Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzesiek

Dzisiejszy spacer po sklepach w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

Bo ?

No właśnie, bo? Miałem Divera mam Suba i naprawdę nie widzę różnic w jakości wykończenia a to AP jest moją ulubioną manufakturą. Jakbym miał się czepiać to już kiedyś pisałem,że w AP maiłem jeden indeks lekko krzywy. :rolleyes: Jeśli porównujesz do swojego 15300 to jak dla mnie Sub ustępuje na pewno w kwestii bransolety, choć mikro-regulacja to genialna sprawa.

Mechanizm to oczywistość więc tego nie porównuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Naprawa gwarancyjna ? jezeli tak to ciekawe ile im to zajmie czasu

 

Na szczęście tak. Rozsądnie zarejestrowałem zegarek więc mam rok gwarancji ekstra. Ile czasu im to zajmie ?. Standardowo powinni wyrobić się w 30 dni, ale rzeczywistość pokaże jak będzie.

 

Bo ?

 

Pomijając mechanizm mam na myśli bogactwo detali wykończenia bransolety oraz koperty. To samo dotyczy tarczy. Gdyby wziąć pod uwagę kaliber, to już w ogóle nie ma o czym mówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sie stalo z AP ze sie posypal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Co sie stalo z AP ze sie posypal?

 

Padł datownik. Najpierw działał raz dobrze, a raz źle tzn. zatrzymywał się pomiędzy datami. Teraz w ogóle przestał zmieniać datę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ?

Bo moją ulubioną manufakturą jest teraz AP ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając mechanizm mam na myśli bogactwo detali wykończenia bransolety oraz koperty. To samo dotyczy tarczy.

 

Ale to chyba bardziej subiektywne odczucie.

Bo ty wolisz jak jest "na bogato" a drugi będzie wolał na płask

 

Gdyby wziąć pod uwagę kaliber, to już w ogóle nie ma o czym mówić.

 

Ale co dokładnie?

Precyzję chodu?

Wielkość?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Ale co dokładnie?

Precyzję chodu?

Wielkość?

 

Mikroregulację, łożyskowanie wahnika, konstrukcję naciągu dwustronnego oraz mechanizmu datownika, a w kontekście wykończenia to już jest kompletny knockout.

 

Bo moją ulubioną manufakturą jest teraz AP ;)

 

Jest jedną z kilku :). Oprócz AP lubię też Vacheron Constantin i F.P.Journe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Precyzja chodu bez dwoch zdan jest wyzsza w Rolku.

Doprawdy nie rozumiem czym tarcza Rolka ustepuje AP. Indeksy nalozone idealnie,tu I tu biale zloto,luma moim zdaniem w Rolku lepsza. Chyba troche brak Ci obiektywizmu...

Do AP wroce jak Bozia da,bedzie to raczej RO Chrono I Rolka sprzedam ale moim zdaniem Rolki nie ustepuja jakoscia wykonczenia AP. Chyle czola tym bardziej ze robia 800tys szt zegarow rocznie. Zachowac przy tym taka jakosc I powtarzalnosc,szok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Precyzja chodu bez dwoch zdan jest wyzsza w Rolku.

Doprawdy nie rozumiem czym tarcza Rolka ustepuje AP.

 

Bardziej podoba mi się dekorowanie w AP. Mam na myśli Tapisserie.

 

ale moim zdaniem Rolki nie ustepuja jakoscia wykonczenia AP.

 

Rozumiem, że nie masz na myśli mechanizmu :huh:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lozyskowanie na rubinach w pporownaniu z lozyskiem. Ceramicznym nie jest chyba takie zle skoro AP uzywa go w 15202


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Lozyskowanie na rubinach w pporownaniu z lozyskiem. Ceramicznym nie jest chyba takie zle skoro AP uzywa go w 15202

 

I używa też obręczy, a w 3120 łożyska kulkowego. Nie mieszajmy więc pojęć, bo to są odmienne konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ze inne ale elementem " sliskim " jest Rubin a nie kulki . Chyba ze ja cos zle zrozumialem

 

Pozatym w tescie mechanizm wypadl fatalnie jezeli chodzi o odchylki w pomiarze czasu


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Ci AP zserwisuje zegarek w 30 dni, to będzie więcej jak cud....

 

ja bym spokojnie liczył 4-6 miesięcy...lekko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

jak Ci AP zserwisuje zegarek w 30 dni, to będzie więcej jak cud....

 

ja bym spokojnie liczył 4-6 miesięcy...lekko.

 

Naprawa gwarancyjna w 6 miesięcy ?. Łukasz, nie dobijaj mnie. Poza tym, zapisy ustawowe są dość jasno sprecyzowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej podoba mi się dekorowanie w AP. Mam na myśli Tapisserie.

 

 

 

Rozumiem, że nie masz na myśli mechanizmu :huh:.

