Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, no właśnie Twoimi zdjęciami się sugerowałem 😉

Tylko czym się różni tarcza z pierwszego zdjęcia od tarczy z drugiej fotki ? (o ile się różni)

Wychodzi że mogę sobie zrobić wersję złotą lub srebrną ?

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Wieniek1410 napisał:

Hehe, no właśnie Twoimi zdjęciami się sugerowałem 😉

Tylko czym się różni tarcza z pierwszego zdjęcia od tarczy z drugiej fotki ? (o ile się różni)

Wychodzi że mogę sobie zrobić wersję złotą lub srebrną ?

Dokładnie, tarcza ta sama ale był w dwóch kopertach. Trzeci jest oczywisty mam nadzieję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, koperta srebrna jest naprawdę niezła, koronka również, tarcza jest czysta (to mleczne zabarwienie to na szkiełku jest), będzie fajny zegarek.

Tylko znowu mi zostanie werk z tarczą bez przydziału, ten ze złotą tarczą 😉 , chyba że kiedyś do czegoś innego wsadzę, bo w sumie to oba są na dokładnym chodzie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój plan jest taki: (…) chcę wsadzić werk z kalendarzem do srebrnej koperty

plan OK, ale werki cal.2209 i cal.2214  minimalnie różnią się wysokością i wiem, że w przypadku innych kopert jest to istotna sprawa - cal.2214 nie wejdzie do koperty dedykowanej werkowi cal.2209. 

Tu, tzn przy "mirowym" modelu koperty - nie mam wiedzy


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenną uwagę.

Tutaj na dobrą sprawę nie wiadomo co było wcześniej w srebrnej kopercie, wszystko wyjdzie jak będę przekładał.

W każdym razie, na siłę go nie będę wbijał 😀

 

PS

Robiłem próbę i niestety, nie da się wsadzić 2214 w miejsce 2209.

Koperta (sam korpus) jest chyba taki sam, ale inna jest ramka ze szkłem, dla mechanizmu 2214 jest wyższa, 2,5 mm vs 1,7 mm dla 2209.

Teoretycznie można wsadzić mechanizm i dać ramkę wyższą od 2214, ale w moim przypadku był to bikolor :D.

Póki co doczyściłem złotą kopertę, dałem lepsze używane szkiełko i jakoś to wygląda.

Szukam teraz tarczy do 2209, która by pasowała do tej srebrnej koperty i wskazówek złotych, może ktoś poratuje ???

A zegarek wygląda tak (wskazówki są jak lustro, nie wiem czemu na fotce są matowe, chyba wyciągnę lustrzankę do zdjęć)

 

Schowek01.jpg

 

Wstawię od razu zdjęcia tej różnicy w ramce, wiem że nie ten dział, ale może komuś to pomoże lub zaoszczędzi pracy.

obraz.png.63be9c32588b9237d5b61b59ba8b33bd.png

 

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, MadGravediGGer77 napisał:

Współczesna tarcza i wskazówki włożona do zwykłego 3133. Okean to koperta stalowa i bardzo charakterystyczny dekiel. To tak z głównych elementów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy takie pytanie, czy ten model Pobiedy produkowany był zarówno w fabryce ZiM jak i w Czystopolu?

Bo patrząc na indeksy 3 9 12 nawet się trochę różnią.. 🤔

IMG_20200626_201002.jpg

IMG_20200626_201028.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Podpowie mi ktoś czy to nie jest przypadkiem jakas malowanka/skladak? sprzedawca w tytule ponadto napisal ze podobno automat.11bf1bc74f3adf23b34119103935075a.jpg&key=d377171991ddf0c61b9858fbe11f5e097376478c74e5122fc80f6d574859797f54cf3b4cf3fc0f114bff89cacfc5b20f.jpg&key=3e3193ce9f53f5777148c7e5644e0fb5a843bbb4ed4f7bc85846c1f1ac09660b

 

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek nie jest tzw. składakiem. Nie ma też nic wspólnego z automatem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc, ja w internecie znalazlem jedynie zdjecia podobnej (ale nie identycznej) pobiedy. 200zl to uczciwa cena?

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Pobiedy sa tanie i nie przekraczają na ogół 100 zł choć tu stan jest taki że warta tyle ile ktoś chce dać za "igłę" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zachcialo mi się rozszerzyć swoją "kolekcję" o cos ciekawego... Mam jeszcze do wyboru taka oto Kamę nieco tansza a ja jestem skapy :DD04afe09c59afdc68eec67ecc3aa31119.jpg

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kama super. Z pierwszych serii jeszcze z napisem fabryki na tarczy i w ładnym stanie. Sam bym kupił. No oczywiście pytanie za ile???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch zdecydowanie Kama, jest w naprawdę dobrym stanie. Czy warta 160 sam musisz sobie odpowiedzieć ;) A jak tam dekiel i mechanizm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto dekiel... znalazlem tez kirowa z poczatkow produkcji jak mi sie zdaje ale slabe zdjęcie, malo widac a o wiecej nie mogę sie doprosic... Stan rowniez taki sobie097034c5fd4510cf4cb3627ac92bb0d6.jpg

Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy dobrze radzą! kamcia z rzadkimi napisami na tarczy - rządzi


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wskazowka minutowa jest z innej bajki

Tarcza -  czy tam był ring czy wskazówka godzinowa wytarła pół okrąg w górnej części ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.