Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
eye_lip

Co nam w ....CD (i nie tylko) gra?

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy na którą płytę. Niestety nie wszystkie wydawnictwa są obecnie dostępne w wersjach japońskich. A szkoda, bo Japończycy potrafią zdziałać cuda. Porównywałem japońskie wydanie Californication RHCP z europejskim i w jakości nagrania była przepaść. Nie była to drobna różnica w jakichś tam szczegółach, ale ogromna. Zupełnie inna jakość w każdym aspekcie dźwięku.

Dokładnie. Miałem oryginał tej płyty i wokal był zwyczajnie miejscami przesterowany, masakra.

 

 

Ooo, a myślałem, że jestem odosobniony w słuchaniu HH na tym forum :)

E tam - jedna z moich ulubionych płyt:

vu466_zdjecie-small.JPG

Edytowane przez bEEf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z uploadem

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ixeaK_xOiRI

 

http://www.youtube.com/watch?v=Us1urYICknA

 

 

drugi link miazdy cycki, powaznie :)

 

 

Wu tang....klasyka. Dzis nie mam czasu... jurto nadam ....

Edytowane przez Yenjay

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed zakupem nowej płyty Steva Vai, wrzucułem do napędu ''the infinitive Steve Vai an anthology'',tak na powtórkę z rozrywki B)

wcześniej album: ''Blues for Jimi''-Gary Moore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=CITU4KH93aU

 

Swietny wakacyjny utwor, jamajskie klimaty. Wielka szkoda, ze wykonawca jest podejrzany o podwojne zabojstwo :huh:


Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to byly zajeibste czasy! :D

 

http://www.youtube.com/watch?v=JFQXtAE7SiU

 

http://www.youtube.com/watch?v=DkhTGSYb6EE

 

http://www.youtube.com/watch?v=w3w-3iRoy58

 

Edyta:

Dorzucilem do pieca :D

Edytowane przez Yenjay

Omega SMP300, kilka Constallation, Moonwatch. Rolex też kilka, Kocham Seiko! Poljot Chronograf  i Strela nadal cieszy , Pudelko kieszonek i wiele innych. Choroba postepuje. Pozdrawiam. Jedrzej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszła do mnie ostatnio płyta, a w zasadzie płyty Dudka RPK, jedne z lepszych płyt jakie ostatnio miałem - naprawde kozak! Non stop leci w głośniku.

 

Przykład :

 

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto podgłośnić i przesłuchać, za***isty przekaz :

 


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniają... niestety. Dave polubił się z gitarami Dean'a, a ja wolałem jak grał na wiosłach Jacksona, bo brzmiało to lepiej. A James ?, no cóż... niech James już nie śpiewa kawałków z Kill 'em All, bo mnie ogarnia czarna rozpacz na takie wykonanie...

 

Kiedyś jak byłem mały zawsze sie sprzeczałem z tatą o Metallice :D On twierdził że słabo grają a ja broniłem, ale jednam miał rację :)

Ogólnie przestałem słuchać jak zdalem sobie sprawę z słabego warsztatu chociaż sentyment mam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich fanów HH.

Jak dla mnie jedno z ciekawszych odkryć ostatnio.

Cały album (dosłownie) wymiata!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=EOrKh9WnBas

Edytowane przez pisar

"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kiedyś jak byłem mały zawsze sie sprzeczałem z tatą o Metallice :D On twierdził że słabo grają a ja broniłem, ale jednam miał rację :)

Ogólnie przestałem słuchać jak zdalem sobie sprawę z słabego warsztatu chociaż sentyment mam :)

 

