Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Cała dyskusja od początku, przez mój post, to też się wypowiem. Wiem, że jest różnica pomiędzy "kup teraz" na allegro a ogłoszeniami na OLX. Gdyby Pan chciał wysłać, lub wiedziałbym kto z forumowiczów mieszka w owej miejscowości, też link by się tu nie pojawił. A tak co tu zrobić? Zatrzymać dla siebie? Nie wszyscy mają Gajowego, chociaż chcieli by mieć, a  w tych pieniądzach to już w ogóle. Ile razy ktoś korzystał z linków tu wstawianych? Mnóstwo. Temat jest obecnie bardzo nie wdzięczny, bo czasami człowiek naprawdę nie wie co zrobić. Podpowiedzieć kolegom, i mieć nadzieję, że ktoś z tego skorzysta czy zachować dla siebie? Konsekwencje mogą by różne, ale o tym wszyscy dobrze wiedzą. Ile razy to już słyszałem, że "tanio już było"?  Dlatego moim zdaniem okazje cenowe warto pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie, bo temat dość ciekawy. niecodzienna sytuacja chyba do tego :) Po zobaczeniu posta Pana Edwarda (co wg mnie było dobrym uczynkiem, bo np. ja szukam już długo tego pierwszego, ruskiego zegarka i ze względu na trochę inne frazy w wyszukiwarce [wpisuję zazwyczaj Wostok, a nie Boctok] nie widziałem osobiście ogłoszenia z mojej okolicy) postanowiłem nadrobić straty i po jeszcze jednym upewnieniu się z kolegą z forum, postanowiłem napisać do sprzedawcy, że mogę jutro (dzisiejszy dzień) wstawić się po zegarek. Niestety dostałem wiadomość od sprzedawcy, że jutro o 12 ma być klient i obiecał sprzedaż więc jedynie mogę zadzwonić po 12 i zapytać o zegarek czy poszedł czy nie. Poczekałem do rana i wchodząc na olx zobaczyłem ofertę z Grudziądza tego zegarka, ale u kogo innego za 100 zł.. Trochę mnie to zdziwiło, bo się nie zgadzały godziny, ogłoszenie było jeszcze z piątku (około 22 godz) a mi pisał o sprzedaży co innego. Myśli były różne a i odpowiedź na to pytanie hahah ciekawa jak się okazało, bo jak widać ani to nie był handlarz, ani nagła podwyżka ceny ze strony sprzedawcy :) (fakt faktem honorowe zachowanie) Tak czy siak powracając do meritum sprawy, dla mnie ukazanie oferty z wyjaśnieniem o co chodzi przez Pana Edwarda było fajne, bo mogło to na przykład mi pomóc znaleźć zegarek! Niestety się spóźniłem, ale gratuluję nowemu nabywcy zegareczka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Koledzy jako nowy nabywca Gajowego opowiem jak było. Wczoraj po informacji na forum skontaktowałem sie ze sprzedającym i mając okazję dziś odebrać osobiście ( wizyta u rodziny niedaleko - nie jechałbym z Gdyni specjalnie ...) dobiłem targu za cenę niższą niż wyjściowe 50 pln. Rano przed wyjazdem sprawdziłem raz jeszcze i zobaczyłem nową ofertę za 100 pln. Zadzwoniłem do sprzedającego z pytaniem o co chodzi a on poinformował mnie, że ofertę wystawił jego siostrzeniec bez jego wiedzy - faktycznie zauważył lawinę kontaktów w temacie i postanowił przykozaczyć. Sprzedający jednak jest człowiekim honorowym i zapewnił mnie o aktualności naszej umowy. Wobec czego ja mam zegarek a siostrzeniec burę.. teraz czeka mnie wymiana szkiełka i zegar z niezła historią i w fajnym stanie trafi na łapkę - uff

Na tym zdjęciu wygląda dużo lepiej niż na olx. :) Niech się nosi.

Co do tematu, dla każdego co innego może być okazją. Sam dzięki niemu, wątkowi, udało mi się kupić kilka zegarków które szukałem. Panowi czasy się zmieniają, od pierwszego posta też minęło kilka lat. Coraz trudniej jest znaleźć rosyjskie zegarki w dobrym stanie i w cenach które już nie wrócą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pod jakim względem są to okazje i jakie to okazje bo ja tu nie widzę w żadnym wypadku okazji. Może te zegarki są cenne kolekcjonersko  a ja o tym nie wiem.

 

 

To że nie  będziemy pokazywac tutaj linków do  licytacji z alegro nie oznacza  że cały olx przeniesie się na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 zł za 2 Pobiedy to chyba okazja cenowa albo 49 zł za ładna slave czy tez 39 zł za Wostoka.

