Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

NÓŻ

Recommended Posts

2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Dotarł 

DSC_0753.JPG

DSC_0754.JPG

DSC_0755.JPG

DSC_0756.JPG

DSC_0758.JPG

DSC_0759.JPG

DSC_0760.JPG

DSC_0761.JPG

Fajnie że jesteś zadowolony ale ten nóż ma wykonanie jak bazarowiec za 30 zł. Frezowania carbonu czy to tam G10 to porażka. Śruby nierówno wpuszczone. Krawędzie masakra. Kt na zdjęciach już widać że nierówna.

9 minut temu, mariaczi napisał(-a):

Fajnie że jesteś zadowolony ale ten nóż ma wykonanie jak bazarowiec za 30 zł. Frezowania carbonu czy to tam G10 to porażka. Śruby nierówno wpuszczone. Krawędzie masakra. Kt na zdjęciach już widać że nierówna.

Ojtam, ojtam .... ważniejsza są aura i nimb tajemniczości paraszutistow, którym jak mniemam ten nóż jest dedykowany ⚔️

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

1 minutę temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Ojtam, ojtam .... ważniejsza są aura i nimb tajemniczości paraszutistow, którym jak mniemam ten nóż jest dedykowany ⚔️

A Ty odebrałeś swojego, że kozaczysz bo nic się nie pucujesz? 

Posted (edited)
13 minut temu, Burns napisał(-a):

A Ty odebrałeś swojego, że kozaczysz bo nic się nie pucujesz? 

Odebrałem, tylko fotek nie chce mi się robić 😁
Aaaaa, i wykraleś. Nie centruje 1 mm 🙄
Zmobilizowałeś mnie 😎

246579A1-EBF8-4E7B-8170-BDE97F7F3A05.jpeg

FC89F2EC-2A05-4A10-BCAB-A859D0F5BFDD.jpeg

959D7B8C-BF30-43C3-8484-98E18FC15690.jpeg

Edited by Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

31 minut temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Bynajmniej nie hejtuję zakupu tego noża, bo każdy kupuje co mu się podoba. Na pewno świetne uzupełnienie kolekcji, tym bardziej tej taktycznej... Niemniej jakość leży.

Jędrula, centrowanie ujdzie, nóż d.fajny, skąd brałeś ?

2 minuty temu, mariaczi napisał(-a):

Bynajmniej nie hejtuję zakupu tego noża, bo każdy kupuje co mu się podoba. Na pewno świetne uzupełnienie kolekcji, tym bardziej tej taktycznej... Niemniej jakość leży.

Też nie hejtuję, niech cieszy naszego kolegę. 
Lekkie rozbawienie natomiast budzi we mnie odwoływanie się do tradycji militarnych przez .... Włochów. 

2 minuty temu, Burns napisał(-a):

Jędrula, centrowanie ujdzie, nóż d.fajny, skąd brałeś ?

Na forum Knives.pl wymieniłem się z kolegą. On miał na liście zakupów BM 940 a ja szukałem czegoś bardziej pękatego. No i jest 😍

Czarna klasa 🔪

Ja lubie takie gadżety sygnowane przez lub wykonane dla jednostek specjalnych. Mam Orisa Force Recon(zwiad marines), mam Extrema Ratio że stała klingą też sygnowana przez Col Moschin.,a że ten pułk to taki włoski Grom to go "wziełem". I tak będzie leżał na półce. Jak większość kolekcji, nie tylko z resztą u mnie😁

A tu byś Jędrula się zdziwił. Przyprawiono Włochom gębę szmaciarzy bardzo niesprawiedliwie. To był czarny PR że strony Helmutów. Dywizja Panc Ariete, a zwłaszcza Dywizja Spadochronowa Folgore były to jednostki bardzo bitne i napsuły dużo krwi aliantom. Z resztą Włosi byli obok Niemców i sowietów prekursorami tworzenia i użycia wojsk spadochronowych, zanim angolom czy tym bardziej jankesom przeszło przez myśl, że też tak można 😁

2 godziny temu, mariaczi napisał(-a):

Ale będzie ciął? 🤣🤣🤣

Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Ale będzie ciął? 🤣🤣🤣

Wg mnie bardziej łupał niż ciął, ale da radę. Na półce na pewno.

