Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Lestaf

Policzmy SEIKO 5

Recommended Posts

Ciężko powiedzieć, ale ja bym trzymał oba, bo wśród piąteczek to białe kruki, homage, ale co z tego? :) Mocno musiałeś polowac?

Ciężko powiedzieć, ale ja bym trzymał oba, bo wśród piąteczek to białe kruki, homage, ale co z tego? :) Mocno musiałeś polowac?

W sumie nie. Przynajmniej 2-3 szt w miesiącu wpadają na aukcje w japońskim yahoo.

Ostatnio jednak już zmęczyło mnie to przeszukiwanie. Już chyba wystarczy.  :rolleyes:

Czy ten multi symbol "5" na tarczy to normalne? 

post-84891-0-02150800-1583233281_thumb.jpg

Edited by ma83

Czy ten multi symbol "5" na tarczy to normalne?

Tak... Ja chciałem kiedyś taki tylko z zieloną tarcza Edited by MieszkoMieszko

Bo sprzedawca twierdzi, że to Seiko SNK355K1, przeglądają zdjęcia w necie oraz recenzje na YT nie zauważyłem tej faktury tylko jednolita tarcze, to nie dziwne?

Bo sprzedawca twierdzi, że to Seiko SNK355K1, przeglądają zdjęcia w necie oraz recenzje na YT nie zauważyłem tej faktury tylko jednolita tarcze, to nie dziwne?

Widzisz?8e2cd8c41368722931876faf6efc2827.jpg

Widzę, pewnie pomylił model albo robią dwa warianty, ciężko powiedzieć. 

Wpisz google Seiko snk355 i zauważ że na niektórych grafikach widać że logo 5 jest na tarczy.... Widać to pod pewnym kątem

b6cbae4ba173e4e9a683c711bb59fdfd.jpg

Edited by MieszkoMieszko

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi pewnie przez słabą jakość zdjęć na większości stron. Trochę jednak mnie odstrasza ta faktura, generalnie szukam jakiejś klasycznej "5", upatrzyłem SNKL41 ale jest niedostępny i szukam jakichś alternatyw. 

Faktycznie, nie zwróciłem wcześniej na to uwagi pewnie przez słabą jakość zdjęć na większości stron. Trochę jednak mnie odstrasza ta faktura, generalnie szukam jakiejś klasycznej "5", upatrzyłem SNKL41 ale jest niedostępny i szukam jakichś alternatyw. 

Ten upatrzony '41' pojawia się czasem na CW, w wersji J albo 'zwykłej' K - można się wpisać na "Notify me" i zawiadomią mailem że jest :)

Ten upatrzony '41' pojawia się czasem na CW, w wersji J albo 'zwykłej' K - można się wpisać na "Notify me" i zawiadomią mailem że jest :)

Czym te wersje się różnią?

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

To dokładnie ten sam zegarek, więc mogłem napisać 'linia' a nie 'wersja'. Literą 'K" oznaczają 'zwykłe Seiko' wyprodukowane poza Japonią; tu na Forum czytałem że niby w Singapurze ale w sumie nie wiem, gdzieś w Azji:). Litera 'J' w miejsce 'K' oznacza że klasyfikowane jako Made in Japan (i taki dumny napis :) jest wtedy na tarczy - zobacz np. w CW w zakładce Seiko/ Japan Domestic/.

Czyli zegarek, o który pytasz, miałby symbole (o ile nie pokręce czegoś) odpowiednio:

SNKL41K1 - zwykły

SNKL41J1 - "made in Japan"

no i cena - "piątka" Made in Japan jest droższa min o parę euro - pewnie o jakieś 8- 10 Euro drożej.

A więc - możesz prosić o info na oba -któryś przyjdzie prędzej..

Żadne Seiko 5 nie jest składane/produkowane w Japonii.

Nie lódźcie się tym że jak jest literka "J" to jest z Japonii, napis "Made in Japan" nie znaczy że został wyprodukowany w Japonii.

Nawet te najlepsze Seiko mają części z Chin i są klepane poza Japonią.

Dopiero kupując GS masz gwarancje że części i produkt pochodzi z Japonii.

Edit: Poprawka do GS

"Almost all the Grand Seikos are made from Japanese or Malaysia parts, although some of the quartz movements are made in Malaysia."

Edited by PiotrX

W sumie kraj produkcji nie ma żadnego znaczenia, wszystko zależy od procedur produkcji oraz kontroli. 

W sumie kraj produkcji nie ma żadnego znaczenia, wszystko zależy od procedur produkcji oraz kontroli. 

Ma i to bardzo duże.

Jak by nie miało znaczenia to ludzie na dzień dobry całowaliby się w pupy, a nie w policzki :P:lol: