Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie do którego link wkleiłem na początku tego wątku ten nóż kosztuje 50$$$


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie potrafie sie do konca zdecydowac jaki noz wybrac.teraz zaczyna chodzic mi po glowie model lepszej klasy a minowicie ten http://tiny.pl/g51x

 

Nie używałem M21, ale słyszałem same dobre opinie. Ten nóż chwalony jest za świetną relację ceny do jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie potrafie sie do konca zdecydowac jaki noz wybrac.teraz zaczyna chodzic mi po glowie model lepszej klasy a minowicie ten http://tiny.pl/g51x

 

Nie używałem M21, ale słyszałem same dobre opinie. Ten nóż chwalony jest za świetną relację ceny do jakości.

...a co bys powiedzial na tego http://www.allegro.pl/item102495391_crkt_m..._seria_srt.html

:roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlochaty_krzysio

Moim zdaniem nie warto kupować drogiego noża. Najlepiej swoją role spełniają takie bazarowe meczety. Drogiego szkoda a taki bazarowy mieczyk za 5zł można nawet młotkiem potraktować :twisted: i wszystko się otworzy, przetnie, nadziurkuje. Jak się kupi za drogi to będzie leżał na szafce i się będzie marnował. Ale to tylko takie moje myślenie biednego człeka - nie zwracajcie na nie uwagi. Chodzi o to że nóż użytkowy nie powinien być zbyt drogi bo nie spełni swojej roli. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt tani też być nie może, bo się wygnie, złamie, pęknie i jeszcze strzeli w oko. Ale masz rację co do tego, że nie stać mnie na nóż, który mogę kupić, tylko na taki, który mogę bez (wielkiego) żalu zniszczyć/stracić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adamm, ja Ci proponuję kupić Pikę, jako Twój pierwszy poważny nóż.

Pochodzisz z nim kilka miesięcy, poużywasz i będziesz wiedział, co Ci w

nim odpowiada, a co nie. Znając już swoje preferencje odnośnie noża

będziesz wiedział czego tak naprawdę potrzebujesz.

Na droższe jeszcze przyjdzie czas :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej swoją role spełniają takie bazarowe meczety.

 

Kolega z Bliskiego Wschodu do nas pisze? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to że nóż użytkowy nie powinien być zbyt drogi bo nie spełni swojej roli.

Ciekawe spostrzeżenia.... hmmm....

 

post-125-0-00876300-1330500767.jpg

 

dalused015cp.jpg

 

post-125-0-61713500-1330500769.jpg

 

post-125-0-34857700-1330500771.jpg

 

to tak, na szybko parę fot. Jakoś działają... chyba... :roll:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tak, na szybko parę fot. Jakoś działają... chyba... :roll:

 

Ale one nie są zbyt drogie, kosztują tyle ile powinny kosztować porządne noże (a może narzędzia?). :wink:


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to troche inaczej. koledzy na poprzedniej stronie szukali noza do 100zł a te co PiterM wkleił to jest około 1000-1500, więc są drogie w odniesieniu do tych po stówce. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią - punkt widzenia zależy od grubości portfela


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudiusz, z ust mi to wyjąłeś! :lol:


Panerai... so much more than just a watch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spójrz na to troche inaczej. koledzy na poprzedniej stronie szukali noza do 100zł a te co PiterM wkleił to jest około 1000-1500, więc są drogie w odniesieniu do tych po stówce. :lol:

 

Oczywiście, ze masz rację. Chciałem pokazać raczej względność oceny typu "zbyt drogie" względem przydatności noża.

 

Ja kiedyś jak musiałem kupować pracownikom narzędzia typu śrubokręt za 100 zł, kombinerki za 250 zł, to też uważałem, że to zbyt drogo ale do czasu. Potem okazało się, iż:

a. dobre narzędzia są bezpieczniejsze,

b. klient zwraca dużą uwagę jakie narzędzia mają ludzie.

c. sumarycznie mniej to kosztuje.

 

Może nie jest to adekwatne do noży, a i w sumie do sporadycznego przecięcia i krojenia nie potrzeba super noża.

 

Np. w kuchni wolę mieć jeden nóż - super dobry niż kilka słabych, bo to na dłuższą metę dużo taniej.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba po prostu wyważyć co nam potrzebne i nie kierować się zdaniem innych. Te śrubokręty po 100 są świetne, trwałe i nie "wyskakują" z łbów. Wiem bo miałem przyjemność używać drogich narzędzi. Z drugiej strony jak ktoś chce tylko żarówkę w samochodzie zmienić to mu taki niepotrzebny. No i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos grubości portwela, oczywiście i tak, i nie.

 

Ja sam kiedyś uważałem, że coś droższego, a najlepiej profesjonalnego to jest to. Ale wyleczyłem się z tego zupełnie. Teraz wolę unikać profesjonalnego sprzętu do amatorskich zastosowań, tak jest łatwiej.

