Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Ps. Jacku, jak tylko odzyskam kontakt z nawierzchnią ... wrócę i "pomszczę" ten rysunek ;-) ;-) ;-)

 

Postaraj się; ilość startów powinna równać się ilości lądowań :P

 

BTW: to małe tam na końcu - mój Meerkat mi się przypomniał.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bigbart

Pytanie do forumowiczów: mam zamiar kupic sobie nożyk EDC no i wybrałem sobie Spyderco Delica 4 nową, tyle że chciałbym go sobie sprowadzić z USA bo tam ceny oki i stąd pytanko czy ktoś zna jakiś sklep internetowy w którym będą niskie koszty przesyłki do Polski, bo ja szukam szukam i wszędzie ok 35 $, a to troche sporo przy cenie nożyka ok 40-45$...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

www.pvk.com www.knifeworks.com www.newgraham.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do forumowiczów: mam zamiar kupic sobie nożyk EDC no i wybrałem sobie Spyderco Delica 4 nową, tyle że chciałbym go sobie sprowadzić z USA bo tam ceny oki i stąd pytanko czy ktoś zna jakiś sklep internetowy w którym będą niskie koszty przesyłki do Polski, bo ja szukam szukam i wszędzie ok 35 $, a to troche sporo przy cenie nożyka ok 40-45$...

 

Wejdź na www.knives.pl i zajrzyj na bazar. W TYM WĄTKU Wojtek sprzedaje dużo Pająków w dobrych (czasem bardzo dobrych) cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy do "bazaru" nie trzeba się logować :-( Jeżeli tak, to należałoby utworzyć nowy profil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie, Panowie ...

 

Jestem tak zadowolony, że aż skopiuję mojego posta z forum nożowego bo nie mam siły pisać "na nowo" ;-)

 

Czapki z głów :D

 

Dwudziestoletni szufladowiec Frosts (model 1354)  ... 120 zł nożyk ... moja mina bezcenna

Qr ... marzyłem o skinerze z drewnianą rączką i "młotkiem" na końcu ... Ta stówka była mi potrzebna jak powietrze. Odetną mi telefon, wyłączą prąd, zlicytują samochód. Mam to w D. Żywcem mnie nie wezmą. Nie chcę innego fikseda. Mam nadzieję, że to nie sen ... i nie obudzę się z Kopromedem (taki polski bazarowy szmelc) pod poduszką ;-)

 

post-2204-0-85790000-1330650553.jpg

 

Foto za aukcji.

 

Edit, doczytałem się, że właściciel ocenia wiek na lata 60-70, a więc 30-40 nie dwadzieścia. Jeszcze lepiej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne, fajne ... ale aż strach zapytac o cenę ;-)

 

edit, Matt Lamey jest fajny - nie ML Knives. Te rogi zamiast rękojeści :-( i kuchenny "dizajn".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Lamey bierze 50$ za 1 cal ostrza te drugie bowie to okolo 500 $.

Lesniewski 149 $ za ten pierwszy nóż okładzinami z poroża.

 

...czyli ceny naprawdę bardzo przywoite.

 

zastanawiam sie czy nie zamowic takiego "kucheniaka" ale z okładzinami z curly maple i częściowym filework'iem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm ... kwestia skarbonki, jak zawsze - narazie się wstrzymam z zakupem ;-) Dla Polaka (przeciętnego) to jednak ładny pieniądz.

 

Edit. Moim zdaniem bylby trochę za długi. Wydaje mi się że 15 cm ostrza to max w takim nożu - dłuższe to już chyba tylko do chleba ...

 

Co to jest curly maple ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Curly Maple http://en.wikipedia.org/wiki/Curly_maple

Maple to Klon

Za dlugie ? To ostrze w tym "kucheniaku" ma 4 5/8 cala (11,77 cm) czyli poniżej twoich 15 cm. Podoba mi sie w tym nozu, ze krawędź tnąca jest praktycznie na cala długość ostrza, poza tym pelen plaski szlif, 3/16 " grubości na 4 5/8" cala ostrza, jak dla mnie to idealne nożyk do wszystkiego.

