S-3 279 #1 Napisano 22 Września 2009 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Krystian 2291 #2 Napisano 22 Września 2009 Railmaster rządzi zaraz za nim Eterna 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
cytochrom 46 #3 Napisano 22 Września 2009 1. Eberhard (ale cos mnie ostatnio na nie znowu bierze)2. Vulcain GMT3. Railmaster4.eterna5. golden voice moja subiektywna kolejnosc bo wszystkie zegareczki fajne i ciekawe:) 0 Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie Adam Wisniewski - Snerg Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Marcin_L 14 #4 Napisano 22 Września 2009 Kolejność 1. Vulcain GMT - bo mechanizm i jakość, frajda z użytkowania - piszę z pozycji pozytywnego nosiciela Vulcaina Nauticala 2. Eterna - bo mam na nią chrapkę od dawna 3. Eberhardt - bo mi się podoba Chociaż cenowo to one lekko się różnią 0 Marcin Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
zbyszke 12 #5 Napisano 22 Września 2009 Bralbym: 1. Vulcain GMT - wszystkomajacy. 2. Eterna - klasyczna. Bez wyrobionego zdania: drugi Vulcain i Omega. Nie bralbym: Eberhard - za napisy na tarczy. Jak ktos umieszcza na tarczy slowo "tradycja" to rodzi sie u mnie silne podejrzenie, ze z tradycja tam nietego. Wiem, ze firma byla kiedys zacna, ale co teraz? Czasem nie zmienili w ostatnich latach 20-tu wlascicieli a obecnym jest konsorcjum zarejestrowane na Wyspach Dziewiczych? Prosze zorientowanych o objasnienie. 0 Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy... Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
jacus 1742 #6 Napisano 22 Września 2009 1. Vulcain GMT 2. Vulcain GoldenVoice - miałem i będę miał jakiegoś Vulcaina3. Railmaster - bo to taki Inżynier Omegi4. Eterna - ale limitowana GMT 5. Eberhardt - podoba mi się ale mechanizm 8-dniowy 0 JACEK Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
szymon__k 1330 #7 Napisano 22 Września 2009 Ja stawiam na VULCAIN GOLDEN VOICE i OMEGA RAILMASTER! 0 “There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TIK TAK 1216 #8 Napisano 22 Września 2009 Stawiam na Vulcaina Golden Voice bo jest stylistycznie niemal idealny i ma dzwonek 0 Jak go nie lubić! ................................................................. "Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau ................................................................. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
STARUSZEK 207 #9 Napisano 22 Września 2009 1. Railmaster za całokształt i tradycję tzn. swój pierwowzór i aktualny mechanizm - całkiem niezły.2. Oba Vulcainy fajne w sumie ale ich werki takie sobie przerobione AS 1930, moim zdaniem troszkę przewartosciowane ale z drugiej strony bardzo przyjemna komplikacja , zegarki trudne w odsprzedaży w razie zmiany decyzji - chociaż to zapewne nieistotny argument . Koledzy mieli więc mogą się wypowiedzieć - ale ze Niektórzy nadal mają - to nie brałbym bezstronnie ich wypowiedzi pod uwagę 3. Eterna za nawiazanie do tradycyjnej Kontiki , ładna i aktualnie dosyć droga bez większego uzasadnienia , bo werk biorąc pod uwagę cenę - to mizerniutki 2836 , ale zegarek przyjemny i bardzo dobrze wykonany, trzeba uważac na egzemplarze bez napisu " swiss made" są niżej cenione choć oczywiście oryginalne .4. Eberhard - unitas , ładny , znakomicie się prezentuje na ręku i najtańszy , jeszcze niedawno mozna było upolować za 600$ nowy egzemplarz - jest jeden co najmniej w klubie , miałem na reku i mi się nie podoba - choć niczego odmówić mu nie można , nietypowy rozstaw uszu - 21 mm 0 cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy ! Piotr. Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Jash #10 Napisano 22 Września 2009 1. ETERNA - bo mi się marzy od dawna2. Eberhard - bo ładny.Ostatecznie może być Railmaster, który kiedyś był moim ideałem zegarka, ale jakoś słabo wypada z dwoma poprzednikami. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
TomASH 2295 #11 Napisano 22 Września 2009 Najbardziej uniwersalny a jednocześnie zacny mechanicznie jest Vulcain Aviator GMT. Golden Voice jest bardzo garniturowy choć nie mniej ciekawy.Railmaster to propozycja rozsądna jednak bez fajerwerków. Choć Eterna i Eberhard to świetne zegary w tym zestawieniu niestety dla mnie wypadają najsłabiej... 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
S-3 279 #12 Napisano 22 Września 2009 Dzięki wszystkim za tak wyczerpujące odpowiedzi, powoli wyrasta w moich oczach lider.Czy ktos może znalazł gdzieś w necie zdjęcie vulcaina gmt aviator na łapce? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
