Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Zenith Elite Capitain i Vintage SS

Rekomendowane odpowiedzi

Zenith po cichutku wprowadził kilka mniej znanych nowości w tym roku. To, co mi się najbardziej podoba to:

 

Wspaniały Vintage 1965 teraz w stali i bez limitacji:

 

CipwW.jpg

 

LINK --> tutaj

 

oraz Zenith Capitain ( 40mm ):

 

QOQ4m.jpg

 

LINK --> tutaj

 

Biorąc po uwagę iż cena katalogowa nowego Ultra Thin'a w Stali podobno ma wynosić 2900 EURO, to zapowiadają się bardzo smakowite kąski.

 

Bardzo czekam jeszcze na ten model w stali:

 

Zenith Class New Vintage 1955 Chronometer:

 

pkOth.jpg

 

 

 

Welcome Back Zenith :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ostatni nie jest przypadkiem wzorowany na zenku na cal.135?Tylko indeksy troche inne i kropek na tarczy brak.


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Napiszę krótko - Zenith wraca na właściwą drogę. Mam nadzieję, że nowa kolekcja odniesie tak duży sukces, że Zarząd firmy wreszcie przejrzy na oczy i skończy z wygłupami w stylu Defy Xtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pierwszy zupelnie jak TH Monaco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ten pierwszy zupelnie jak TH Monaco.

 

Raczej odwrotnie :-)

 

Ten typ zegarka był popularny w latach 50 i 60-tych. Zenith miał serią nazywaną potocznie respirator, produkowaną dosyć długo. Model o którym pisze jest reedycją zegarka z 1965 roku:

 

ysbO8.jpg

 

Zegarek ten był produkowany do lat 90-tych w nieco zmienionej formie.

Miałem kiedyś taki model - z końcówki produkcji:

 

kv1pe.jpg

 

- i strasznie za nim tęsknię. Na tyle, aby poważnie brać na celownik vintage 1965. Fajne w tych zegarkach jest sferyczne szkiełko wycięte w kształt kwadratu.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenith Class New Vintage 1955 Chronometer przepiękny. Jesli słowa Klaudiusza się sprawdzą, zmiecie konkurencję w segmencie.

A już myslałem, że Zenith i klasyka to dwa zupełnie różne kierunki :)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szacujecie ile będzie kosztował model Captain?

Fajny klasyczny garniturowiec który nie uległ wszechobecnej gigantomanii

 

New Vintage też extra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Captain - myślę, że nie więcej niż 3k euro


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja w stali ponad 3,5K Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzy na oczy i skończy z wygłupami w stylu Defy Xtreme.

 

 

You Said Itbiggrin.gif


"Billy: -I'm scared Poncho.

Poncho: -Bullshit. You ain't afraid of no man.

Billy: -There's something out there waiting for us, and it ain't no man. We're all gonna die..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Zenith piękny szczególnie odcień tarczy.

Class New Vintage 1955 Chronometer - nic szczególnego podobnych zegarków jest cała masa.

 

 

 

 

 

Napiszę krótko - Zenith wraca na właściwą drogę. Mam nadzieję, że nowa kolekcja odniesie tak duży sukces, że Zarząd firmy wreszcie przejrzy na oczy i skończy z wygłupami w stylu Defy Xtreme.

 

Kolekcja Defy Xtreme jest potrzebna. Każda szanująca się manufaktura ma w swojej kolekcji coś niepowtarzalnego co dodatkowo przyciąga klientów. Nie może być samych klasycznych, pospolitych zegarków bo to by było zbyt monotonne. Np. w VC też zrobili wyczesaną kolekcję "Maski". Analogicznie jest z Defy Xtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Kolekcja Defy Xtreme jest potrzebna. Każda szanująca się manufaktura ma w swojej kolekcji coś niepowtarzalnego co dodatkowo przyciąga klientów. Nie może być samych klasycznych, pospolitych zegarków bo to by było zbyt monotonne. Np. w VC też zrobili wyczesaną kolekcję "Maski". Analogicznie jest z Defy Xtreme.

 

To najlepiej zweryfikował rynek. Modele z linii Xtreme sprzedawały się słabo. W niektórych salonach można było na nie dostać 40 - 50 % upustu. Efekt ? - nie ma już kolekcji. Została linia bazowa Defy w ramach której uchował się tylko jeden model Xtreme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Class New Vintage 1955 Chronometer - nic szczególnego podobnych zegarków jest cała masa.

Piękny, klasyczny zegarek nawiązujący do klasyki zegarmistrzostwa. W tym zegarku szczególne są indeksy, logo, wskazówki, koperta, tarcza no i mechanizm :) Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł przygarnąć tego "nieszczególnego" klasyka :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To najlepiej zweryfikował rynek. Modele z linii Xtreme sprzedawały się słabo. W niektórych salonach można było na nie dostać 40 - 50 % upustu. Efekt ? - nie ma już kolekcji. Została linia bazowa Defy w ramach której uchował się tylko jeden model Xtreme.

 

Bo były drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko - Zenith wraca na właściwą drogę. Mam nadzieję, że nowa kolekcja odniesie tak duży sukces, że Zarząd firmy wreszcie przejrzy na oczy i skończy z wygłupami w stylu Defy Xtreme.

 

Zdecydowanie tak. Dzisiaj na TZ pojawił się wywiad z nowym szefem Zenitha, zacytuję dwa zdania:

 

Ever the diplomat, M. Dufour declined to comment on his predecessor but his very different vision was encapsulated in the statement he made to me, ?We plan to make classically beautiful watches between 40mm and 42mm?.

i

 

It was interesting to see that in the cabinets inside the Baselworld Zenith stand were several divers? watches from the 1950s and 60s, even though the company does not currently have a true diver?s watch in the catalogue, when questioned about this M. Dufour responded ?Divers? watches are part of our history and will be part of our future?.

 

He also confirmed that movements will not be sold to companies outside the LVMH ?family? (Tag Heuer/Dior/Louis Vuitton) and that all Zenith watches will only be powered by Zenith movements.

 

 

:)

 

Całość tutaj


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage 1965 rewelacja! Fajnie, że Zenith się nawrócił :)


pozdrawiam - Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas prezentacji, w jakiej mieliśmy okazję i przyjemność uczestniczyć, również padały podobne stwierdzenia, jak w wywiadzie z Panem Dufourem.

Zenith będzie się koncentrował na bardziej klasycznych, eleganckich zegarkach....myślę, że historię pod tytułem DEFY XTreme można uznać za zamkniętą.

 

Z zegarków, które oglądaliśmy, najbardziej przypadł mi do gustu Elite Ultra Thin w stali z małą sekundą, oraz El-Primero Rettrappante - świetnie wygląda i leży na ręku.

Ogólnie, reasumując - Zenith idzie w dobry kierunku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można odświeżyć nieco niniejszy temat. New Vintage 1965 jest kapitalny, no i ta szara tarcza! Przepiękne, to jest model, z którym jestem emocjonalnie związany. O ile dobrze pamietam mój ojciec nosił oryginał, miał błekitną tarczę i czerwony sekundnik, rewelacja.

 

Moje pytanie do weteranów forum - czy ktoś jest już szczęśliwym posiadaczem NV 1965? Chętnie posłucham opinii nt. tego zegarka. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.