 

Co do mechanizmu to pisałem już wcześniej,że AP jest tu lepsze. Parząc jednak z czysto praktycznego punktu widzenia to poza świadomością, że mechanizm jest absolutnie piękny, nie możesz go na co dzień podziwiać(tzn Ty możesz, ja nie mogłem :( ), dokładność chodu w Rolku to ok 1sek na dobę, w AP raz miewałem +3 raz -14sek ( chłopaki na forach AP narzekają właśnie na dość dużą, jak na tą klasę mechanizmu, odchyłkę dobową). Regulować to ciężko przez zwykłego zegarmistrza więc trzeba wysłać do serwisu AP a to duża strata czasu. Tak więc to mechanizm Suba daje przeciętnemu użytkownikowi więcej korzyści. Zauważyłem jeszcze,że wahnik pracuje w Subie bardzo efektywnie tzn zegar bardzo szybko osiąga max rezerwę chodu. W AP strasznie za to podobała mi się głośna, szorstka praca wahnika, bajka! :rolleyes: Brakuje mi tego w Subie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawa gwarancyjna w 6 miesięcy ?. Łukasz, nie dobijaj mnie. Poza tym, zapisy ustawowe są dość jasno sprecyzowane.

 

Przekonasz się - na ile ja wiem, serwis AP trwa długooooooooooooooo..i jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonasz się - na ile ja wiem, serwis AP trwa długooooooooooooooo..i jeszcze trochę.

 

Długoooooooooo to Ty piszesz recenzje niektóre ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mechanizmu to pisałem już wcześniej,że AP jest tu lepsze. Parząc jednak z czysto praktycznego punktu widzenia to poza świadomością, że mechanizm jest absolutnie piękny, nie możesz go na co dzień podziwiać(tzn Ty możesz, ja nie mogłem :( ), dokładność chodu w Rolku to ok 1sek na dobę, w AP raz miewałem +3 raz -14sek ( chłopaki na forach AP narzekają właśnie na dość dużą, jak na tą klasę mechanizmu, odchyłkę dobową). Regulować to ciężko przez zwykłego zegarmistrza więc trzeba wysłać do serwisu AP a to duża strata czasu. Tak więc to mechanizm Suba daje przeciętnemu użytkownikowi więcej korzyści. Zauważyłem jeszcze,że wahnik pracuje w Subie bardzo efektywnie tzn zegar bardzo szybko osiąga max rezerwę chodu. W AP strasznie za to podobała mi się głośna, szorstka praca wahnika, bajka! :rolleyes: Brakuje mi tego w Subie.

 

Nie róbmy z rolexa mega dokładnego zegarka,miałem 3 sztuki(miały od 2 do 6 lat) i 2 z nich musiałem dawać do regulacji(gubiły 8-10s na dobę).Co do awaryjności rolexa to są problemy ze łozyskiem wahlika,które wyciera się i wahlik opada dotykając płyt(w efekcie wycierając je),pierwszymi symptomami awarii jest niedokręcanie zegarka co w rolku jest raczej rzadko spotykane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z rolexa mega dokładnego zegarka,miałem 3 sztuki(miały od 2 do 6 lat) i 2 z nich musiałem dawać do regulacji(gubiły 8-10s na dobę)

 

 

Nie to zebym byl strasznym fanem Rolkow , lubie je i tyle . W kazdym badz razie niedokladnosc chodu rolexa to raczej zadkosc z tego co wiem


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałem pecha,zresztą nie jestem "aptekarzem" dokładności zegarka :)Dla mnie mechanik musi chodzić nieco niedokładnie,taka jego uroda ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z rolexa mega dokładnego zegarka,miałem 3 sztuki(miały od 2 do 6 lat) i 2 z nich musiałem dawać do regulacji(gubiły 8-10s na dobę).Co do awaryjności rolexa to są problemy ze łozyskiem wahlika,które wyciera się i wahlik opada dotykając płyt(w efekcie wycierając je),pierwszymi symptomami awarii jest niedokręcanie zegarka co w rolku jest raczej rzadko spotykane..

 

Piszę w oparciu o własne doświadczenia,mój Sub jest właśnie mega dokładny. AP w tym samym czasie był (jak na taką klasę mechanizmu) mało dokładny.

Ja tam nie mam fioła na punkcie dokładności chodu ale jak zabieramy się za porównywanie mechanizmów to jest to jakieś kryterium.

Jako ciekawostkę dodam, Tata ma Daytone 12 letnia, serwis miała po 7 latach. Zegar cały czas pracuje(na ręce lub w rotomacie) i z tego co mówił Tata miesieczna odchyłka nie prekraczała 30sek(a On bardzo lubi sprawdzać dokładność chodu swoich zegarów :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Zauważyłem jeszcze,że wahnik pracuje w Subie bardzo efektywnie tzn zegar bardzo szybko osiąga max rezerwę chodu. W AP strasznie za to podobała mi się głośna, szorstka praca wahnika, bajka! :rolleyes: Brakuje mi tego w Subie.

 

W AP naciąg też jest efektywny, a głośna praca wahnika wynika z użycia łożyska kulkowego. Pisałem o tym wyżej w odpowiedzi na post Irka. W Rolku 3135 łożyskowanie wahnika opiera się na dwóch kamieniach rubinowych z zapadkami bez sprężynek dociskowych. Bardziej przekonuje mnie rozwiązanie AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z Was jest zainteresowany Omegą PO 42mm pomarańcz na gumie to Kruk w Galerii Mokotów ma ją w promocji- 11320 pln. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, szkoda, ze nie 46...

A moze dobrze? ;)


Breitling, IWC, Rado, Rolex, U-boat - kolejnosc nie alfabetyczna, a zakupowa. Co nastepne? :ph34r:Kiedy Rolex zacznie robic meskie rozmiary? ;) ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najmniej chodliwa wersja,a cena wcale nie okazyjna..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.