Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Pikutek jest super :D

ja mam dwa kute Victorinoxy /szefa kuchni i do mięcha / no i pikutka

i te noże zastąpiły mi wszystkie inne

znalazłem w necie stronę gdzie kute Victorinoxy są najtańsze

np szefa kuchni 20 cm kosztuje 159 zł a przesyłka gratis

jak ktoś bedzie zainteresowany to podam link

duży wybór w niskich cenach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno nie zaglądałem ...

 

Te Porsche faktycznie fikuśne jakieś ... ciężko wyobrazić sobie jak chwycić za taką rękojeść :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

powiem Wam, że chyba już od 2 lat miałem pewien typ noża, foldera, który chciałem mieć codziennie w kieszeni. przymierzałem się do niego kilkukrotnie aż w końcu się udało (no po części;)). mianowicie zaintrygował mnie pewien knifemaker from Hawaii :cool: , który zowie się Tom Mayo!! i robi wspaniałe noże!!

mój niestety egzemplarz jest jedynie Jego projektem oznaczonym firmowym logo. mowa tu o tym Panu:

grinding.JPG

 

nóż wykonany jest z rewelacyjnych materiałów jak stal S30V i tytan a ponadto hartowaniem zajął się sam ...:!!

58ab986e3b988517.jpg

 

nóż przyszedł w estetycznym pudełku:

ef0d8fe340c8c374.jpg

 

ładnie wyściełanym

239d7bb57f93b0bf.jpg

df713112a1e25bff.jpg

 

i wygląda tak:

ef186067c6a0ec4c.jpg

f4ee987c3c618de5.jpg

 

okładki z perforowanego tytanu:

8784c89b551e7ff6.jpg

 

i oczywiście nieugięty Framelock:

550f68ee0b5e2a48.jpg

e8804b94e8f8c5cc.jpg

 

całość generalnie prezentuje się bardzo dobrze...

dodam tylko, że nóż tnie świetnie i ma (czego NIE wiedziałem wcześniej) wklęsły szlif...

 

a na koniec:

2c6109186c3e7d6c.jpg

 

POZDRAWIAM!


pozdrawiam!

guerero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Mayo ;-)

 

Chociaż osobiście nie lubię frame locków. Ale Nożyk naprawdę estetyczny i zacetyczny ;-) tak jak lubię. Zastanawia mnie dlaczego "patent' z otworkami w rękojeści jest tak żadko stosowany przez producentów ? Może dlatego, że zmniejsza się powieżchnia na której można umieścić reklamy :-D

 

Ps. I niech mi ktoś powie że noże nie mają nic wspólnego z zegarkami. Zapraszam na "ubitą ziemię" - wybór broni pozostawiam "oszczercy" ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Battle Rat'a mocno pomeczylem ,az mu powloka zaczela schodzic, wiec zdecydowalem sie usunac ja dokonca jak w Howling Rat'cie. W ruch poszedl " Zmywacz do starych powlok lakierniczych" firmy Dragon ( uwaga jest Rakotworczy :shock: ) + pumeks. Jednak po usnieciu powloki noz nadal nie wygladal jak powinien, wiec przeszlifowalem go papierem 1000 grit a puzniej 2500 grit i teraz wyglada znacznie lepiej 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię taką surową stal. Do typowo roboczych noży jak Swamp Rat pasuje idealnie :lol:

Mi, w przeciwieństwie do niektórych, bardzo się podoba jak moje noże łapią rysy na ostrzu. Dopiero wtedy nabierają charakteru :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.avrknives.com/homepage.html

 

Facet w Holandii robi takie rzeczy, w sumie to jest jego hobby, ale z tego się utrzymuje :-) W rzeczywistości o wiele lepiej wyglądają!

Nie podobaja mi się. Szkoda byłoby ich używać :D

Nóż to narzędzie a nie błyskotka :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla nie wtajemniczonych, na zdjeciu znajduja sie noze

 

Tak jest - wreszcie NOŻE :D

Swamp jest jednym z najlepszych noży, jakich przyszło mi używać. Zdumiewające ile to znosi.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Jacek a czego uzywales ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jacek a czego uzywales ??

