Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Wympieł był brandem dostępnym w sklepach dla "lepsiejszych" + oczywiście partyjne nagrody - to zegarki. Potem zrobił się z tego zwyczajny, sklepowy brand.

Grupa specnazu KGB (nie mylić z wojskowymi) Wympieł (przynajmniej ta o której wiem) jest młodsza od brandu i poza nazwą nie ma nic wspólnego z zegarkami (no może "se" który kupił).

A ogólnie to słowo znaczy proporzec.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? też o tym sobie pomyślałem!  :) choć zegarki wympieły lokowałem nieco później, gdzieś w latach 70-tych w "złotej" epoce Breżniewa, raczej już po akcji w Czechosłowacji...

 

Może być też tak, że oficjalna ksywka "wympieł" nie wzięła się w '81 u Andropowa znikąd. Zauważ, że wcześniej owa struktura "sowieckich ninja" określana była jako "Pierwszy Wydział (Zarząd) Główny KGB ZSRR" - pierwszy czyli najważniejszy, czyli ten co wytycza kierunek i dzierży ...proporzec

 

Być może w slangu bandziorów/agentów (skreślić wedle upodobania) sekretnych służb  dużo dużo wcześniej przed '81  "Pierwszy Wydział (Zarząd)..." funkcjonował jako "Wympieł" ? :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Voli ma dużą większą wiedzę i  na pewno potwierdzi że  pierwsze  Wympieły zostały wyprodukowanę przed  1963 rokiem ( o ile dobrze pamiętam to 1962 rok to początek produkcji )

Więc dużo wcześmiej niż lata 70-te. Trzeba będzie dorobić inną teorię  :rolleyes:

Edycja

O ile zwykły "proporzec" to za mało  :P

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile zwykły "proporzec" to za mało

no cóż... ja już tak mam, że jestem "niewolnikiem" własnych skojarzeń  :)

 

tak czy siak brand <wympieł> niesie ze sobą dużo szerszy przekaz emocjonalny dla sowieckiego cziełowjeka  niż jakiś tam romantyczno/inteligencki <majak> czy poetycka lecz jakże "pospolita" <kama>

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki Tabaq :)

 

Wskazówki pewnie będą do wymiany, ale to już się załatwi.

Edytowane przez papax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wskazówki nie od "czapy"?

Od czapy :)


"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czapy :)

 

Jak wygląda mityczna czapa o tysiącu wskazówek i setkach koronek? Połowa zegarków na alledrogo ma od niej cos. Pytam poważnie, szukałem i nie udało mi się znaleźć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Obdarta, no i znajdź szkiełko...

A może to kogoś zainteresuje:

http://olx.pl/oferta/poljot-rakieta-CID87-ID9lCq3.html#4b1b4c7601

Jako, że sprzedawca z olx jest ode mnie z miasta, przyglądałem się temu ogłoszeniu. Poljot ma dwa "samorodki" na tarczy :) . Więc tak naprawdę trzeba rozważać tylko Rakietę. 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achhhh, pora zmienić okulary na mocniejsze;D


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.