 

I nie kupiłbym drogiego noża taktycznego, do krojenia marchewki lub jako scyzoryka - używam noży Victorinox-a (pikutek za 15 zł w kuchni jest the best). Jednak jeśli mam coś nożem podważyć, przeciąć linę itp. to wolę mieć nóż który nie pęknie, albo nie ześlizgnie się i nie narazi mnie na niebezpieczeństwo, W pracy używam często noża tzw. bosmańskiego z tępym końcem i takim śmiesznym szpikulcem, niezastąpiona sprawa i tania.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na myśli tylko to, że takie pojęcia jak "drogie" czy "tanie" są sprawą względną, niezależnie od rzeczywistej wartości przedmiotu :lol:

 

walczymy z bykami: portfela :twisted:


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wlochaty_krzysio

Ja posiadam coś takiego, leżał na szafce w swoim pudełku dość długo (2 lata), od czasu do czasu służył do cięcia papieru (do prostych krawędzi wole nóż + linijka od nożyczek) dopiero ostatnio zaprzęgam go do innych prac. Nóż raczej przydatny na wycieczki typu grzybobranie, grill. Jako podręczny nożyk się nie nadaje ze względu na swoje wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yarhard

do "fachmanów" - co wybrać:

 

1. CRKT M21-12

czy

2. Camillus EDC

ewntualnie pozostaje jeszcze

3. CRKT M21-14 (ale to już trochę inna kategoria)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fachmanem nie jestem, ale na moje oko CRKT M21 - lepsza stal, dłuższe ostrze :D (no chyba że chodzi o wersję trzycalową)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś takiego:

 

post-2204-0-39757200-1330504673.jpg

 

Eickhorn Pocket Rescue Tool ( z jakimś rzymskim numerkiem na końcu )

 

kupiony swego czasu tu:

 

http://www.militaria.pl/cocoon/category-pr...v-page-number=3

 

za okolo 270 PLN. Bardzo lekki, płaski i niesamowicie precyzyjnie wykonany. Tak jak widać na zdjęciu nożyk ma wbudowany "wybijacz do szyb" i małe ostrze do cięcia pasów itp. ( wolałbym zamiast tych dwóch cudeniek otwieraczyk do browara :D ). Główne ostrze ma ok. 9 cm długości, wykonane jest ze stali 440 A i niestety jest w połowie ząbkowane. Piszę niestety bo:

 

1. ząbki psują "optyczną harmonię"

2. ostrze combo być może przydaje się w ekstremalnych sytuacjach ale patyka na ognisko nim nie zaostrzymy, krojenie chleba to też nie jego działka

3. kto to naostrzy jak przyjdzie czas ?

 

Blokada ostrza to w zasadzie liner lock z tym, że aby odblokować ostrze nie naciskamy krawędzi linersa a duży srebrny przycisk - który jest do linersa przymocowany i wystaje przez otwór w rękojeści. Niemniej zasada działania jest identyczna. Nożyk otwieramy dyskiem przymocowanym do ostrza ( tu jedyny minus - dysk się lekko "chwieje" nie powinien odpaść ale ... ). Z prawej strony noża ( patrząc od góry ) znajduje się klips do kieszeni, z lewej w wyfrezowanym zagłębieniu gumowa wkladka antypoślizgowa. Same okładki wykonane są z aluminium ( i pewnie z czasem zaczną się rysować, wycierać itp :-( ). Że chodzi jakby w środku miał łożyska kulkowe nie będę nawet wspominał :wink: Nożyk dostajemy w komplecie z metalowym pudełkiem i kluczykiem do regulacji ewentualnych luzów.

 

podsumowując:

 

+ poręczność

+ otwarta konstrukcja - łatwy w czyszczeniu

+ precyzja wykonania

+ cena ( ale widzę że podrożały)

+ opakowanie i kluczyk

+ różnorodność kolekcji

 

- "chwiejący się" dysk

- tylko warjanty ostrza combo - brak "gładkiego"

- dostępność ( militaria nie odnawiają zapasów ? )

- potencjalny minus - zdecydowanie dla osob praworęcznych

 

ps. "wybijacza do szyb" nie widać na zdjęciu - ale słowo harcerza jeszcze wczoraj tam był ! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...niesamowicie precyzyjnie wykonany...

 

...dysk się lekko "chwieje" nie powinien odpaść ale ...

 

Zastanawiające :roll: :D

W sumie nóż niezły, ale za tą cenę jest do kupienia dużo lepszego sprzętu.

Ale jeśli Ci się podoba i jesteś zadowolony, to wszystko ok.

Dużo ludzi chcąc kupić lepszy nóż kieruje się na militaria.pl. Ja uważam, że można znaleźć tam przeważnie przeciętny sprzęt w nieprzeciętnych cenach :shock:

 

Wczoraj kolega prosił mnie o poradę w temacie kupna noża do 300pln, zaproponowałem mu kilka, między innymi te, o które pytał yarhard, ale zamówił Monochrome'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.