Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko pięknie, ale nie do końca. Wystawiając przedmiot można wybrać opcję "licytacja" albo "kup teraz" bądź obie równocześnie. W związku z tym nie widzę potrzeby kombinowania czy "korumpowania", Sam czasami coś sprzedaję i wystawiam na licytację z taką ceną jaka mnie satysfakcjonuje, jeżeli zostanie wylicytowana wyższa to fajnie, a nie to też nie płaczę, czasami dodaję opcję "kup teraz". Uważam, że tak jest uczciwiej, niż znikająca nagle oferta.

Z czysto analitycznego punktu widzenia nie do końca się zgodzę. Dlaczego? Wyjdźmy od pytania: "czy zdjęta przez sprzedającego aukcja mieści się w kategorii "okazje z allegro" czy też "ruskie okazje na aukcjach"".

Sprzedawca zazwyczaj zna się na rzeczy, nie jest więc skłonny, by rzecz puścić za bezcen (zazwyczaj jest to handlarz profesjonalny lub półprofesjonalny, transakcje ze sprzedawcami tylu z szuflady po dziadku to margines). Z drugiej strony potrzebuje premii, by zgodzić się zdjąć aukcję. Kupujący zyskuje jedynie pewność, że jakiś szaleniec - snajper nie przebije go w ostatniej chwili. Samo pisanie do sprzedającego stawia kupującego w gorszej pozycji negocjacyjnej, a sprzedającemu oferuje tak naprawdę jedynie zwiększenie płynności (szybszy obrót towarem i zwiększenie efektywności pracującego kapitału).

Dlatego też taka strategia jest optymalna tylko w przypadku rzadszych zegarków lub wtedy, gdy ktoś pilnie potrzebuje skompletować lukę w kolekcji. W pozostałych bardziej jednak opłaca się nie napalać

pozdrawiam

PS żeby nie było ciekawy łucz w plastikowej kopercie 

http://allegro.pl/zegarek-lucz-ussr-i5399347549.html


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie zgodzić się z Twoimi argumentami, chodzi mi tylko o przestrzeganie zasad, jeżeli jest aukcja to nie powinno się jej przerywać.Pewnie trochę przesadzam, ale dla mnie jest to oznaka lekkiego braku szacunku wobec innych, no ale jak mówi stare indiańskie przysłowie " pecunia non olet" . :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

obserwując tę dyskusję pomyślałem, że może dobrze byłoby otworzyć nowy temat pod tytułem np. " Debaty" i tam omawiać różne sprawy . Rozwijając własne uwagi po prostu zaciemniacie ten  temat :-  "Ruskie" okazje  -  i właśnie ewentualne okazje giną z pola widzenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Popularesy niech idą sobie przez portale, zegarki cenniejsze lubią zacisze gabinetów. [...]

 

Nawet jeśli tak jest i to prawda, bardzo mi się takie stwierdzenie nie spodobało.  :angry:  Nie twierdzę że wszystko jest fajne gdy jest dla każdego, gdy staje się masowe.

Gdy jednak ma być to tylko dla wybrańców, zaczyna to zajeżdżać mi snobem.

(sorki za OT)


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa - uwielbiam takie pojedyncze perełki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, zaczyna to zajeżdżać mi snobem.

(sorki za OT)

Jeśli tak, to rzeczywiście muszę posypać głowę popiołem, snobizm to ostatnie, na czym mi zależy. Ale od trzech lat nie widziałem, by wystawiony na allegro 3017 spokojnie dotrwał do końca aukcji. Pojawia się i znika. Grasz tak, jak Ci rynek pozwala.

 

Żeby nie było że poza wątkiem ;)

 

Zdjęcia słabe, więc chyba będzie okazyjnie

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-wostok-17-jewels-komandirski-i5403094520.html


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już przy ostatnim wystawieniu zastanawiałem się nad tym wostokiem, ale z uwagi na wadliwy mechanizm (myślę, że wizyta u zegarmistrza to będzie ok 50 pln) wydaje mi się, że nie będzie to okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Żeby nie było że poza wątkiem ;)

 

Zdjęcia słabe, więc chyba będzie okazyjnie

http://allegro.pl/zegarek-mechaniczny-wostok-17-jewels-komandirski-i5403094520.html

Za @Mike S -> zerwana sprężyna plus mankament tarczy lub szkiełka (pomiędzy 7 i 8) każe wątpić czy 7 dyszek jest okazją w przypadku tej amfibii

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny składak ze złotego. Generalnie nie przypominam sobie aby datę na 6 miały pozłacane de luxiaki.

 

i oryginał :

http://forum.watch.ru/attachment.php?attachmentid=36335&d=1265993270

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takiego na którym jest napisane "Poljot de luxe 29 jewels" i ma datę na 6 no i prawie identyczną tarcze

ciekawe ... wrzuć zdjęcie. ( w ww. przypadku to typowa przekładka ze złotego i nie jest to de luxiak tylko Poljot 29 kamnia)

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ... wrzuć zdjęcie. ( w ww. przypadku to typowa przekładka ze złotego i nie jest to de luxiak tylko Poljot 29 kamnia)

22 kamnia lub 29 kamniej- tak tylko w kwestii formalnej Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe ... wrzuć zdjęcie. ( w ww. przypadku to typowa przekładka ze złotego i nie jest to de luxiak tylko Poljot 29 kamnia)

o taki

tBOgTMg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że jak? A jakim cudem 22?

Nie chodzi mi o ilość w tym konkretnym przypadku tylko o odmianę po rosyjsku. 29 kamnia jest nieprawidłową formą Edytowane przez werther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.