Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Flieger

Mundial 2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Heinz_Dundersztyc

jakoś teraz błąd arbitra mnie nie boli :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to powiedzieć delikatnie, sędzia wydymał Meksyk.

Teraz może być nawet 3:0 albo więcej, ale tak na prawdę g... to znaczy bo Meksyk musi całkowicie zmienić skuteczny styl gry i proszę nie piszcie mi, że Argentyna była lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heinz_Dundersztyc

Teraz może być nawet 3:0

jasnowidz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasnowidz :D

 

Cytuj do końca :D

Argentyna moim zdaniem nie miała szans wygrać tego meczu, ale tego już się nie dowiemy :D

Gdyby nakręcili kilka części komedii z 1989r. o tytule "Nic nie widziałem, nic nie słyszałem" to sędziowie z tego Mundialu z pewnością graliby główne role.

 

Ps. Przy tym wyniku myślę, że 2:0 dla Ciebie McIntosh, ale jeszcze wierzę, że Meksyk się podniesie :)

Szkoda, że obydwa wyniki po fatalnych błędach sędziego.

Moje zdanie jest takie, że skoro na świecie są tak beznadziejni sędziowie w tym sporcie to bezwzględnie powinno się wprowadzić analizę bardzo kontrowersyjnych sytuacji, a zwłaszcza bramkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piłka nozna jest gra błędów

gorzej jak te błędy popełniaja sedziowie a na tych mistrzostwach jest to nagminne

ale pomijajac ten fakt Argentyna jest lepszym zespołem mimo tego ,ze maja słabego trenera

który nic nie reprezentuje poza nazwiskiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Argentyna wcale nie była lepszym zespołem od Meksyku, aż do tego fatalnego błędu sędziego.

Widać Argentyna kontynuuje passę. Jak nie bramka ręką to po błędzie sędziego :D

 

Ps. Jedno co mogę przyznać to bramka Teveza przepiękna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że skoro na świecie są tak beznadziejni sędziowie w tym sporcie to bezwzględnie powinno się wprowadzić analizę bardzo kontrowersyjnych sytuacji, a zwłaszcza bramkowych.

 

No właśnie. Technika jest po to, żeby ja stosować. Jaki problem w istotnych sytuacjach sprawdzić zapisy z kamer i podjąć słuszna decyzję? Ile to trwa? Pół minuty? Nieraz dłuzej byle palant symuluje kontuzję, zeby zyskac na czasie, albo zasugerować wolnego.

Sedzia jest tylko człowiekiem - cos może mu umknąć (nie mówię o drukarzach), a kamera i fotokomórka nie ulega emocjom, nie odwraca się... Może jednak komus jest taka konserwa na rękę?

 

Cóż, dzisiaj kamery i tak nie pomogłyby Anglikom, ani Meksykanom.

Anglików nie załuję.

Amigos mexicanos mi szkoda, bo nie lubię pasiastych.

Mecz Niemcy-Argentyna zapowiada sie ciekawie i obstawiam zwycięstwo Niemców


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mecz Argentyna - Niemcy poszlo o 100 juro. Jaki typujecie wynik ?


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy to dziadostwo z FIFA wreszcie wprowadzi możliwość sprawdzenia danej sytuacji.W hokeju można,w tenisie można,w siatkówce można ale beton FIFA trzyma się mocno.Państwo w państwie,zwykła organizacja mafijna nie mająca nad sobą żadnej kontroli.Skandal, bo zabijają ten sport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Argentyna gra dalej, ale szacun dla Meksyku. Pożegnali się z Mundialem jak mistrzowie, a nie patałachy. Rozegrali naprawdę dobre spotkanie. Myślę, że Niemcy mogą już pakować walizki, bo mecz z Argentyną będzie dla nich ostatnim na tych MŚ.

 

Niestety poziom sędziowania na tych mistrzostwach jest po prostu żenujący.

 