S-3 279 #13 Napisano 22 Września 2009 Dzięki wszystkim za tak wyczerpujące odpowiedzi, powoli wyrasta w moich oczach lider.Czy ktos może znalazł gdzieś w necie zdjęcie vulcaina gmt aviator na łapce? 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
piotrkrakow 238 #14 Napisano 22 Września 2009 Byłaby Eterna ale 30 prawie zjadło 31 i to ją spycha za Vulcain. Omega dla mnie zbyt pospolita jako marka a eberhard... widziałem ciekawsze unitasy. 0 Pozdrawiam Piotrek Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
piotrkrakow 238 #15 Napisano 22 Września 2009 . 0 Pozdrawiam Piotrek Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pzremo1 4 #16 Napisano 23 Września 2009 Eterna, a za nią Railmaster. Choć równie dobrze może być Railmaster, a tuż za nim Eterna 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD #17 Napisano 23 Września 2009 Bardzo trudny wybór, szczególnie pomiędzy Eberhard, Eterna czy Omega. Gdybym zdecydował się na zegarek z manualnym naciągiem, to może lepiej wybrać z oferty Eberhard'a cos z 8 dniowa rezerwa chodu. Np Aqua 8 lub Eberhard Traversetolo 8 jours. Eterna - mimo ze ma najmniej prestiżowy mechanizm to tez ma swoje zalety. Koszty serwisu czy dostępu do części będą znacznie przyjazne dla użytkownika niz w przypadku mechanizmów manufakturowych. Railaster - Omega jak Omega, marka bardzo rozpoznawalna wiadomo czego mona się spodziewać po jakości wykonania. Czy to koniecznie musi byc zegarek szwajarski. Napewno znajdziesz coś bardzo ciekawego w ofercie Chronoswiss'a, Union'a czy Nomos'a EDIT: Teraz na Chrono24 mozna wyrwac bardzo ciekawe Uniony na manufakturowych werkach 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
S-3 279 #18 Napisano 23 Września 2009 Bardzo trudny wybór, szczególnie pomiędzy Eberhard, Eterna czy Omega. Gdybym zdecydował się na zegarek z manualnym naciągiem, to może lepiej wybrać z oferty Eberhard'a cos z 8 dniowa rezerwa chodu. Np Aqua 8 lub Eberhard Traversetolo 8 jours. Eterna - mimo ze ma najmniej prestiżowy mechanizm to tez ma swoje zalety. Koszty serwisu czy dostępu do części będą znacznie przyjazne dla użytkownika niz w przypadku mechanizmów manufakturowych. Railaster - Omega jak Omega, marka bardzo rozpoznawalna wiadomo czego mona się spodziewać po jakości wykonania. Czy to koniecznie musi byc zegarek szwajarski. Napewno znajdziesz coś bardzo ciekawego w ofercie Chronoswiss'a, Union'a czy Nomos'a Chronoswiss'a chyba nie kupię w zakładanym budżecie (ok 8 kpln) co do Union to jakoś mi ich obecne modele nie podobaja się, a Nomosy fajne ale jakieś takie malutkie.Do gry wchodzi jeszcze vulcain nautical ale jakoś nie mogę się przekonać do plastikowego szkiełka, żeby nie ono to wybór padłby na niego. 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD #19 Napisano 23 Września 2009 Chronoswiss'a chyba nie kupię w zakładanym budżecie (ok 8 kpln) co do Union to jakoś mi ich obecne modele nie podobaja się, a Nomosy fajne ale jakieś takie malutkie.Do gry wchodzi jeszcze vulcain nautical ale jakoś nie mogę się przekonać do plastikowego szkiełka, żeby nie ono to wybór padłby na niego. Co do Union'ow to chodzilo mi o stare modele z wlasnymi mechanizmami, a co do Nomosa to jest np Club Automatic Datum = 41,5 mm 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
rainman 7 #20 Napisano 24 Września 2009 1.Eterna, ponieważ jest moim zdaniem najbardziej "designersko" ciekawa i najmniej oklepana 2.Vulcain Golden Voice bo ma coś w sobie i prezydenci USA noszą ,więc wypas na maxa ;-)3.Omega bo to Omega 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Bartheck 10 #21 Napisano 24 Września 2009 Jak dla mnie, kolejność jest następująca : 1. Eterna2. Vulcain Aviator GMT3. Vulcain Golden Voice / Omega Railmaster4. Eberhard 0 "A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem" Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
pasjonat 0 #22 Napisano 25 Września 2009 AVIATOR GMT - bezdyskusyjnie. Mala ilosc zegarkow produkowana rocznie ok 5000 tys VULCAIN-ow wychodzi z manufaktury - a fajnie miec cos wyjatkowego na reku. Wlasny mechanizm, Manufaktura niezalezna, nie pod butem koncernu Marka prezydentow :-)Duzo funkcjiSuper prezentuje sie na reku Bylem o 1 mm od zakupu Jest jeszcze wersja bez nazwy miast wokol tarczy. wyglada slabiej ale jest bardziej funkcjonalna przy obliczniu drugiej strefy czasowej. To zalezy czy druga strefa ma byc dla Ciebie bajerem czy funkcja 0 Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Kojiro 127 #23 Napisano 20 Października 2009 Po pierwsze masz dobry gust, bo wszystkie zegarki, ktore rozpatrujesz wygladaja super. Moj typ? Railmaster i Vulcain GMT ex aequo 0 . Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach