Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Dość ciekawy model jeśli chodzi o design. Szczerze mówiąc widziałbym go na bransolecie, ale to rzecz gustu. Cena jest dobra, jeśli z polskiej dystrybucji i z gwarancją.

Edytowane przez KRZYSIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mój niedawny nabytek Tissot "Sea Star" Day Date cal.2571. Korzystając z okazji wizyty na forum milośnikow Tissota może mi ktoś zdradzi słówko na temat samego mechanizmu, jego awaryjności,etc

post-95300-0-03631400-1484302958_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników zegarków a szczególnie tych którzy mają słabość do Tissot'a. 

   Noszę się z zamiarem kupienia modelu Bridgeport Gent Automatic Chrono -link poniżej

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/18415_Tissot_Bridgeport_Gent_Automatic_Chrono_Valjoux_PVD_T0974272203300

Wybór padł na niego ponieważ:

-ma duszę a aktualnie noszony przeze mnie Tissot ma tylko baterię..

-w mojej ocenie jest wizualnie śliczny

-jest masywny,duży a takiego poszukiwałem

Dlaczego Tissot? Ponieważ wg mnie ma najładniejszy designe a poza tym ten model zegarka połączył w sobie te cechy,których poszukiwałem.

Moje pytanie do Was ..Czy warto tym zegarkiem zawracać sobie głowę? Dodam,że cenę wynegocjowałem mniejszą o kilkaset złotych..

Być może moja ocena przy wyborze czasomierza nie jest zbyt profesjonalna,zdaję sobie sprawę z tego niemniej chciałbym poznać Waszą opinię i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie "złotka" oraz bi-colory są trudne do odsprzedaży. Musisz sporo zejść z ceny.

Werk OK, natomiast wygląd to rzecz gustu. Podoba się, to bierz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To istotna uwaga. W pierwszej kolejności myślałem właśnie o tym by zegarek był też inwestycją,pewnego rodzaju lokatą małego kapitału. Analizując rynek nie znalazłem niczego co cieszyłoby moje oko-czegoś co chciałbym nosić ,a jednocześnie by była to dobra lokatą,czymś co odsprzedam bez strat. Poniekąd pogodziłem się z faktem,że na ww zegarku stracę w przypadku odsprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot to fajne zegarki, ale lokata kapitału jednak wątpliwa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,dokładnie. Chyba  już się  z tym pogodziłem. Może nie będzie konieczności by się wyzbywać w przyszłości swoich "kolekcji";-)

Jak by nie było  Tissot ma w wyglądzie zegarka wszystko to czego poszukuję i czego oczekuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Tissot to fajne zegarki.

Kiedyś tak, na pewno nie teraz. No chyba, że jakaś limitka Heritage...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tak, na pewno nie teraz. No chyba, że jakaś limitka Heritage...

E tam. Siejesz defetyzm. Tissot ma parę fajnych modeli i to nie koniecznie z linii Heritage :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który z zegarków jest bardziej wartościowy jeśli chodzi o prestiż powiedzmy:

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/12711_Tissot_T-Complication_Chemin_des_Tourelles_Skeleton_PVD_T0994053641800

czy może ten już wspominany przeze mnie wcześniej:

http://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/12711_Tissot_T-Complication_Chemin_des_Tourelles_Skeleton_PVD_T0994053641800

Dla mnie jako laika bardziej wartościowy jest model Skeleton-choć cenowo tańszy od Bridgeporta..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko kwestia gustu, mi się ten skeleton podoba, ale pamiętaj, że to mechanik, nie automat, tak jak ten bicolor. Ten bicolor mi nie podchodzi zupełnie, ale pamiętaj kupujesz sobie zegarek, a nie komukolwiek na forum, jednym się spodoba, innym nie.

natomiast co do Tissotów to potwierdzam, że to bardzo fajne zegarki. Kiedyś i teraz. Oczywiście to także jest kwestią gustu, w mój akurat wkomponowują się idealnie.