Posted (edited)

A jak działają EDC w warunkach działań low profile u 95% facetów miejskich biurowo-samochodowych? 🤣

Edited by loco50

6 godzin temu, loco50 napisał(-a):

A tu byś Jędrula się zdziwił. Przyprawiono Włochom gębę szmaciarzy bardzo niesprawiedliwie. To był czarny PR że strony Helmutów. Dywizja Panc Ariete, a zwłaszcza Dywizja Spadochronowa Folgore były to jednostki bardzo bitne i napsuły dużo krwi aliantom. Z resztą Włosi byli obok Niemców i sowietów prekursorami tworzenia i użycia wojsk spadochronowych, zanim angolom czy tym bardziej jankesom przeszło przez myśl, że też tak można 😁

Tyle w teorii. Jak wychodziło w praktyce, wszyscy wiemy. 🙄

5 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Ale będzie ciął? 🤣🤣🤣

A wiesz, pierwsze wrażenie kiedy spojrzałem na glownię Twojego noża, było .... GLADIUS. Na pewno projektant w swoim zamyśle inspirował się tą antyczną bronią, kwestie użytkowe stawiając na drugim miejscu ⚔️

Posted (edited)

Jakie  są kwestie użytkowe noża, oprócz jak rozumiem cięcia i ewentualnie dźgnięcia. I jaką antyczna broń była inspiracją? 

4 godziny temu, Jędrula.wawa napisał(-a):

Tyle w teorii. Jak wychodziło w praktyce, wszyscy wiemy. 🙄

⚔️

To samo można powiedzieć o polskiej armii w w 1939 roku i potężnej armii francuskiej w maju 1940.

Edited by loco50

Posted (edited)
Godzinę temu, loco50 napisał(-a):

Jakie  są kwestie użytkowe noża, oprócz jak rozumiem cięcia i ewentualnie dźgnięcia. I jaką antyczna broń była inspiracją? 

To samo można powiedzieć o polskiej armii w w 1939 roku i potężnej armii francuskiej w maju 1940.

Przecież napisałem, że być może projektant zapatrzył się w GLADIUSA ⚔️
No ale z tymi armiami to strzeliłeś jak ... kulą w płot. Zarówno Polacy AD 1939 jak i Francuzi AD1940 musieli przyjąć wojnę obronną na warunkach przeciwnika. 
Z Włochami było całkiem inaczej. Najpierw napadli na Abisynię i mieli naprawdę duże problemy z podbiciem tego państwa reprezentującego poziom wojskowości na poziomie mniej niż miernym. Potem napadli na Grecję i tu zaczęły się schody. Gdyby nie pomoc Adolfa dostaliby bęcki albo w najlepszym razie uwikłaliby się w konflikt zbrojny na lata. No a potem wszczęli awanturę z Angolami w Afryce i Adolf zamiast zbierać siły i środki do napaści lub aktywnej obrony przed ZSRR musiał kolejny raz ratować sojusznika, który i tak wbił mu na koniec nóż w plecy, nomen omen 🔪 
Tak że będę się jednak upierał, że inspirowanie się Włochami na płaszczyźnie etosu wojennego to jednak słaby pomysł. Ich „złoty wiek wojskowości” skończył się ok. 300 roku naszej ery.

Edited by Jędrula.wawa

Posted (edited)

To się zgadza, ale nie do końca. Zarówno Polacy jak i Francuzi byli źle dowodzeni metodami z minionej wojny.Potężna i najnowocześniejsza ówczesna armia francuska dostała łomot od mniejszego ale lepiej dowodzonego Wehrmachtu. 

Natomiast wracając do Col Moschin to pułk ten oceniany jest na poziomie Lublińca czy 13 brygady spadochronowej piechoty morskiej(Francja).Niektórzy mówią, że nawet na poziomie Grom czy SAS. W afganie działali DA, uwalniali zakładników, łapali talibów. Więc nie są tacy źli 😁

Edited by loco50

Masz racje, generałowie najczęściej przygotowują wojsko do wojny, która już była, to tak w nawiązaniu do kampanii '39 lub '40. 
A szanownych Włochów nie potępiam w czambuł, mieli i swoje dobre chwile. 👍
I żeby nie było OT, gratuluję nabytku. Niech cieszy 😎

Kupiłem dla emblematu😁😁

34 minuty temu, loco50 napisał(-a):

Kupiłem dla emblematu😁😁

Zostaw se emblemat i pudełko a mi wyślij nóż, przecież było Ci pisane puste pudełko. 😂

Hmmm, ciekawa koncepcja 😁. Do przemyślenia. Długi łyk-end więc jest trochę czasu na refleksję.

Wracając jeszcze do wątku dzielności wojennej warto poczytać George Orwella. Oprócz wydania Rok 1984 i Folwarku Zwierzęcego warto poczytać na relacje z wojny domowej w Hiszpanii (W Hołdzie Katalonii). Ciekawie opisuje wydarzenia na froncie, jak oszczędnie strzelała artyleria a na dodatek niecelnie. Myślano nawet, ze artylerzyści z obu stron posługują się tym samym pociskiem. 😁

Az pewnego razu ostrzał stał się celny i niebezpieczny. I nic dziwnego, na front przerzucono jednostkę niemiecką 💣🇧🇪

Bo to Panie, Niemce 😁. To tak jak w piłce kopanej-wszyscy grają ale wygrywają zawsze Niemce. 

Trzy takie same to już lekkie zboczenie😉