Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Marcin99

Motocykle

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, irekm napisał(-a):

Super fotki

Dziękuję, Twoje ze stoków i motocyklowe też są jak "z żurnala". Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zimowej przerwie, wróciłem do jazdy na moto, na razie do biura ale od czego jest weekend. Pogoda nie rozpieszcza, ale po takim czasie nawet deszcz nie jest w stanie zepsuć mi frajdy z jazdy.
Parę tygodni temu kupiłem też nowy akumulator, bo już nie było sensu męczyć się ze starym. Poszedłem w zamiennika polecenego w sklepie, który kosztował mniej niż połowa Yuasy.
 
37d1f1f6c71790cf8ef0562180c7781d.jpg


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zimowej przerwie, wróciłem do jazdy na moto, na razie do biura ale od czego jest weekend. Pogoda nie rozpieszcza, ale po takim czasie nawet deszcz nie jest w stanie zepsuć mi frajdy z jazdy.
Parę tygodni temu kupiłem też nowy akumulator, bo już nie było sensu męczyć się ze starym. Poszedłem w zamiennika polecenego w sklepie, który kosztował mniej niż połowa Yuasy.

Co kupiłeś? Mój też do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bpower supreme do mojego wyszedł 180zl


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaciekawiło.

Już w minionym roku planowałem "pozyczyć" enfilda z salonu i pojeździć.

Brakło czasu.

W tym roku nie odpuszczę..

W sumie z utęsknieniem czekam na dawno zapowiadany silnik chłodzony cieczą... Chyba jednak jeszcze nie w tej dekadzie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2024 o 09:22, zadra napisał(-a):

zaciekawiło.

(...)

W sumie z utęsknieniem czekam na dawno zapowiadany silnik chłodzony cieczą... Chyba jednak jeszcze nie w tej dekadzie.. 

Będąc w czasie ferii 1 dzień w Czechach widziałem w tamtejszym "świecie motocykli" test Himalayana chłodzonego cieczą, więc znaczy, że już jeździ.

Prawdę mówiąc ja nie tęsknię - RE jest 3, czy 4-tym producentem w Indiach, a i tak sprzedaje >2x więcej, niż kupuje się motocykli wszystkich marek razem w Europie (BTW to też pokazuje, czym jest Europa w kontekście całego świata). I niech jaknadłużej robi motocykle chłodzone powietrzem (z małą chłodnicą oleju).

Oczywiście zależy na czym ci zależy. Chłodzony powietrzem twin 650cm2 w RE ma 47KM, a w tej doskonałej 4-cylindrowej hondzie, co nią pomyka Kolega nav(chciałem wkleić link do pięknej hondy CB650R, ale chyba technika mnie przerosła), to ma chyba 95KM z tej samej pojemności. W moim skromnym przekonaniu, kiedy RE odejdzie od swojego "zacofania technologicznego", to będzie podobny do Bajajów, CFMoto, Zontesów, Voguev i bardzo wielu innych marek, które produkują na drugim końcu świata tańsze modele dla eksluzywnych marek typu BMW, Triumph, KTM, Honda i 1000x więcej sztuk pod własnymi markami z technologią (na razie) tych uznanych producentów sprzed 10 lat.

Ja jeżdżę chyba najsłabszym moto na blogu - z singlem, chłodzonym powietrzem, długoskokowym, wolnoobrotowym o "potężnej" mocy 24KM z >400cm2 i w doskonały sposób przenosi mnie w młode lata. A w marzeniach na jesień mam właśnie Interceptora i to pewnie z salonu, który Kolega odwiedził sierpniu '23. Pozdrawiam serdecznie!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam sezon. Naprawdę jest luty?

20240226_135130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, goral_ napisał(-a):

Zaczynam sezon. Naprawdę jest luty?

20240226_135130.jpg

Jak najbardziej 😁😁😁 Fajna BMka 🤗🤗🤗

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekroczone 200km przebiegu.

Tak jeszcze z 200 i pierwsza wymiana oleju 

20240229_135058.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji iż robi się coraz cieplej to pasowało by troche motorkiem pośmigać co nie?

