Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, no i następny się trafił

 

Zegarek kompletny i nie tak często spotykany. Z uwagi  na markery na wewnetrznym kole wystepuje tu nieczęsto widywany mały sekundnik z przeciwwagą w kształcie fasolki. Druga istotna sprawa to oryginalna, i w dobrym stanie, koronka z pisanym "A" - warto go było kupić już dla samej koronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakupiłem taki zegarek właśnie mi przyszedł więc pora się pochwalić :) Przy okazji mam pytanie co od orginalności zegarka jak i również czyszczenia tarczy a mianowicie myślałem czy tą tarcze przypadkiem delikatnie nie przeczyścić lekko miekką szczoteczką do zębów.

 

 

 

Faktycznie, tak jak mówi Xylog, zegarek wydaje się być oryginalny - oprócz koronki - ale prezentacja niekompletna z uwagi na brak dekla. Jednak potraktowanie go szczoteczką do zębów to najgorszy z możliwych sposobów - generalnie te tarcze źle znoszą kąpiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny egzemplarz, tarcza wyjątkowa z uwagi na markery na wewnętrznym kole. Takiej tarczy należy się koperta w oryginalnym stanie, ale ciężko Ci będzie Grzesiu taką dostać, bo coś mi się wydaje, że jeszcze zanim trzasnąłeś drzwiami u "regeneratora" już myślałeś, że chromowanie było pomyłką. Cóż - chwilowo się pogodzić i czekać na okazję. Ale mimo wszystko Super Extra.

 

Dzięki za dobre słowo, masz rację, mój specjalista od " chromu " wyjątkowo się nie popisał, chociaż wcześnie robił kilka kopert i efekt był zadowalający, cóż pozostaje mi czekać, może coś "wycyganię" od Jacka ;) .


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

Wycyganisz, ale po weekendzie ;)

 

A ten Rossa bardzo fajny. I rzadki.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ross74

nic dodać do opinii kolegów. Pozostaje mi tylko pogratulować oryginalnego i bardzo rzadkiego egzemplarza.

 

@moondu

szczoteczka do zębów zadziała na tarczę tak, jak szczotka druciana na zęby :) , a zegarek bardzo ładny. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, tak jak mówi Xylog, zegarek wydaje się być oryginalny - oprócz koronki - ale prezentacja niekompletna z uwagi na brak dekla. Jednak potraktowanie go szczoteczką do zębów to najgorszy z możliwych sposobów - generalnie te tarcze źle znoszą kąpiele.

 

Dziękuje za dobrą radę więc najlepiej nic nie robić z tym bo owszem są delikatne przebarwienia lecz jak dla mnie dają temu zegarkowi uroku w końcu nie jest nowy. Poprawiam się co do prezentacji zegarka oto zdjęcie dekla:

 

atlantic3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

No to dekielek masz. To fakt.

Ale inny fakt to to, że pokazałeś go, że masz. Ale co na nim to już nie.

Trzeba go pokazać jak tarczę, prostopadle do obiektywu, tak, żeby numerek widać było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest całkiem przyzwoita, jeżeli chodzi o "czyszczenie" to podobnie jak  Jacek odsyłam do specjalisty @Mwatch`a. Można samemu  bardzo łatwo tak fajną tarczę uszkodzić. A najlepiej zdmuchnąć kurz i zostawić.  


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega ross74 przypomniał mi, że posiadam takiego oto Atlantic'a. Niestety brakuje oryginalnego sekundnika ale koronka już jest sygnowana dużym A.

Przy dobrym oku widać też napis EXTRA.

 

 

post-60800-0-40964400-1399635583_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sekundnik dalej pozostanie nieoryginalny, ale może lepiej by było go skrócić do właściwej długości?

Sam zegarek klasa.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry,

 

to mój pierwszy post więc na wstępie chciałbym się przywitać - witam serdecznie wszystkich. 

 