Niestety to prawda, ale FIFA i UEFA mają to w d*pie. Od lat mówi się o błędach sędziów, ale nikt z tym nic nie robi. W LE wprowadzono co prawda dodatkowych sędziów za bramkami, ale myślę, że to nie jest najlepsze rozwiązanie. Mam pomysł jak zrobić podgląd i nie przerywać meczu. Może FIFA powinna wziąć przykład z F1 ?. Wprowadzić dodatkowych dwóch, trzech sędziów, którzy mieliby na monitorach podgląd na to, co dzieje się na boisku i rozpatrywali tzw. incydenty. Bramka strzelona ze spalonego byłaby przez nich rozpatrywana i decyzja sędziego prowadzącego mecz o uznaniu nieprawidłowo zdobytego gola byłaby cofana. A to wszystko odbywałoby się w trakcie gry - bez przerywania spotkania. Nikt nie traciłby czasu i byłoby uczciwie. Ale obawiam się, że bardziej zależy władzom na braniu kasy pod stołem niż na uczciwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzić dodatkowych dwóch, trzech sędziów, którzy mieliby na monitorach podgląd na to, co dzieje się na boisku i rozpatrywali tzw. incydenty. Bramka strzelona ze spalonego byłaby przez nich rozpatrywana i decyzja sędziego prowadzącego mecz o uznaniu nieprawidłowo zdobytego gola byłaby cofana. A to wszystko odbywałoby się w trakcie gry - bez przerywania spotkania. Nikt nie traciłby czasu i byłoby uczciwie. Ale obawiam się, że bardziej zależy władzom na braniu kasy pod stołem niż na uczciwości.

 

Moim zdaniem to bezsensu,sporne sytuacje trzeba wyjaśniać od razu i sędzia musi podjąc decyzję,dziwnie by było jakby uznał gola a za chwilę gość z boku mówi że decyzja zła.Wystarczy przerwać grę na minutę,podejść do technicznego sędziego,obejrzeć i podjąć decyzję.Zawodnicy po każdym faulu turlają się po boisku i nikt nie ma pretensji to tutaj można zrobić przerwę na wyjaśnienie wątpliwości,tym bardziej że ile jest takich sytuacji w meczu?3,4?

MOżna zrobić też taki myk jak w tenisie że każda drużyna ma w meczu 2 challenge czyli po jednym na połowę.Kapitan podchodzi do sędziego i mówi że faulu,bramki,ręki etc, nie było i jest zła decyzja.Podchodzą z sędzią i kapitanem drużyny przeciwnej do monitorka i sprawdzają.No big deal,trzeba tylko chcieć wprowadzić zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że ocena tej sytuacji na monitorach trwałaby dużo krócej niż przepychanka słowna po bramce. Piłkarze nawet nie zdążyliby zakończyć gratulacji po strzelonej bramce, a ocena sytuacji już by była.

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest coś takiego jak Challenge w tenisie. Wtedy piłkarze mieliby prawo do sprawdzenia 2-3 kontrowersyjnych sytuacji w jednej połowie i na pewno nie traciliby tych szans na błahe akcje, a tylko na mające wielkie znaczenie dla przebiegu meczu.

 

McIntosh, pomimo iż w meczu Niemcy - Argentyna nie jestem za nikim to znowu mam odmienne zdanie od Ciebie i uważam, że Niemcy rozjadą Argentynę :D

Dajesz mi szansę na rewanż? :D :D

 

EDIT: Maxwell pisałem równocześnie o tym samym co Ty, czyli O Challengu, ale myślę że 2 sytuacje w jednej połowie powinny być bo kontrowersyjnych fauli jest dosyć dużo w wielu meczach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Niemcy!Brawo Argentina :D Wszystko po mojej myśli.

Teraz tylko zadecydować komu kibicować w 1/4.

 

A,jeszcze Heinze z plaskacza :D

rad7D8D0.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden szybszy i bardziej prosty sposób ale dotyczyłby on tylko sytuacji spornej czy piłka przekroczyła linie bramkową.Można zamontować taki system w bramce że w każdym momencie gdy piłka mija linię bramkową (niezależnie czy po ziemi czy w powietrzu) zapala się czerwona lampa sygnalizująca ten fakt,coś takiego jest w hokeju czy też NBA gdy zapala się czerwone światło po skończeniu czasu gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalna dolina :D

Holandia jutro gra o 16, a ja na pewno nie zdążę wrócić z pracy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden szybszy i bardziej prosty sposób ale dotyczyłby on tylko sytuacji spornej czy piłka przekroczyła linie bramkową.Można zamontować taki system w bramce że w każdym momencie gdy piłka mija linię bramkową (niezależnie czy po ziemi czy w powietrzu) zapala się czerwona lampa sygnalizująca ten fakt,coś takiego jest w hokeju czy też NBA gdy zapala się czerwone światło po skończeniu czasu gry.

 

Dawno juz były takie propozycje, ale FIFA się nie zgodziła.

Maja swoje prawa i już. U nas tez wszyscy spiewaja: je..ć PZPN, a on ma się dobrze i robi co chce.

