Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest zupelnie jak myslisz

To jest kaliber Tissot 27 lecz z tego co widze ktos robil jakis serwis prz werku i mostek zostal zastapiony jakims zamiennikiem nie oryginalnym bez sygnatury firmy  byc moze zostala nawet ta czesc dorobiona przez jakiegos fachowca (jak sie przyjzec dokladnie na fotke ) widac inny kolor metalu mostka oraz balans tez jest wymieniony  jak widac jakims zamiennikiem

O numer pytalem bo mozna by ustalic rok produkcji zegarka

Jesli Kolega ma zamiar ten zegarek kupic (tego nie wiem czy chce czy juz go posiada) to ja osobiscie odradzal bym tego.

Na aukcjach tego kwiatu pol swiatu jest i to za nie duze pieniadze i w pieknym  oryginalnym stanie

Ale to tylko moje osobiste zdanie

Dokładniej chodziło mi o tarczę - ja bym nie ryzykował.

Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest zupelnie jak myslisz

To jest kaliber Tissot 27 lecz z tego co widze ktos robil jakis serwis prz werku i mostek zostal zastapiony jakims zamiennikiem nie oryginalnym bez sygnatury firmy  byc moze zostala nawet ta czesc dorobiona przez jakiegos fachowca (jak sie przyjzec dokladnie na fotke ) widac inny kolor metalu mostka oraz balans tez jest wymieniony  jak widac jakims zamiennikiem

O numer pytalem bo mozna by ustalic rok produkcji zegarka

Jesli Kolega ma zamiar ten zegarek kupic (tego nie wiem czy chce czy juz go posiada) to ja osobiscie odradzal bym tego.

Na aukcjach tego kwiatu pol swiatu jest i to za nie duze pieniadze i w pieknym  oryginalnym stanie

Ale to tylko moje osobiste zdanie

Dziękuję za informację. Ja go kupiłem za przysłowiową flaszkę wódki ;). Numer podam jak wróci do mnie, ponieważ dość dziwna sytuacja się z nim wydarzyła. Otóż poszedł na wymianę i nowy nabywca ponoć po rozpakowaniu stwierdził, że zegarek nie działa, więc zaniósł go do zegarmistrza który stwierdził uszkodzoną oś balansowa. Nowy właściciel odsyła mi go teraz z powrotem ( na marginesie zegarek do wysyłki został właściwie zabezpieczony, owinięty kilka razy w folię bąbelkową i włożony do kopert bąbelkowej, wraz z dwoma innymi zegarkami - tamte dotarły nieuszkodzone) 

Dokładniej chodziło mi o tarczę - ja bym nie ryzykował.

A co myślisz dokładnie o tarczy?

Na stronie swiss w outlecie le locle w świetnej cenie ! :)

Podaj link, chętnie porównam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Ja go kupiłem za przysłowiową flaszkę wódki ;). Numer podam jak wróci do mnie, ponieważ dość dziwna sytuacja się z nim wydarzyła. Otóż poszedł na wymianę i nowy nabywca ponoć po rozpakowaniu stwierdził, że zegarek nie działa, więc zaniósł go do zegarmistrza który stwierdził uszkodzoną oś balansowa. Nowy właściciel odsyła mi go teraz z powrotem ( na marginesie zegarek do wysyłki został właściwie zabezpieczony, owinięty kilka razy w folię bąbelkową i włożony do kopert bąbelkowej, wraz z dwoma innymi zegarkami - tamte dotarły nieuszkodzone) 

A co myślisz dokładnie o tarczy?

Podaj link, chętnie porównam.

