Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

no i wszystko jasne - dzięki za odpowiedz


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zainteresowany tą aukcją ponieważ lubię Rakiety a Sprzedający jest członkiem klubu.

EDEXfalcon - rozumie że zysk to zysk ale ta Rakieta to nie jest NOS tylko IMO składak

Poszła za całą masę przepłaconych pieniędzy - 425zł

 

http://allegro.pl/un...3067704294.html

Żeby zostało to dam zdjęcie z aukcji

post-47356-0-34439600-1362953138_thumb.jpg

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zainteresowany tą aukcją ponieważ lubię Rakiety a Sprzedający jest członkiem klubu.

EDEXfalcon - rozumie że zysk to zysk ale ta Rakieta to nie jest NOS tylko IMO składak

Poszła za całą masę przepłaconych pieniędzy

 

http://allegro.pl/un...3067704294.html

 

Na Ebay za 100USD bez problemu się kupuje Rakiety w takim stanie. U nas idą za takie pieniądze, bo inwestuje się w piękną ramówkę strony, super zdjęcia. Za wartość dodaną trzeba zapłacić :D

Rok temu te Rakiety można było kupić za maksymalnie 200 zł i jak tu nie mówić, że na ruskich nie można zarobić :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Ebay za 100USD bez problemu się kupuje Rakiety w takim stanie. U nas idą za takie pieniądze, bo inwestuje się w piękną ramówkę strony, super zdjęcia. Za wartość dodaną trzeba zapłacić :D

Rok temu te Rakiety można było kupić za maksymalnie 200 zł i jak tu nie mówić, że na ruskich nie można zarobić :rolleyes:

To nie o to chodzi jaka cena - każdy wie ile daje.

Chodzi o to że to jest SKŁADAK.

I mam wrażenie że Sprzedający o tym wie bo zna się na radzieckich zegarkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza eksportowa a bezel nie.

Edit

Przepraszam, myślałem że widać to dokładnie.

Tarcza i dni tygodnia po angielsku a bezel w cyrylicy.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym bronił sprzedającego ale proponuję popatrzeć w tym katalogu na taką rakietę na stronie 19. Może mi sie wydaje ale w katalogu jest dokładnie tak samo.

https://plus.google....170052272217026

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym bronił sprzedającego ale proponuję popatrzeć w tym katalogu na taką rakietę na stronie 19. Może mi sie wydaje ale w katalogu jest dokładnie tak samo.

https://plus.google....170052272217026

Przyznaje że do tej pory nie spotkałem się z takim połączeniem ale twórczość radzieckiego przemysłu jest niezbadana.

Jeżeli występują takie modele w katologu to znaczy że były tak celowo składane. Jest to dziwne ale nie podlega dyskusji.

Przepraszam Sprzedającego. Zwracam honor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi jaka cena - każdy wie ile daje.

Chodzi o to że to jest SKŁADAK.

I mam wrażenie że Sprzedający o tym wie bo zna się na radzieckich zegarkach.

 

jaki składa no jaki :)

nówka funkiel nie śmiagany kombinowany nie bity :)

z małym przebiegiem :D


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje że do tej pory nie spotkałem się z takim połączeniem ale twórczość radzieckiego przemysłu jest niezbadana.

Jeżeli występują takie modele w katologu to znaczy że były tak celowo składane. Jest to dziwne ale nie podlega dyskusji.

Przepraszam Sprzedającego. Zwracam honor.

 

Oj kolego! widać ze twoja wiedza na temat radzieckich zegarków jest jeszcze bardzo raczkująca! jesli sie kogos oczernia i uderza w jego dobre imie to trzeba miec najpierw do tego solidne podstawy!

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego! widać ze twoja wiedza na temat radzieckich zegarków jest jeszcze bardzo raczkująca! jesli sie kogos oczernia i uderza w jego dobre imie to trzeba miec najpierw do tego solidne podstawy!

pozdrawiam

Ja bym powiedział, że kolega miał solidne podstawy, bo na dziesiątki zdjęć tych zegarków w sieci, zawsze jest konsekwentnie łacina na tarczy i angielski na bezelu. A jeśli faktycznie ruskim skończyły się w pewnym momencie angielskie bezele, lub w ramach cięć przestali je robić w 1983 roku, to faktycznie dość wyjątkowa sytuacja, uprawniająca do podejrzeń, że coś jest z zegarkiem nie tak. Radzieccy dość konsekwentnie opisywali zegarki jeśli idzie o dobór alfabetu (nie to co Strieły od Volmaxu), a ta Rakieta czy Kosmos to tylko wyjątki potwierdzające regułę (choć w kosmosie byli chociaż konsekwentnie niekonsekwentni, a ta rakieta to jakiś "rodzynek" wśród tych normalnie opisanych).

Edytowane przez kwisatzhaderach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, temat wywołał niepotrzebne przepychanki słowne. Jako kolekcjonerzy dobrze wiecie że nie sposób z pierwszego rzutu oka (poza kilkoma wyjątkami) ocenić czy dany zegarek w 100% wyszedł tak z fabryki. Akurat teraz siedzę troche w katalogach rosyjskich zegarków i też nie zawsze wszystko mi sie w nich zgadza, że nie wspomnę o zegarkach radzieckich których nie ma w żadnych katalogach a które na 100% istnieją (np. zaria gazomierz). Ja osobiście po kilku kłótniach na temat oryginalności zegarków w gronie kolegów, zacząłęm to sprawdzać w katalogach. Są ogólnodostępne w sieci i większość wiaderkowych zakupów z bazarów staroci jest w nich opisana ze zdjęciami. Jeśli chodzi o aukcje to jeszcze łatwiej bo otwieramy zdjęcie z aukcji- obok katalog i wszystko (prawie) wiemy. Pozdrawiam porannie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego! widać ze twoja wiedza na temat radzieckich zegarków jest jeszcze bardzo raczkująca! jesli sie kogos oczernia i uderza w jego dobre imie to trzeba miec najpierw do tego solidne podstawy!

pozdrawiam

Być może moja wiedza jest raczkująca ale tak jak kolega kwisatzhaderach napisał - podstawą moich przypuszczeń było to, że jest to ewenement wśród radzieckich zegarków.

Popełniłem błąd i za to przeprosiłem.

Dziwię się trochę i myślę, że Ty kolego mając taką wiedzę powinieneś ją wykorzystać i w opisie aukcji napisać że jest to unikat ponieważ występuje jako egzemplarz dwujęzyczny.

Byłby to - w mojej opinii - większy unikat niż sam "unikat" jakich pełno na alle.

Mam nadzieję, że ten przykład posłuży (tym co tego potrzebują) do nauki - mi na pewno.

Edit

Jeżeli czujesz się mimo wyjaśnienia sytuacji oczerniony lub ucierpiało Twoje dobre imie to poproszę moderatora o usunięcie moich postów.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to zaznaczone na czerwono, to to samo co na następnym zdjęciu ? Wydaje mi się że to dość rzadki zegarek, czy mam racje ? Czy na zdjęciach jest jeszcze coś interesującego ?

 

0_94020_338969f6_XL.jpeg

 

0_94021_10907f2f_XL.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to to samo. Kwarcowy Łucz medyczny. Faktycznie zegarek dosyć rzadki.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.