Czy widziałeś je na żywo? 43mm to już kawał zegarka, a taki jest ten skeleton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zegarku nie idzie odczytać godziny, po za tym to straszne straszydlo, ani to do jeansow ani to do garniaka. Normalnie taka świnka morska.

O prestiżu tutaj to już w ogóle nie można mówić chyba że na festynie. Sorry ale ja tak odbieram ten zegarek.

 

Z Tissotow najbardziej o ile można użyć tutaj takiego słowa jak prestiż to podchodzi model Visodate.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko kwestia gustu, mi się ten skeleton podoba, ale pamiętaj, że to mechanik, nie automat, tak jak ten bicolor. Ten bicolor mi nie podchodzi zupełnie, ale pamiętaj kupujesz sobie zegarek, a nie komukolwiek na forum, jednym się spodoba, innym nie.

natomiast co do Tissotów to potwierdzam, że to bardzo fajne zegarki. Kiedyś i teraz. Oczywiście to także jest kwestią gustu, w mój akurat wkomponowują się idealnie.

Czy widziałeś je na żywo? 43mm to już kawał zegarka, a taki jest ten skeleton

Zależy mi właśnie na dużym,masywnym zegarku bo mam też dość masywną rękę.Wszystko mniejsze sprawia wrażenie zegarka damskiego na moim nadgarstku.Stąd jednym z kryteriów była wielkość koperty.No i właśnie tylko Tissot'y spełniaja moje oczekiwania dotyczące wielkości i wyglądu. Co do skeletona to wszystko Ok tylko mam wrażenie,że tam ciężko odczytać godzinę.

Na tym zegarku nie idzie odczytać godziny, po za tym to straszne straszydlo, ani to do jeansow ani to do garniaka. Normalnie taka świnka morska.

O prestiżu tutaj to już w ogóle nie można mówić chyba że na festynie. Sorry ale ja tak odbieram ten zegarek.

 

Z Tissotow najbardziej o ile można użyć tutaj takiego słowa jak prestiż to podchodzi model Visodate.

Z tą czytelnością godziny to zgodzę się w pełni..Tam wszystko się zlewa z tłem..Piękny w temacie szkieletorów jest Epos.Niestety brakuje mu z 2mm w szerokośći-jak dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze skeleton z niebieskimi wskazówkami, tam nieco lepiej z widocznością

ze zdjęć dość mi się podobał, ale kiedy zobaczyłem go na żywo (wersję z niebieskimi wskazówkami) podoba mi się bardzo. Ale jak widzisz @ptaku widzi go jako straszydło i to jest w zegarkach piękne, i nie masz co polegać na naszym zdaniu. Sam ostateczną decyzję musisz podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze skeleton z niebieskimi wskazówkami, tam nieco lepiej z widocznością

ze zdjęć dość mi się podobał, ale kiedy zobaczyłem go na żywo (wersję z niebieskimi wskazówkami) podoba mi się bardzo. Ale jak widzisz @ptaku widzi go jako straszydło i to jest w zegarkach piękne, i nie masz co polegać na naszym zdaniu. Sam ostateczną decyzję musisz podjąć.

Oczywiście,decyzja ostatecznie będzie moja;-) Zawsze jednak dobrze jest zasięgnąć opinii ludzi,którzy są w temacie dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

E tam. Siejesz defetyzm. Tissot ma parę fajnych modeli i to nie koniecznie z linii Heritage :).

Pokaż coś ciekawego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zegarku nie idzie odczytać godziny, po za tym to straszne straszydlo, ani to do jeansow ani to do garniaka. Normalnie taka świnka morska.

O prestiżu tutaj to już w ogóle nie można mówić chyba że na festynie. Sorry ale ja tak odbieram ten zegarek.

 

Z Tissotow najbardziej o ile można użyć tutaj takiego słowa jak prestiż to podchodzi model Visodate.