Wszystko zależy od skali porównania. No bo jeżeli Metallica ma słaby warsztat, to co można powiedzieć o Nirvanie ? :). A jednak Kurt Cobain z prostym przekazem i riffami na poziomie przedszkola, porwał miliony. Można wymiatać na gitarze jak Yngwie Malmsteen i być nudnym jak flaki z olejem. Dla mnie Metallica to wyjątkowy band, podobnie jak Slayer czy Iron Maiden. Poza tym, nie pojmuję jak można twierdzić, że np. Kirk Hammet to słaby gitarzysta ?. Albo weźmy takiego Slasha - też ktoś kiedyś pisał, że gość nie potrafi grać. Ale jakoś tak się dziwnie złożyło, że takie kawałki jak Sweet Child O'Mine czy November Rain, dorobiły się statusu kultowych. Appetite for Destruction czy Use Your Illusion to jednej z najlepszych płyt w historii rocka. Wracając do Metaliki - Master of Puppets, jedna z najlepszych płyt w historii metalu. I to ma być słaby band ? :).

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od skali porównania. No bo jeżeli Metallica ma słaby warsztat, to co można powiedzieć o Nirvanie ? :). A jednak Kurt Cobain z prostym przekazem i riffami na poziomie przedszkola, porwał miliony. Można wymiatać na gitarze jak Yngwie Malmsteen i być nudnym jak flaki z olejem. Dla mnie Metallica to wyjątkowy band, podobnie jak Slayer czy Iron Maiden. Poza tym, nie pojmuję jak można twierdzić, że np. Kirk Hammet to słaby gitarzysta ?. Albo weźmy takiego Slasha - też ktoś kiedyś pisał, że gość nie potrafi grać. Ale jakoś tak się dziwnie złożyło, że takie kawałki jak Sweet child O'mine czy November Rain, dorobiły się statusu kultowych. Appetite for Destruction czy Use Your Illusion to jednej z najlepszych płyt w historii rocka. Wracając do Metaliki - Master of Puppets, jedna z najlepszych płyt w historii metalu. I to ma być słaby band ? :).

 

Nic dodać nic ująć :)


Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od skali porównania. No bo jeżeli Metallica ma słaby warsztat, to co można powiedzieć o Nirvanie ? :). A jednak Kurt Cobain z prostym przekazem i riffami na poziomie przedszkola, porwał miliony. Można wymiatać na gitarze jak Yngwie Malmsteen i być nudnym jak flaki z olejem. Dla mnie Metallica to wyjątkowy band, podobnie jak Slayer czy Iron Maiden. Poza tym, nie pojmuję jak można twierdzić, że np. Kirk Hammet to słaby gitarzysta ?. Albo weźmy takiego Slasha - też ktoś kiedyś pisał, że gość nie potrafi grać. Ale jakoś tak się dziwnie złożyło, że takie kawałki jak Sweet Child O'Mine czy November Rain, dorobiły się statusu kultowych. Appetite for Destruction czy Use Your Illusion to jednej z najlepszych płyt w historii rocka. Wracając do Metaliki - Master of Puppets, jedna z najlepszych płyt w historii metalu. I to ma być słaby band ? :).

Może nieprecyzyjnie się wyraziłem :) Chodzi mi o warsztat, czysto techniczny punkt widzenia. Ironi już byli tutaj o kilka klas wyżej, Gunsi to samo. Slash to profesjonalista z najwyższej rockowej półki. Natomiast u Metalliki słychać było pewne braki i czuć było granice poza które nie wyjdą i to mi przeszkadzało. Można było spisać sobie wszystkie skale i akordy i sposoby ich ogrywania i nagle okazywało się, że to jedna skala przez praktycznie całą twórczość. Wiem, że to przypadłość prawie całego metalu, ale jak człowiek sie nauczy to grać i zrozumie że to cały czas te same kilka dźwięków to rodzi się pytanie na ile to twórcze i kreatywne podejście do tematu? Mnie to przeszkadzało po pewnym czasie i przestałem słuchać bo mnie przestało zaskakiwać :)

Malmsteen pomijając techniczny aspekt też nie jest muzycznie wiele bardziej skomplikowany :)

To napewno indywidualna sprawa, ale ja np. tak to odbierałem :)

Edytowane przez Bartosz 86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.