Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość 110010000010011001

Nowosci Casio

Rekomendowane odpowiedzi

O widzisz, dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

Z tymi lombardami to trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Jak widzę te kartoniki granatowe z poduszeczka ze skórki w dziurki to mi się lampka ostrzegawcza zapala.....Wtedy mam wrażenie że wszystkie z takim opakowaniem to podróby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę te kartoniki granatowe z poduszeczka ze skórki w dziurki to mi się lampka ostrzegawcza zapala.....Wtedy mam wrażenie że wszystkie z takim opakowaniem to podróby :)

:lol: .. mam to samo skojarzenie jak widzę taką "poduchę"  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak widzę Casio oferowane przez lombardy, loombardy i looooombardy to już wtedy mi się lampka zapala, nawet nie muszę oglądać pudełeczek i poduszeczek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-400 z obrotowym "kontrolerem" - coś pomiędzy przyciskami a koronką. ;)

 

1580617d1406776594-g-shock-august-2014-j

 

1580622d1406776673-g-shock-august-2014-j

 

1580618d1406776614-g-shock-august-2014-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie całkiem ciekawe rozwiązanie, bardziej pasuje do G niż tradycyjna, wyciągana koronka. :)

 

Wydawać by się mogło, że Casio chce całkowicie porzucić czteroprzyciskowy system sterowania w modelach analogowych, ale w sierpniowych nowościach pojawiły się też takie oto Edifice (EQW-T620). Jestem nimi delikatnie zaskoczony szczerze mówiąc, istny powrót do przeszłości. ;)

 

EQW-T620DB-1AJF_l.png

 

EQW-T620DC-1AJF_l.png

Edytowane przez Seven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tego kroku też nie rozumiem. Rozumiałbym unifikację rozwiązania przycisków, a takie cofnięcie się do minionych czasów powoduje, że i mnie taki Ediffice się podoba. ;)

 

Jak dla mnie całkiem ciekawe rozwiązanie, bardziej pasuje do G niż tradycyjna, wyciągana koronka. :)

 

To na pewno. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA-400 z obrotowym "kontrolerem" - coś pomiędzy przyciskami a koronką. ;)

 

 

Zupełnie jak w mp3-kach klik klik.

Ciekawe czy jest jakiś system blokady lub odpowiedni opór chroniący przed przypadkowym użyciem/przesunieciem.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasyczne cztery przyciski mają jak dla mnie spory urok, kiedyś to było to, co odróżniało "te lepsze" Casio od "tych gorszych". ;)

 

@Diego04

Podejrzewam, że ten kontroler w trybie głównym nie pełni żadnej funkcji, a aktywny jest dopiero przy ustawieniach lub korzystaniu z funkcji. Instrukcja nie jest jeszcze dostępna, więc nie znam szczegółów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Eksperymentują, ale imo to nie jest dobry kierunek...

To taka "sztuka" dla "sztuki", poodbnie jak z Tough MVT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To taka "sztuka" dla "sztuki", poodbnie jak z Tough MVT

Tough MVT akurat wg mnie przydatna funkcja szczególnie w "G", które z zasady są stworzone do tyrania ...nikt nie musi się martwić i pytać jak "wyzerować" wskazówki  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Ponad 5 lat uzytkuje analogowego G bez tough mvt, wiec z doswiadczenia wiem ze funkcja ta jest absolutnie zbedna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... To jest funkcja korygująca. Ona w założeniu ma być przezroczysta dla użytkownika. Jednak dzięki niej użytkownik analogowego G-shocka jest pewien, że wskazówki pokazują prawidłowy czas. Ja osobiście raz miałem taką sytuację, że GS-1100 z powodu pola magnetycznego zwisł i przestawił wskazówki. :D Oczywiście zauważyłem zmianę, bo była bardzo duża i przestawiłem ręcznie, ale gdybym miał Tough Mvt to nie musiałbym się w tym momencie martwić.

 

Moim zdaniem to jest to funkcja o takim samym ciężarze jak waveceptor: nie jest niezbędna do funkcjonowania, ale ułatwia pracę, gdy jest. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Zupełnie jak w mp3-kach klik klik.

Ciekawe czy jest jakiś system blokady lub odpowiedni opór chroniący przed przypadkowym użyciem/przesunieciem.

Jesteś bardzo blisko....Model ze sterowaniem odtwarzacza mp3 :)

post-56479-0-29855500-1406878903_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś bardzo blisko....Model ze sterowaniem odtwarzacza mp3 :)

Serio ma taka opcje? Ale jaja

Niedługo zrobią G z opcją radiowego właczania pralki i zmywarki

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy określenie tough mvt to nazwa całego mechanizmu, a nie tylko funkcji sprawdzania położenia wskazówek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najdokładniej to Tough Mvt to nazwa zmodernizowanego mechanizmu G-shock, wzbogaconego o m.in. funkcję korekcji wskazówek. Dlatego zwyczajowo sprowadza się to określenie do samej funkcji. ;)

Edytowane przez AndrzejMick

Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Przykladowo tough mvt w ciagu roku zostanie uzyte 3 razy a wave ceptor raz na tydzien, wiec nietrafione porownanie funkcjonalnosci wave ceptora z tough mvt.

Tough mvt koryguje tylko polozenie wskazowki godzinowej, minutowej i sekundowej a co z reszta wskazowek na tarczy?

Edytowane przez 0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tough Mvt używasz 24 razy w ciągu doby, bo to funkcja automatyczna i nie można jej wyłączyć. Używasz jej więc na dobę 24  lub 12 (jeśli zegarek zsynchronizuje się za drugim razem) częściej niż waveceptora. :D


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Chodzilo mi oto ze 3 razy w ciagu roku rozkalibruja sie wskazowki i wtedy ta funkcja jest uzyteczna, a nie ze co godzine sprawdza polozenie wskazowek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta funkcja jest użyteczna cały czas, bo cały czas masz pewność, że wskazówki pokazują dobrą godzinę. Ba! Jest pewniejsza niż waveceptor, bo w zasadzie musisz sprawdzić czy WC się ostatnio synchronizował, żeby mieć pewność. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście najbardziej cenię funkcje WC - lubię poczucie, że zegarek wskazuje właściwą godzinę.

Kolejna funkcja to panel słoneczny.

Od momentu, gdy użytkuję Oceanusa wskazówkowego doceniam rozwiązanie sprawdzania położenia wskazówek.

Mam poczucie, że mechanizm sporo wytrzyma i zegarek zawsze będzie poprawnie pokazywał godzinę.

 

Tak naprawdę to lubię te wszystkie funkcje razem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 0.1

Jest uzyteczna wtedy kiedy skoryguje bledne polozenie wskazowek :) czyli w praktyce bardzo bardzo rzadko i w dodatku jak juz wspomnialem jesli zegarek ma dodatkowe wskazowki na traczy to jest lipa bo te wskazowki i tak musisz recznie korygowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.