 

a tam lubię duże zabawki, ciekawe co powiesz na 25 cm ostrze w Battle Rat'ie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może o innych nożach mówimy :-D

 

Dla mnie najbardziej kuchenny jest ten większy z tych dwóch: http://www.mlknives.com/image/baglongknifesteel15940.jpg . Nie uwierzę, że ma < 15cm :-D

 

Noże Mla przypominają mi wielkie zjeżdżone na szlifierkach czarne ostrza w drewnianych oprawach królujące swego czasu w sklepach mięsnych i kuchniach. Moja babka ma taki. Wysokowęglowa stal pokryta 50 letnią patyną, ostrze w ksztalcie długiego cienkiego trójkąta. Paskudztwo :-) Zdecydownie nie mój 'fason'. wygląda prawie jak ten: http://www.mlknives.com/image/nofrillsbutcher150.jpg (po stu ostrzeniach).

Ten natomiast; http://www.mlknives.com/image/optionbowiec63652.jpg kojarzy mi się z brudnym nożem obecnym we wszyskich możliwych zakładowych stołówkach. Leży sobie od wieków a klasa robotnicza rozprówa nim mielonki i kroi cebulę (w mojej poprzedniej firmie chłopaki miały taki "kozik" bo to nie "nóż" tylko "kozik"). Ten http://www.mlknives.com/image/somebowies63519.jpg (prawy-górny róg) to chodzące załamanie psychiczne. Znowu posłużę się przykładem z poprzedniej firmy takiego "rogacza" miał mój kolega z pokoju - zagroziłem mu, że jak go zobaczę w "miejscu publicznym" to go wyrzucę :-) Coś w rodzaju ostrza obsadzone było w rogu za pomocą ołowiu (?). To niby-ostrze Ciągle wypadało na ziemię.

 

Nie ... nie mogę ;-)

 

Pan Matt Lamey to zupełnie inna klasa ... pomniejszyć trochę Bowie i byłby fajny biwakowiec.

 

Ps. Bez urazy mam nadzieję. ML totalnie nie trafia w moje poczucie esteryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kute kuchenniaki Fiskarsa :D

najdłuższy ma ostrze 21 cm -i jest najmniej używany deko przy długi

a najczęściej w kolejności

szefa kuchni - 18cm

pikutek

i 11cm do warzyw :wink:

Ten za 2100$ to deko profanacja

Te kuchenniaki Bowie są może i ładne.......

ale nie mają jak dla mnie klimatu kuchni :wink:

a po za tym to będą rdzewieć za dużo roboty aby utrzymać je w należytym stanie

to raczej "dzieła sztuki" do trzymania w gablocie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

nie wiem co wy sie tak przyczepiliście do tej rdzy :?: :?:. żadna stal nierdzewna nie będzie maila takich parametrów jak stal węglowa/łożyskowa/ narzędziowa. Takie ślady po kuciu czy patyna ktora wytworzy sie po pewnym czasie to coś pięknego, taki nóż ma przynajmniej dusze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co wy sie tak przyczepiliście do tej rdzy :?: :?:. żadna stal nierdzewna nie będzie maila takich parametrów jak stal węglowa/łożyskowa/ narzędziowa. Takie ślady po kuciu czy patyna ktora wytworzy sie po pewnym czasie to coś pięknego, taki nóż ma przynajmniej dusze :D

Za te kase to kupie sikor co nie zardzewieje i ten to dopiero będzie miał

"dusze" :D

ja rozumiem patyna itp

ale qr..... nie za tyle szmalu :wink:

bo taką "duszę" uzyskam z kuchenniaka za 10 zet od ruskich

napisałem to dzieło sztuki a nie kuchenniak :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to dzieło sztuki a nie kuchenniak :wink:

 

Dokładnie tak. Są piękne to prawda - ale ja w kuchni oczekuję raczej praktyczności, higieny ( czyli nierdz. i łatwe mycie ), "bezobsługowości" noża niż piękna. Nie mam rodziny więc umycie noża kuchennego, stołowego, łyzki i widelca to dla mnie nie problem. Ale gdybym miał rodzinę prawdopodobnie pomyślałbym o zmywarce. Takie czasy ...