Zwracam się z pewnym problemem, najpierw może kilka słów tytułem wstępu - wszystko zaczęło się od marzenia. O czarnym Atlanticu Worldmaster, marzenie pojawiło się kilkanaście lat temu. Piękny, duży, klasyczny długo można wymieniać. Lata leciały, zegarek jakby stracił na wielkości (a może to inne zegarki urosły?) ale chęć kupna gdzieś tam z tyłu głowy pozostała. No i jakiś czas temu pojawiła się oferta, cenowo akceptowalna, zegarek spełniał wszystkie parametry - skusiłem się. Przyszedł, trochę pochodził, nawet dokładnie ale zastanowiło mnie kilka rzeczy - po pierwsze zegarek chodził mniej więcej 24 godziny i po drugie strasznie ciężko było go nakręcić, to chyba z racji zużycia koronki. Poszedłem więc do zegarmistrza, dwa słowa o samym zegarmistrzu, nie wiem czy to fachowiec pierwszej wody, czy wręcz przeciwnie, jak na razie z innymi zegarkami sobie radził - działają. Zegarmistrz otworzył Atlantica i powiedział hmm... Hmm w ustach zegarmistrza to nie jest to co chcę słyszeć o swoim Atlanticu, nie chce również słyszeć, że mechanizm jest podmieniony i że podobno jest tak niskiej jakości, że nie go nie dotknie bo się rozpadnie. Napisałem więc do sprzedającego, co do kroćset jest grane, sprzedający twierdzi, że mechanizm jest jak najbardziej ok., mogę sobie porównać w Internecie. Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się, że nie można być trochę w ciąży - albo zegarmistrz miał zły dzień albo sprzedawca robi mnie w bambuko. Wolałbym żeby zegarmistrz miał zły dzień, miał? Mogę prosić o pomoc na podstawie załączonych zdjęć? Czy to mechanizm od Atlantica? Zdjęcia są autorstwa sprzedającego.

 

post-70681-0-20100600-1400054966_thumb.jpg

 

post-70681-0-44109600-1400054967.jpg

 

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Marcin  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm FHF969 - jak najbardziej takie montowano w Atlanic'ach. Inna sprawa to jego stan, ten może określić jedynie zegarmistrz, jednak było już przy nim coś robione i to przez mistrza drugiej a nawet może trzeciej wody o czym świadczy rozerwany pierścień dociskowy. Więcej na podstawie tak kiepskich fotografii raczej nikt nie jest w stanie powiedzieć - załącz makro tarczy wykonane centralnie z góry i pod kątem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arras

 

W mojej ocenie zegarek jest jak najbardziej oryginalny, poza koronką oczywiście, którą najlepiej wymień na sygnowaną, zdecydowanie polepszy to komfort nakręcania. Co do mechanizmu, jest w pełni oryginalny, 17 kamienowy tzw.  " hamburczyk", nie jest to może szczyt techniki i kunsztu zegarmistrzowskiego, ale niezawodny i raczej trwały. Oddaj ten zegarek w inne, "dobre ręce" bo pewnie wymaga czyszczenia i smarowania.

Tu masz zdjęcie mechanizmu Atlantica

SAM_5864.JPG


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Koronka po prostu starta, ślizga się i dlatego trudno go nakręcić.

Może i jest oryginalna, trudno to stwierdzić.

 

Konieczna wizyta u fachowca, poszukaj na forum czy masz w swojej okolicy takiego.

Mechanizm, jak wspomnieli koledzy, jak najbardziej OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała nowina, czyli kolejność działania: 

 

- przeprosić sprzedającego,

- zmienić zegarmistrza,

- zrobić zdjęcia tarczy i zamieścić na forum. 

 

Dziękuję za pomoc raz jeszcze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspaniała nowina, czyli kolejność działania: 

 

- przeprosić sprzedającego,

- zmienić zegarmistrza,

- zrobić zdjęcia tarczy i zamieścić na forum. 

 

Dziękuję za pomoc raz jeszcze. 

 

Na " first look" tarcza wydaje się być oryginalna ( ładne indeksy, lumy na swoich miejscach ), koperta w dobrym stanie bez ubytków chromu, dołóż jeszcze zdjęcia dekla to będzie komplet :D .

Pozdrawiam


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem, dzisiaj rano w pociagu:

post-71518-0-16083600-1400624300_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Ta Prima to chyba po liftingu? I to nie tylko face-liftingu ale i case- liftingu i hand-liftingu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale botoks się nie wylewa. ;)

A ścierek "zmywaków"

trocha poszło. :D

Zresztą to jak kolega napisał

kolejowa wersja. :P

No dobra z tego przedziału. :lol:

Edytowane przez lec

<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po liftingu, ale zapewne cieszy właściciela. Gdyby nie to jaskrawo białe wypełnienie wskazówek byłoby o wiele lepiej. Ale...jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.... :)


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mocnym liftingu, dostalem ja mocno zaniedbana, lacznie z duzym ubytkiem na boku. Tarcza wyczyszczona, szklo zmienione, wskazówki dostaly nowej farby, ale po tym wszystkim duzo bardziej mi sie podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu dekiel i werk. Oba w stanie 10/10. Jest też koronka sygnowana A.

 

 

post-60800-0-07158100-1401035800_thumb.jpg

post-60800-0-28997200-1401035828_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

No Panie... Ładny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.