Hmm..Do niedawna,nie zagłębiając się w temat zegarków,nazwa Tissot kojarzyła mi się właśnie z klasą i czymś wartościowym,ponadczasowym. Tymczasem śledząc różne fora i opinie o tych zegarkach mam mieszane odczucia..Jest aż tak kiepsko w hierarchii prestiżu z tymi Tissotami?? Ciężko jest mi jako laikowi oceniać i porównywać precyzję wykonania werków z innymi zegarkami.Zwyczajnie zauroczony jestem designe jaki ma Tissot i to rzuca mi się w oczy jako pierwsze. Porównując mechanizmy widzę,że Tissot stosuje ETY,które są  w innych topowych markach.Oczywiście fabryczny mechanizm każda manufaktura ulepsza pewnie pod siebie i to nadaje zegarkom tego czegoś czego nie ma przy nich Tissot? Dobrze to rozumuję? Czy może kiepskość Tissotów polega na czymś innym? Nie tak dawno moja poczciwa Babcia pozbyła się jakiegoś powojennego Tissota w którym umarł mechanizm a na to miejsce kupiła innego,nowego Tissota wychwalając tą markę..Stąd i ja postanowiłem pociągnąć tę rodzinną tradycję posiadania tej marki i dokonać jej zakupu. No i nie ukrywam,że przeznaczając 7-8 tyś na zegarek spodziewałem się już jakiegoś prestiżu na ręce;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissoty to taki VW czyli dla ludu a że żyjemy w biednym kraju to u nas Tissot i VW jest postrzegany inaczej. Za 7-8k można już kupić Longinesa, Apline a Tag Heuera oraz wiele innych marek.

Ja miałem 4 tissoty (w domu ostały się teraz 2 sztuki) ale za żadnego nie dałem więcej niż 1,5k pln, 7k pln za Tissota to już lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissoty to taki VW czyli dla ludu a że żyjemy w biednym kraju to u nas Tissot i VW jest postrzegany inaczej. Za 7-8k można już kupić Longinesa, Apline a Tag Heuera oraz wiele innych marek.

Ja miałem 4 tissoty (w domu ostały się teraz 2 sztuki) ale za żadnego nie dałem więcej niż 1,5k pln, 7k pln za Tissota to już lekka przesada.

No i jestem w kropce..Bo wizualnie Tissot wypada dla moich oczu najlepiej..W sugerowanych markach nawet za cenę dużo wyższą nie znajduje w zegarkach tego"czegoś" co ma ten nieszczęsny Tissot;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając do tematu tego czasomierza: https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/18415_Tissot_Bridgeport_Gent_Automatic_Chrono_Valjoux_PVD_T0974272203300 

Czy zastosowany w nim mechanizm ETA 7755 Valjoux jest nowym,niesprawdzonym jeszcze werkiem? Nie mogę wyszukać opinii na jego temat. Wpisując go w wyszukiwarkę otrzymuję jedynie informację o ETA 7750 Valjoux  i te są pochlebne natomiast o 7755 w zasadzie nic nie ma. Czy wśród forumowiczów znajdę kogoś kto wyrazi jakieś zdanie na jego temat? Jak jest różnica między tymi dwoma mechanizmami? 

Edytowane przez karlkox88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to w nim jest 7753 chyba?? 

Szczegolnie nic wielkiego sie nie zmienia w nich od podstawowej 7750 wersji werku chyba tylko polozeniem licznikiem minut to wszystko .

jesli sie myle a moge prosze o poprawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż coś ciekawego :)

 

Mechanizm 2893-A2 COSC, ciekawa komplikacja, niecodzienny wygląd, bardzo wygodne zapięcie składane zamiast motylkowego,  Rewelacyjny zegarek za 5k. Nawet za 10k nie znalazłem równie fajnego.

 

tissot-heritage-navigator-160th-annivers

 

 

No proszę i u Dolińskich w super cenie:

 

https://dolinski.pl/zegarki-tissot/zegarki-meskie/heritage/navigator-automatic-160th.html

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

No tak, pisałem o lini Heritage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.