Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
sergserg

Oceanusy łączcie się

Rekomendowane odpowiedzi

Od razu widac ze podrobka. Od orginalu tarcza baardzo się różni. Uwazac zbytnio nie trzeba, a zastanowic się dwa razy :-P

Ocki z serii Man są zbyt zaawansowane, aby je podrabic, ew podrobki będą na bardzo niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytałem się gościa z jednej aukcji czy zegarek się dobrze synchronizuje w 55 minucie. Nie wiedział o co chodzi. Łatwy sposób na poznanie czy to podróba. :D


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem? Mam OCW-T1010 i też nie wiem o co chodzi z tą 55 minutą. Instrukcję czytałem raz, tuż po kupnie zegarka i pamiętam z niej tylko istotne rzeczy. Synchronizuje mi się każdej nocy bezobsługowo i tyle mi wystarcza. :D

 

Swoją drogą zgłosiłem tą aukcję na ebayu jako podróbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej im idzie - to jest przerażające!!!

niby widać gołym okiem, ale sporo laików zegarkowych się natnie.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej im idzie - to jest przerażające!!!

 

No padają ostatnie bastiony , ciekawe czy citki attesy i seiko brightzy też zaczną bezczelnie podrabiać

 

Podejrzewam że gdyby ktoś zapodał zdjęcie na głównej to mało kto by sie połapał że to fake

W Japonii w aukcjach bardzo często są tak marnej jakości zdjęcia że taka podróba miała by szanse przejść , dobrze że to uczciwy naród

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, nie sądzę jednak, żeby mechanizmy podrabiali. W Casio z WC bardzo łatwo sprawdzić czy to podróba czy nie: wystarczy wywołać synchronizację.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie zdradzić na co zwracać uwagę przy ocenie ori/fake? Tak na przykładzie zdjęć kolegi piowa z wcześniejszej strony.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko patrząc na zdjęcie, bo na żywca to można by było więcej szczegółow podać (funkcjonalność koronki, modułu): górna tarczka kompletnie inna, poczynając od indeksów po funkcję (60 minut w podróbce, 24 godziny w oryginale). Dolna tak samo kompletnie inna. Inna data.


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie możecie zdradzić na co zwracać uwagę przy ocenie ori/fake? Tak na przykładzie zdjęć kolegi piowa z wcześniejszej strony.

 

 

 

niby widać gołym okiem, ale sporo laików zegarkowych się natnie.

 

nie traktuj tego osobiście, właśnie to miałem na myśli, że niestety trzeba być lepiej zaznajomiony z tą materią. Sama chęć posiadania zegarka nie wystarczy, a niska (lub średnio niska) cena będzie tylko gwoździem do trumny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Lukaspl21 !

A o to mój najnowszy nabytek - szukałem, szukałem i w końcu mam - OCW-P500  czyli cachalot. Idealny rozmiar, świetne kolory - czarny, niebieski i czerwony świetnie tu się komponują, i aż chce się oglądać ten zegarek w różnych płaszczyznach :)

 

IMG_1054_zpsdb4a6268.jpg

 

IMG_1055_zps07b03f96.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Na jesieni też coś tytanowego będę chciał kupić, może właśnie takiego ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było mnie chwilę, a tu takie babole pokazujecie :blink:  Jestem w szoku...choć dla mnie od razu na pierwszy rzut oka widzę różnice...może dlatego, że miałem tego trochę już.

 

Dla początkujących kolegów proponuję pytać na forum...dodam jeszcze, że zbyt niska cena powinna być od razu przestrogą...


Time is tickin away, youve gotta - live your life - day by day

happy or sad, good or bad, life is too short youve gotta - keep your head

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku Tanaka nie zrobił prezentacji żadnemu Oceanusowi, ale wreszcie jest. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.