 

Co innego klimatyczny nożyk na wyprawę do lasu. Tu sytuacja jest inna, Mogę poświęcić parę chwil raz na 2-3 tygodnie i przetrzeć wysokowęglowe ostrze np. pastą do zębów* w celu usunięcia kilku "kropek". W imię klimatu, "zycia noża" itp.

Ale oczywiście to moje prywatne zdanie, nie zmuszam nikogo, nic nie chcę udowadniać. Jeżeli ktoś ma czas i ochotę (o $ nie wspominam :D ) to jak najbardziej chwała mu za to. Wg. mnie Te "kuchenniaki" stylowo pasują raczej do tortu niż pieczonego mięsa. W mojej kuchni chciałbym widzieć raczej coś takiego : http://www.ehamono.com/washiki/marukastu/i...sou-santoku.jpg . Niekoniecznie santoku, chodzi o zbliżony styl.

 

* - proszę się nie śmiać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego proponuję

abyś zakupił sobie

Fiskarsy z serii Cuisine /kute/

1.Szefa kuchni

2. do siekania, typ Santuko

3. do obierania -najlepiej 2 szt bo sie przydają

4 nóż do chleba /ewentualnie/

5 . Pikutek Victorinoxa - Obowiązkowo

6. Ostrzałke na rolce - kupisz w IKEI za 19,90 fiskarsa /tylko bez napisu/

7. listwa magnetyczna -co by sie noże nie tępiły w szufladzie

Ja mam taki zestaw bez noża do chleba tylko nóż do mięsa i wędlin

i od tej pory wywaliłem wszystkie inne kuchenniaki

nareszcie mam ostre noże i święty spokój :D

 

 

[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nareszcie mam ostre noże i święty spokój :)

 

i debet na koncie :D Ja mam jeden duży nóż, jeden średni (udaje stołowy) i jeden mikro. Musi wystarczyć.

 

Kiedyś (mam nadzieję) przynajmniej jeden duży, kuty Victorinox zamieszka w kuchni. Nie koniecznie zaraz nóż szefa - poprostu jakiś w miarę długi i ciężki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ni debetu nie mam cały komplet ok 380 zet razem z listwą magnetyczną :D

Miałem i Vicka kutego ale brat mi "zadoptował"

Fiskarsy są porównywalne i tańsze -znacznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, ze więcej kosztuje taki "garnitur noży". Fiskarsy nawet ostatni oglądałem ;-) chociaż prawdę mówiąc taki ze mie mistrz patelni, że szkoda gadać. Masło na kanapki można smarować nawet plastikową jednorazówką wyniesiąną ukradkiem z podłej pizzerii :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masło na kanapki można smarować nawet plastikową jednorazówką wyniesiąną ukradkiem z podłej pizzerii :-D

 

z_dispos.jpg

 

J. :D


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie wkrotce:

 

post-4834-0-25440500-1330654276.png

 

71720344wv7.png

 

Wykonam ze stali sprezynowej 50S2 lub narzedziowej SK5V, nie zalezy mi na nierdzewnosci. Wsrod znajomych zyskal juz przydomek "Siekierka"


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego foldera drop pointa na stali 440 ktory "handcrafted in china" jest miekkciejszy od spinacza :D . Noze z ostrzem tanto pokochalem od pierwszego wejzenia i nigdy nie moglem sie na niego zdecydowac.


Seiko SNM011

...w codziennej pogoni za dokładnością, w powietrzu, na lądzie, po wodą.

 

PMy nie dochodza (czasem), kontakt via email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.