Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

No to miałem seiko SNZH...kilkanaście godzin :( Oddali pieniądze, chociaż tyle, można rzec solidny sklep (Outlet For Yoy z Łodzi), tylko ciekawe, kto pękł bezel: pakujący czy Poczta....

Ten zegarek jest dość duży jak na piątkę. Chyba cała linia sports jest większa ;)

Fajne w nim jest to, że wskazówki i indeksy są srebrne (z białym wypełnieniem), a pod pewnym kątem wyglądają jakby miały brzegi czarne, co współgra z czarną wskazówką sekundnika.

To, co mniej mi się podoba, to kolor tarczy, generalnie jest biała, ale pod pewnym kątem wygląda na perłową.

Sprawdzę jeszcze na brązowym pasku ;)

SRP265 czyli wersja czarna z czerwonym sekundnikiem też wygląda ciekawie.

A i owszem. Trochę tylko czerwony napis sports mnie razi;) ale to są już fanaberie.

Tutaj fajna recka białasa:

http://forums.watchuseek.com/f71/seiko-srp263-review-lots-pics-i-really-mean-998089.html#/forumsite/20758/topics/998089?page=1

Edited by oprzemyslaw

Taki zakupiony świeżo, nie wiem jeszcze, czy zostanie:

Bardzo ładny, 4r36 w nim cyka? Oryginalnie na bransie, bo widze, ze pasek chyba nie seiko (znakomicie dobrany, też lubię paski z przeszyciami, ale... wolę bransolety ;)

Dziękuję, dokładnie ten mechanizm: stop sekunda, dokręcanie. Nie sprawdzałem dokładności chodu... Bransoletka jest, nieużywana... nie mogłem zmniejszyć, nity nie chciały wyjść, a nie chciałem porysować.

Pasek spróbuję jeszcze brązowy, jasny, na fotkach mi się podoba ;)

Cześć,

Mam pytanie - co oznacza na niektórych zegarkach Seiko 5 Automatic oznaczenie "KF" i znaczek takiej jak by to nazwać "błyskawicy"?

Z góry dzięki za odp.

Taki zakupiony świeżo, nie wiem jeszcze, czy zostanie:

459aac311a0bad9b851fd34b8c450be9.jpg

ile ma lug to lug jeśli można wiedzieć

Pozdrawiam

Omnis homo mendax,

si vis pacem para bellum

Moje nowe Seiko 5 SNK665k1, zawsze unikałem zegarków na bransolecie, ale urzekła mnie ta niebieska tarcza z mieniącymi się południkami i równoleżnikami kuli ziemskiej, czego oczywiście szajsung s4 mini nie dał rady uwiecznić na fotografii.

oCwjtBM.jpg?2

YlxY1ag.jpg?1

tylko założyłem pierwszy raz, zmniejszyłem bransoletę na maksa przy zapięciu i tak prawie przy łokciu muszę mieć założony, żeby nie latał po nadgarstku. Jak się takie ustrojstwo reguluje inaczej niż przy zapięciu? Dlatego unikałem zawsze bransolet, z paskami skórzanymi nigdy nie mam problemu, a bransolety zawsze mi spadały jak coś przymierzałem. A może wymienić na pasek skórzany jednak?

W tym przypadku spokojnie możesz wymienić na pasek . Bransoletę regulujesz ujmując lub dodając ogniwa . Dla mnie bransoleta jest wygodniejsza i bardziej pasuje do seiko 5 choć czasami zakładam pasek , zwłaszcza do koszul czy bardziej eleganckiego stroju . Grunt to kupić takie seiko 5 , by była możliwość wymiany na pasek i na odwrót . Ty takie masz . Gdzieś widziałem seiko 5 na pomarańczowym gumowym pasku , efekt był bardzo ciekawy .

Moje nowe Seiko 5 SNK665k1, zawsze unikałem zegarków na bransolecie, ale urzekła mnie ta niebieska tarcza z mieniącymi się południkami i równoleżnikami kuli ziemskiej, czego oczywiście szajsung s4 mini nie dał rady uwiecznić na fotografii.

oCwjtBM.jpg?2

tylko założyłem pierwszy raz, zmniejszyłem bransoletę na maksa przy zapięciu i tak prawie przy łokciu muszę mieć założony, żeby nie latał po nadgarstku. Jak się takie ustrojstwo reguluje inaczej niż przy zapięciu? Dlatego unikałem zawsze bransolet, z paskami skórzanymi nigdy nie mam problemu, a bransolety zawsze mi spadały jak coś przymierzałem. A może wymienić na pasek skórzany jednak?

Tutaj masz filmik, jak to zrobić:

Edited by oprzemyslaw

CquPlKu.jpg?1

Trafił na pasek, ale jestem wściekły i na siebie i na gościa, u którego kupowałem pasek. Zdejmując bransoletę, z jednej strony poszło gładko,w sekundę,  z drugiej porysowałem kopertę wewnatrz uszu :( A gościu jak zakładał pasek, przejechał metal o metal na wierzchu ucha i też zrobił rysę, na zdjęciach nie widać, ale smuteczek jest. Skumałem się dopiero w drodze do domu. Wezmę się może za jakieś spokojniejsze zajęcia, nie wiem, ogrodnictwo może.

Edited by Admof

Piąteczka jeszcze ciepła. Godzinę temu wyjęta z paczkomatu :-)

SNKL83K1

SAM_1718.jpg

SAM_1721.jpg

SAM_1717.jpg

Obawiałem się trochę bransolety bo mam cienką łapę ale leży idealnie po skróceniu. Pasek i tak mam w planie bo się z tym żelastwem nie lubimy jak na razie :-)

Pierwszy automat i padło na "piąteczke"

Fajny wybór, też miałem na taką chrapkę :) Gratuluję nabytku.