 

W porównaniu z tymi nożami tutaj, to powinienem siedzieć cicho :D

Podam co pamiętam:

 

- wz. 1956 (mój)

- Muella Rebeco-9

- Muela ostrze 175mm (mój)

- Erikson Mora 2000 (mój)

- Fallknivn F1 (komuś się spodobał)

- Eka Nordic 11cm

- jakieś Gerbery brata

- pakistańskie Huntery (jeden podobny do Mueli Grizzly nawet mam)

- jakiś Kopromed

- no i oczywiście Swamp

 

kieszeniowe:

- Schrade Old timer

- Meerkat (przepadł...)

- stary Leatherman tool

 

J.

 

edit: w miejsce Meerkata rozważam Subcoma...

edit2: w te wakacje kolega miał jakiś składany CRKT 9 cm z AUS-8, ale to ciężko powiedzieć że był używany; narobiłem szaszłykłów, naciąłem szczap na rozpałkę - i po boju :)


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co ... tak sobie pomyślalem - a jakiego noża ja tak naprawdę używałem ? Przychodzi mi mały scyzoryczek - na grzybach z rodzicami 30 lat temu. I wielka stalowa maczeta z drewnianą rączką. Socjalistyczny "no name" - pracowałem kiedyś taką ... przy zbiorze kapusty :-D Fajna praca przypomina trochę zbieranie grzybów - a trochę ścinanie głów ;-) i może jeszcze koszykówkę - bo te scięte głowy trzba wrzucać na przyczepę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co ... tak sobie pomyślalem - a jakiego noża ja tak naprawdę używałem ? Przychodzi mi mały scyzoryczek - na grzybach z rodzicami 30 lat temu. I wielka stalowa maczeta z drewnianą rączką. Socjalistyczny "no name" - pracowałem kiedyś taką ... przy zbiorze kapusty :-D Fajna praca przypomina trochę zbieranie grzybów - a trochę ścinanie głów ;-) i może jeszcze koszykówkę - bo te scięte głowy trzba wrzucać na przyczepę.

 

Jakie "noname"??? Spółdzielnia Pracy Inwalidów "Naprzód" w Końskich. Stal ZS-25 (zderzak od Stara 25). Zacny oręż - in extremis można było nim nawet gruli ukopać.

A cudowna finka produkcji Spółdzielni Łowieckiej "Postrzał" (czy coś w tym duchu)? Kupiona w 1975 istnieje do dziś- po prawdzie już bardziej marszpikiel przypomina niż nóż - ale jest.

A wszystkomający scyzoryk z kombajnem zbożowym Gerlacha? Nadal jestem zdania, że brak mu tylko jednej funkcji - zatelefonować z niego sie nie da.

To był sprzęt - łezka się w oku kręci :)

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w dzieciństwie dostałem od krewnych zza Buga tandetny, wykonany po części z niebieskiego plastiku scyzoryk. Ile on radości dawał :roll: A i na podwórku rządziłem :) Dopiero niedawno się gdzieś zapodział.

Na ostatnim spływie Drawą kolega wyciągnął coś co przypominało zwykłego Gerlacha tylko trzy razy większe. Mówi, że toto ma ze 30 lat i jest niezniszczlne.

Bo tych noży nikt nie wyprodukował. Je "zdźielano", a to już wielkie słowo :wink: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek - jestem przerażony ...

 

wolę nawet nie pytać skąd to wiesz ... stal tej maczety to była najpilniej strzeżona tajemnica Układu Warszawskiego ( ale tego starego - nie tego z Piskorskim ). W końcu - tych maczet mieli używać enerdowscy spadochroniarze na bagnach Luizjany - podczas desantu na USA !

 

;-)

 

Ps. Wiem ! Wołoszański !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to moje antyczne zabawki ...

 

post-2204-0-21283700-1330638346.jpg post-2204-0-59420300-1330638348.jpg

 

edit ... hehehe tabliczka hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to moje antyczne zabawki ...

 

Dwójka znajomych:

- to z żółtą rękojeścią (miałem wersje czernioną).

- myśliwski Gerlach - nawet niezły był. Ludziska się głupio dopytywali po co to małe tępokończyste ostrze. Jak mówiło sie prawdę, że do obdzierania ze skóry, robili dziwne miny i uciekali.

 

J.

 

edit: od wywieszenia tabliczki już tylko pies sąsiadów odpowiada na moje powitania :)


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego Gerlacha w świetnym stanie, ale pękła sprężyna na linii piłka-korkociąg i latają luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo ono tak naprawdę do patroszenia było

piotrek

 

Nie patroszę i nie obdzieram :lol:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.