 

20231028_230144.jpg

Rzadko słucham, bo wolę płyty wcześniejsze, ale mam większość z kolekcjonerskiego obowiązku

Co do Rolling Stones to pokazali że umieją się cieszyć muzyką, ostatnia płyta całkiem niezła, na luzie. Ale najlepsze rzeczy to lata 60 te i 70 te.

Najlepsze 5plyt 👍

Beggars Banquet 

Let it bleed

Sticky fingers 

Exile on the Main Street 

Black and Blue 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.10.2023 o 23:08, Artur74 napisał(-a):

 

Najlepsze 5plyt 👍

Beggars Banquet 

Let it bleed

Sticky fingers 

Exile on the Main Street 

Black and Blue 

 

 

Bardzo dobre zestawienie - dla mnie nr 1 to "Sticky Fingers", a zamiast "Exile" rozważyłbym "Between the Buttons" (bardzo lubię :) ) albo "Goats Head Soup".

 

Z Mickiem Taylorem:

 

A tu więcej - byli wtedy naprawdę w formie!

 

 

Edytowane przez Edmund Exley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień, jaki jest, każdy wie. Wracamy do osób, których fizycznie już z nami nie ma. Ale zawsze z nami będą. Z muzyków, którzy odeszli w tym roku, ze mną na pewno do końca i mojego życia zostanie ten.  :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.11.2023 o 15:16, kingcrimson napisał(-a):

Alison jest niesamowita chociaż ja ją wolę w wersji drapieżnej czyli u boku Jacka White.

Uwielbiam ją w każdej wersji, nawet solo

Tą płytę też lubię. Taki jazz, blackjazz 🤘

Screenshot_20231102_160347_TIDAL.jpg

Przy innym jazzie nie da się biegać 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.