Numer na deklu to: 6078-1 Numer ma werku to: 501585

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szukam werku może być złomek  z kompletnym mechanizmem wachnika ( naciągu ) tisoot 784   tissot 783

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer na deklu to: 6078-1 Numer ma werku to: 501585

Twoj werk zostal wyprodukowany w 1932roku  (Tissot & Fils )  lecz szkoda ze ktos zamienil z jakiegos powodu czesci nie oryginalne bez sygnatur producenta (Mostek widac ze jest nowy jakis zamiennik oraz Balans tez jest jakis inny zamiennik niestety)

Tarcza wyglada na bardzo stara zjechana czy bylo cos przy niej robione to trudno okresli z fotek

Edytowane przez Normad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoj werk zostal wyprodukowany w 1932roku  (Tissot & Fils )  lecz szkoda ze ktos zamienil z jakiegos powodu czesci nie orgyginalne bez sygnatur producenta (Mostek widac ze jest nowy jakis zamiennik oraz Balans tez jest jakis inny zamiennik niestety)

Tarcza wyglada na bardzo stara zjechana czy bylo cos przy niej robione to trudno okresli z fotek

A co myślisz o kopercie, jest oryginalna? Czy można gdzieś znaleźć jakiś katalog, zeby zobaczyć jak wyglądał oryginał. I gdzie można szukać jakiś dawców części. Może spróbowałbym go przywrócić do pierwotnego stanu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz o kopercie, jest oryginalna? Czy można gdzieś znaleźć jakiś katalog, zeby zobaczyć jak wyglądał oryginał. I gdzie można szukać jakiś dawców części. Może spróbowałbym go przywrócić do pierwotnego stanu. 

Reszta wyglada na Oryginalnie (Cyferblat w tamtych czasach mogl wygladac tak jak by nie dociagniety (luma ) napisy itd

 

Co do przywracania do stanu pierwotnego to chyba nie oplacalne

Takie Tissoty nie kosztuja majatku i sa tanio do zdobycia (portale aukcyjne) wiec chyba szkoda zachodu albo nawet caly werk kupic (Tissot werk 27)  na jebayu sa czesto spotykane wyjdzie chyba taniej

 

http://www.ebay.at/itm/TISSOT-Handaufzug-mit-Kal-27-ca-1930er-Jahre-/112333769631?hash=item1a279d4b9f:g:ceEAAOSw9k5XQbb8

 

Tu nowszy werk Lata 60-e

http://www.ebay.at/itm/Tissot-Armbanduhrwerk-Cal-27B-21-mit-Zifferblatt-Zeigern-und-Krone-a03430-/232234226405?hash=item36123d12e5:g:cS0AAOSwr~lYnCn6

Edytowane przez Normad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta wyglada na Oryginalnie (Cyferblat w tamtych czasach mogl wygladac tak jak by nie dociagniety (luma ) napisy itd

 

Co do przywracania do stanu pierwotnego to chyba nie oplacalne

Takie Tissoty nie kosztuja majatku i sa tanio do zdobycia (portale aukcyjne) wiec chyba szkoda zachodu albo nawet caly werk kupic (Tissot werk 27)  na jebayu sa czesto spotykane wyjdzie chyba taniej

 

http://www.ebay.at/itm/TISSOT-Handaufzug-mit-Kal-27-ca-1930er-Jahre-/112333769631?hash=item1a279d4b9f:g:ceEAAOSw9k5XQbb8

 

Tu nowszy werk Lata 60-e

http://www.ebay.at/itm/Tissot-Armbanduhrwerk-Cal-27B-21-mit-Zifferblatt-Zeigern-und-Krone-a03430-/232234226405?hash=item36123d12e5:g:cS0AAOSwr~lYnCn6

Dziękuję Ci Normad za wszystkie informację. Muszę przemyśleć sprawę, ale ponieważ w moim Tissocie uszkodzona jest oś balansu, więc prawdopodobnie będę szukał na naszym podwórku części lub jakiegoś dawcy. Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez Czasomaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot Heritage, bardzo przyjemny zegarek :)

Podoba Mi sie!

Co to za model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Czasu brak. Będzie. Na razie parę fotek innych modeli, też do opisu... :)

 

17088634583123379829.jpg13588096019448480779.jpg22754111474163121198.jpg

 

Pozdrawiam,
Konrad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie balem ze dales sobie z nimi spokoj ;)

W takim razie,czekam dalej!

Edytowane przez michal92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy Tissot, może nie jest to automat ale bardzo mi się spodobał więc nabyłem, następny zegarek będzie automatyczny :)

 

IMAG0807

IMAG0809

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny klasyczny design, nie o to chodzi żeby na siłę był automatyczny. Najważniejsze żeby właściciela cieszył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.