Ogólnie wszystko chodzi ładnie pięknie elegancko tylko motorek ma jedną małą bolączke-słabe ładowanie. W pierwszym roku produkcji SHL Gazela były montowane szwedzkie prądnice SEM haldex z którymi akurat problemu nie było ale z polskimi już czasami był-dlaczego? Otóż polacy skopiowali tą prądnice ale nie 1:1-różnią się tym że szwedzki odpowiednik ma dwie cewki ładowania obok siebie a polski ma je naprzeciwko siebie. Po co? Z czysto elektronicznego punku widzenia w polskiej wersji powinno być generowane mniej prądu. Zapodaje zdjęcie jak wygląda polska wersja:

 

20240217_160457.thumb.jpg.971985e39f34d926de2d6c63c0dc9d12.jpg

 

Z racji iż mam akurat mnóstwo prądnic 6v od kobuzów (od 12v różnią sie tylko tym że 6v ma jedną cewke ładowania i 5 dosilających światła i 4 kable a 12v dwie cewki, trzy kable i cztery świetlne) to postanowiłem z dwóch sklecić jedną. Z jednego stojana musiałem wydrzeć wszystkie cewki pozbyqając się jednej od świateł (trzymają się na pozaginanych blaszkach) by je polutować i poukładać a z drugiego pożyczyłem tylko cewke ładowania. Wyszło nawet całkiem nieźle patrząc na to jaką tulownicą dysponuje :)20240217_211546.thumb.jpg.f4193e1b5b6f3f7b0fb53c56ed197ae5.jpg20240228_192348.thumb.jpg.59fe42993484f046c4baad12d8e242a4.jpg

Po zamontowaniu wygląda to tak:

20240302_122009.thumb.jpg.3162879ba036a7ce53544991414da4d5.jpg

I efekty przeróbki-jestem mega zadowolony bo na poprzedniej prądnicy na wysokich obrotach dało się wycisnąć max 14v a tutaj na wolnych eleganckie 14/15v

 

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W sobotę odpaliłem cebulkę.  

Przejechałem się ze 40min, żeby się ucieszyć a później chciałem wymienić świece zapłonowe w NC750. 

Po wykreceniu starych okazało się, że "nowe" przygotowane do wkręcenia są dłuższe o ok 1mm ..

Parametry zgodne, długość gwintu identyczna, ale czoło świecy i elektroda jednak troszkę wystają..

Zastanawiam się czy tak odpalać.. 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jeszcze było cieplutko. Apka wyjechała 

20240301_121310.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było przegonić komarka :D

20240304_183332.jpg

20240304_184436.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek jest motocyklowy, ale nie chcę za bardzo spamować, więc tylko krótko. Moja piękna Honda szuka nowego kierownika. Sezon się zbliża .... 🫢c9dab56ae7cf46a72042919ef8c8606f.jpg

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, alex_k napisał(-a):

Wątek jest motocyklowy, ale nie chcę za bardzo spamować, więc tylko krótko. Moja piękna Honda szuka nowego kierownika. Sezon się zbliża .... 🫢emoji6.pngc9dab56ae7cf46a72042919ef8c8606f.jpg

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk
 

Prawda! Piękna! Nowoczesna klasyka!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, alex_k napisał(-a):

Wątek jest motocyklowy, ale nie chcę za bardzo spamować, więc tylko krótko. Moja piękna Honda szuka nowego kierownika. Sezon się zbliża .... 🫢emoji6.pngc9dab56ae7cf46a72042919ef8c8606f.jpg

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk
 

Rok, przebieg, cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło na priv.

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, alex_k napisał(-a):

Poszło na priv.

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk
 

też jestem ciekaw .

może skopiowalbys mi wysłaną wiadomość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prod. 2016, I rej. 05.2018, salon PL. Przebieg 18 800.

Cena 39 tys

Gesendet von meinem SM-T875 mit Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny motorek powstaje 😁

20240302_151728.jpg

20240302_155949.jpg

20240303_100120.jpg

20240303_100130.jpg


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.