Dlatego własnie mam wyrobione zdanie o piłce kopanej. Owszem, mecze mundialowe waro zobaczyć, ale tak bardziej na luzie :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mówi popularne powiedzenie o piłce nożnej więc na luzie odpada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest coś takiego jak Challenge w tenisie. Wtedy piłkarze mieliby prawo do sprawdzenia 2-3 kontrowersyjnych sytuacji w jednej połowie i na pewno nie traciliby tych szans na błahe akcje, a tylko na mające wielkie znaczenie dla przebiegu meczu.

 

Dokładnie tak. wtedy wiemy, że taki mecz przedłuży się maksymalnie o 6-8 minut. A drużyna zdecyduje co jest warte "powtórki". A co do dzisiejszych meczy to na prawde muszę przyznać, że nie pamiętam kiedy widziałem tak ładnie grających Niemców. A do tego jak zawsze skuteczni. A Argentyna, dla mnie bajka fajny techniczny futbol miły dla oka. Sędziowie dali d**y no ale cóż dzisiaj to praktycznie w każdym meczu zdarzają się ich pomyłki.

Argentyna-Niemcy dla mnie to będzie przedwczesny finał ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Krótka piłka:

 

1276803053_by_pawinho.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mówi popularne powiedzenie o piłce nożnej więc na luzie odpada :D

 

Wiem :D

Ale ogladanie "na spoko" ma wiele zalet. Można skupic sie na technice i taktyce. Mozna docenić aktywnosc, wole walki, koncepcje gry. Jesli nie jesteś emocjonalnie zwiazany z druzyną, to z jednej stroby dużo tracisz, ale z drugiej masz luksus ogladania..

Dzieki naszym orłom nie musimy sie stresować na mundialu i mozemy zachowac dystans :D


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Krótka piłka:

 

Dajmy już temu spokój :D. Ważne, że Maradona był wybitnym piłkarzem i jest spoko trenerem. Nie zachowuje się tak jakby wszystkie rozumy pozjadał. Słucha doradców i szanuje piłkarzy, i to jest okay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widać jak ta piłka go podnieca. On to przeżywa bardziej niż piłkarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiliśmy o zmianach w sposobie sędziowania. FIFA "zareagowała"....

Oto skrót artykułu z WP

Jest reakcja FIFA na skandaliczne błędy sędziów

Sędziowanie w RPA jest tragiczne. Panowie z gwizdkami zaingerowali w wyniki meczów Niemcy - Anglia i Argentyna - Meksyk. Ich skandaliczne decyzje sprawiły, że znów rozpoczęły się dyskusje o wprowadzeniu technologii wideo, która pomagałaby arbitrom podejmować dobre decyzje. - To nie wchodzi w grę, bez względu na opinię o sędziowaniu na mundialu - kategorycznie stwierdził działacz FIFA.

 

Jerome Valcke, sekretarz generalny FIFA, zabrał głos w temacie technologii wideo, na konferencji prasowej w niedzielę. Na pytanie o to, czy FIFA rozważa wprowadzenie kamer, odpowiedział krótko i zwięźle. - Nie ma mowy. Nie da się wprowadzić systemu, który całkowicie wyeliminowałby pomyłki - stwierdził działacz, którego cytuje agencja AP.

 

Komentatorzy zgodnie twierdzą, że już najwyższy czas, by FIFA się obudziła i poszła zgodnie z duchem czasu. Zapisy wideo dopuszczane są już w tenisie i krykiecie. W piłce nożnej opór jest wciąż wielki. FIFA wykluczyła wprowadzenie zapisu wideo podczas marcowego głosowania. Przeciwny nowinkom technologicznym jest m.in. prezydent federacji Sepp Blatter, który z meczu Niemcy - Anglia musiał (podobnie jak sędziowie spotkania na czele z Jorge'm Larriondą) wyjść pod eskortą policji. Angielscy kibice byli bowiem naprawdę wściekli.

 

Tymczasem FIFA rozważa tylko wprowadzenie dodatkowych sędziów-asystentów, którzy staliby przy polu karnym każdego zespołu. Było to już praktykowane podczas minionej edycji Ligi Europy. <br style=""> <br style="">


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Jest reakcja FIFA na skandaliczne błędy sędziów

Sędziowanie w RPA jest tragiczne. Panowie z gwizdkami zaingerowali w wyniki meczów Niemcy - Anglia i Argentyna - Meksyk. Ich skandaliczne decyzje sprawiły, że znów rozpoczęły się dyskusje o wprowadzeniu technologii wideo, która pomagałaby arbitrom podejmować dobre decyzje. - To nie wchodzi w grę, bez względu na opinię o sędziowaniu na mundialu - kategorycznie stwierdził działacz FIFA.

 

W ogóle mnie to nie dziwi. Ktoś powinien sprawdzić FIFA pod kątem korupcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.