To skoro nie będziemy pokazywać licytacji do Allegro ani nie można wklejać linków do olx to zlikwidujcie ten temat bo czegoś tutaj nie rozumiem albo sprecyzuje co można a czego nie....

Chyba, że jest jakiś limit ile można dzienne wkleić linków skoro mnie upominasz o ich ilość.

Dziękuje

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz? 

Cytat z postu autora tematu

 

Postanowiłem zaproponować Wam i założyć nowy temat będący odwrotnością do "nie przepłacajcie na allegro". Moglibyśmy tu wrzucać namiary na unikatowe czy rzadkie modele i egzemplarze w bdb stanie, które wyszperaliśmy na aukcjach w rozsądnych cenach a sami nie będziemy o nie walczyć.

 

To ja się pytam który z pokazanych zegarków jest rzadki, unikatowy lub w bardzo dobrym stanie?

Owszem - zgadzam się, przez lata wątek ewaluował ale  nie aż tak, żeby Pobieda z lat 90tych  była unikatem. A to że kosztuje 25 zł nie czyni z niej okazji niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie ta oferta nie stanowi okazji w żadnym wymiarze i absolutnie nie musi lecz dla jest są to oferty w rozsądnej cenie. Być może dla kogoś innego także będzie to okazja cenowa. Nie rozumiem dlaczego się tak zbulwersowałeś. Wątek przez lata się zmieniał wraz ze zmieniającym się ciagle rynkiem to może czas go zaktualizować określając jasno i przejrzyście na nowo jak się na niego zapatrywać, co można wklejać, skąd wklejać i ile wklejać a takich sytuacji nie będzie skoro od paru dni jest on przedmiotem dyskusji.

Pamiętaj jednak o tym, że kwestia okazji rozpatrywana jest indywidualnie przez wszystkich a do każdej wklejone okazji uznanej przez autora przez takową z jakiegoś powodu można się doczepić....

Dziękuje

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można wytrącić swoje trzy grosze - moim skromnym zdaniem pokazywanie tutaj różnych miejsc, w których można dokonać zakupów mniej lub bardziej okazyjnych jest teraz podstawową funkcją tego wątku. Nie każdy ma czas i umiejętności przeszukiwania internetów pod takim kątem a podanie konkretów na tacy bardzo ułatwia sprawę - choć zapewne większość okazji i tak tu nie trafia... Poza tym chyba zaczyna to iść w kierunku ciemnej strony mocy a stamtąd już tylko krok dla stworzenia " forum tylko dla kumatych" i wymienianie się informacjami w bardzo wąskim, dobrze znającym się gronie. Choć jak pokazują wpisy bardziej doświadczonych Kolegów to i tak szukając " po świecie" okazów często trafiacie na Siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to bardzo fajne miejsce, w którym mogę poszukiwać zegarków, które po prostu mi się podobają a nie są brakującym ogniwem w kolekcji.. Pozdrawiam serdecznie.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie ta oferta nie stanowi okazji w żadnym wymiarze i absolutnie nie musi lecz dla jest są to oferty w rozsądnej cenie. Być może dla kogoś innego także będzie to okazja cenowa. Nie rozumiem dlaczego się tak zbulwersowałeś. Wątek przez lata się zmieniał wraz ze zmieniającym się ciagle rynkiem to może czas go zaktualizować określając jasno i przejrzyście na nowo jak się na niego zapatrywać, co można wklejać, skąd wklejać i ile wklejać a takich sytuacji nie będzie skoro od paru dni jest on przedmiotem dyskusji.

Pamiętaj jednak o tym, że kwestia okazji rozpatrywana jest indywidualnie przez wszystkich a do każdej wklejone okazji uznanej przez autora przez takową z jakiegoś powodu można się doczepić....

Dziękuje

Ja się nie zbulwersowałem i generalnie ten wątek jeżeli chodzi o mnie samego to może istnieć w takiej formule jak do tej pory jak i nie istnieć wcale.

Chodzi mi o dobro forumowiczów.

Pokazywanie linków do takich "okazji"  nie ma nic wspólnego z okazją. Wręcz przeciwnie - może wprowadzić w błąd początkujących.

Tłumaczył to zjawisko "okazji cenowaj" Enki, tłumaczył Kris.

 

Odnośnie jasnych zasad - będą i to niebawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amen :)

 

P. S Widzisz ciągle patrzysz na to wyłącznie z własnej perspektywy :)

Forum z zasady jest po to aby ciągle zgłębiać wiedzę , ciągle się czegoś dowiadywać od innych i ciągle siebie samego zaskakiwać co można zaobserwować nawet w przypadku wieloletnich forumowiczów kiedy trafi się jakiś zegarek gdzie zdania są mocno podzielone

 

Zakończmy już tą wojenkę :)

Edytowane przez Rybak1979GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzę z własnej perspektywy - gdyby tak było nie napisał bym nawet jednego postu w tej wymianie zdań.

Kilka okazji z jakich skorzystałem dzięki linkom podanym tutaj zawsze było oznaczone "kup teraz"

Licytacje raczej wypatrywałem sam choć pewnie cos i tu się znalazło. Natomiast też sporo licytacji które wypatrzyłem przestawało mieć sens po wrzucenie przez kogos z kolegów linka tutaj. Nie wiem jaki jest bilans  i nie zastanawiam się nad tym.

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  prawdopodobnie zaproponujemy inne rozwiązanie.

W końcu to użytkownicy tego działu są tu najważniejsi a moderatorzy mają  pomagać i  - w miarę możliwości - "słuchać głosu obywateli"  :D

Może ankieta byłaby dobrym rozwiązaniem? 

Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm w jakiś sposób trzeba poznać glos tłumu ✌️

Fakt niezaprzeczalny jest taki, że wklejone okazje z licytacji okazjami przestają być...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Dla Ciebie ta oferta nie stanowi okazji w żadnym wymiarze i absolutnie nie musi lecz dla jest są to oferty w rozsądnej cenie. Być może dla kogoś innego także będzie to okazja cenowa. ...

Pamiętaj jednak o tym, że kwestia okazji rozpatrywana jest indywidualnie przez wszystkich a do każdej wklejone okazji uznanej przez autora przez takową z jakiegoś powodu można się doczepić....

 

 

 

Jeżeli można wytrącić swoje trzy grosze - moim skromnym zdaniem pokazywanie tutaj różnych miejsc, w których można dokonać zakupów mniej lub bardziej okazyjnych jest teraz podstawową funkcją tego wątku. Nie każdy ma czas i umiejętności przeszukiwania internetów pod takim kątem a podanie konkretów na tacy bardzo ułatwia sprawę - choć zapewne większość okazji i tak tu nie trafia... Poza tym chyba zaczyna to iść w kierunku ciemnej strony mocy a stamtąd już tylko krok dla stworzenia " forum tylko dla kumatych" i wymienianie się informacjami w bardzo wąskim, dobrze znającym się gronie. Choć jak pokazują wpisy bardziej doświadczonych Kolegów to i tak szukając " po świecie" okazów często trafiacie na Siebie

 

Do wszystkich, którzy z różnych powodów (jedni z wygody i lenistwa, inni ze zwykłej niewiedzy) traktują ten temat pseudo oświatowo oraz jako wzorzec relacji dany zegarek- jego cena.

 

Zwłaszcza do "początkujących", choć sam wciąż w kwestii radzieckich zegarków jestem początkujący, na pewno nie ten "kumaty".

 

Określcie sobie założenia profilu swojej kolekcji. Czy to ma być wszystko jak leci, czy skupicie się na określonym temacie, typie lub marce zegarka (może nawet kilku). Nie przyjmujcie wszystkich pojawiających się tu "okazji" jako te "unikaty poszukiwane przez kolekcjonerów".

Uwierzcie - tak nie jest !!!

 

Oprócz bezmyślnego klikania po pojawiających się tu okazyjnych aukcjach zegarków, starajcie się wzbogacać swoją wiedzę poszukując i przyswajając dodatkowe informacje na ich temat. Samo oglądanie katalogów nie wystarczy !!!

 

Jeśli już będziecie wiedzieli czego chcecie łatwiej Wam będzie poruszać się na wszystkich portalach aukcyjnych i sami będziecie zdolni do wyszukania okazji dla siebie.

 

Bo teraz, tutaj równie dobrze można codziennie wejść na Alle wybrać z "naręcznych" wszystkie aukcje "kup teraz" wybierając cenę od najniższej i wrzucić wszystkie kolejne aukcje jak leci. A chyba nie o to tu chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnię kolegę @Yakovleva, że zarówno wyznaczenie charakteru kolekcjonowania (temat, marka/i, komplikacje etc.), jak i przemyślane zakupy pozwolą konstruktywnie budować zbiór zegarków oraz długo cieszyć się z niego. Jaka to za radość z kupionego, wyczekiwanego zegarka jak 3 dni później wyląduje on w temacie Sprzedam... wyjątkiem handlarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, który jest rzeczywiście w stalowej kopercie, czyli Yema, jest za to opisany przez tego samego sprzedawcę jako "zegarek lata 60". Choć wiadomo, że stalowy francuz to nigdy nie będzie to co stalowy sowiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, który jest rzeczywiście w stalowej kopercie, czyli Yema, jest za to opisany przez tego samego sprzedawcę jako "zegarek lata 60". Choć wiadomo, że stalowy francuz to nigdy nie będzie to co stalowy sowiet.

Fajna do noszenia, tylko cena taka sobie :/

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.