Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Illinois Watch Case Co nie ma nic wspólnego z Elgin National Watch Co., oprocz tego, ze obie fabryki były w Elgin, Illinois ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, pmwas napisał:

Illinois Watch Case Co nie ma nic wspólnego z Elgin National Watch Co., oprocz tego, ze obie fabryki były w Elgin, Illinois ;)

To by wiele wyjaśniało :) Przyznam szczerze, że nawet nie przypuszczałem, że to nazwa miasta, trochę wstyd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ty się nabrałeś - wyeksponowana nazwa Elgin na produktach IWCCo skończyła się w sądzie...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o firmir "BILTMORE" z Connecticut

 to  też 1$ watch?


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Ingraham - zdecydowanie „dolarówka”...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to Ingraham

.................

To chyba zakupię...

 po to by mieć... :)

 coś co kiedyś warte było 1$ :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wizerunek lokomotywy na tylnym deklu (w tym moim Hamiltonie) to znak, że ten zegarek był jakoś powiązany z koleją, czy to tylko taki motyw ozdobny tamtych lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często spotykany motyw ozdobny.

 

Sam mechanizm to grade 936, z roku 1900., była to  „RailRoad grade”, wiec teoretycznie dopuszczony do użytku na kolei.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elgin grade 71 - topowa wersja wczesnej „damki” z Elgin.

 

868F658A-D01B-4916-BE39-27EA6724955B.thumb.jpeg.c959f78406c898e54f79cf3dbba57084.jpeg

 

B6F7C2BE-6F98-4F49-BA46-FF754718256A.thumb.jpeg.a93a5ad411f74a8d276a7970bcba7d64.jpeg

 

zapuszkowałem w srebrze...

 

9F1F82AD-775D-4780-9E2B-7272BB830618.thumb.jpeg.10ed5e7f4bbe23ceb7d9a6b8baeb2bff.jpeg

 

piekny, poszukiwany mechanizm :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za cudo?

 Wychwyt-- DUPLEX ???

 

image.png.9052bdd6cab4faeb38d70a93054f0f0b.png

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tani duplex. Amerykanie do perfekcji opanowali tanią produkcję duplexow ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No włąsnie....

ale wyczytałem, że KNICKERBOCKER WATCH CO  był tylko traderem, nie producentem i w większości sćiągał z kraju alpejskiego..


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.08.2020 o 14:32, pmwas napisał:

Elgin grade 71 - topowa wersja wczesnej „damki” z Elgin.

 

 

 Porządny zegarek można śmiało powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 17:11, mkl1 napisał:

No włąsnie....

ale wyczytałem, że KNICKERBOCKER WATCH CO  był tylko traderem, nie producentem i w większości sćiągał z kraju alpejskiego..

Raczej nie tak , firma Waterbury miała prawa patentowe i produkowała w USA te mechanizmy ,na zdjęciu seria F z 1886

New York była firmą powstałą z Waterbury

DSC_2298 (2).JPG

DSC_2300 (1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie.

 Jednak google ( nawet odsyłki do innych forów) nie podaja wszystkiego. :(

 

==================

The Knickerbocker Watch Co. New York (1890-1930), was not a watch manufacturing company, but instead imported and sold Swiss & low-cost production American watches by the New England Watch Company. They would have their name put on the movements and on most dials.
Most Knickerbocker watches were not marked with a serial number, and there are no known import or production records for Knickerbocker watches. Two movements above have serial numbers and two without.
In photo 1 & 2 above is a 12 size, 7 jewel, duplex escapement. Note that the dial hour numbers (4-8) are upside-down.
In photo 3 & 4, are 3 movements with dials. Top one is an 18 size movement with a serial number 7154586, lower left is a 8 size, with a 0 size unmarked dial, lower right is a 6 size movement with a serial number 2677674. All movements are marked Knickerbocker Watch Co. New York.
Thanks for looking,
Dave

https://www.collectorsweekly.com/stories

Brief History: Knickerbocker Watch Company

1890 - 1930

New York, New York

knickerbocker-watch-company-ad.jpg

 

 i dalej zinnej stronki

http://www.pocketwatchrepair.com/histories/knickerbocker.php

The Knickerbocker Watch Company was an importer only; they did not produce their own watches. Considered one of the "Dollar Watch" companies (similar to Ingraham or Ingersoll), they primarily sold imported lower-grade Swiss watches and inexpensive American watches produced for them by the New England Watch Company. Several of their models used a duplex escapement, as shown in the photo below.

 
Knickerbocker-watch.jpg
 
The repair of Knickerbocker watches has become quite challenging due to the lack of availability of parts. In many cases it is simply not possible to locate parts, and repairs for certain models are either impossible or impractical. Since they were primarily low-cost watches, cost of repairs can often exceed the "book value" of the watch.
Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak też piszą o firmie Knickerbocker że sprzedawała zegarki szwajcarskie i tanie zegarki amerykańskie i nie była producentem a sprzedawcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.08.2020 o 17:11, mkl1 napisał:

No włąsnie....

ale wyczytałem, że KNICKERBOCKER WATCH CO  był tylko traderem, nie producentem i w większości sćiągał z kraju alpejskiego..

 

Tak, ale toto wyglada raczej na amerykańskie. Szwajcarzy raczej nie specjalizowali się w takich wynalazkach ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mkl1 napisał:

The Knickerbocker Watch Co. New York (1890-1930), was not a watch manufacturing company, but instead imported and sold Swiss & low-cost production American watches by the New England Watch Company

 To był raczej mój skrót myślowy  :(

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elginy:

Czy ktoś z szanownego forum posiada i może przemierzyć koło balansu w elginie  16s?.

Na stronach hamerykańskich  jest tylko odnośnik do kalibru, nie ma jednak wymiarów.

 Dave też mi ni odpisał. :(

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci? Jeśli potrzebujesz koła do Elgina 16s to najprościej po prostu je kupić...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mkl1 napisał:

Elginy:

Czy ktoś z szanownego forum posiada i może przemierzyć koło balansu w elginie  16s?.

Na stronach hamerykańskich  jest tylko odnośnik do kalibru, nie ma jednak wymiarów.

 Dave też mi ni odpisał. :(

 

Czy potrzebujesz całego koła balansu, czy tylko nowej osi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pmwas napisał:

Po co ci? Jeśli potrzebujesz koła do Elgina 16s to najprościej po prostu je kupić...

Mogę kupić/dostać  ( koszt 4 piwa) cały mechanizm na części i zastanawiam się nad przeszepem koła z niego  do innego :)

A miec ten mechanizm dla miecia, to .??

A może gościu go sprzeda za 100 na targu w Bytomiu??

 nie chcę mu robić przykrości..

Wiem  pokrętne moje myślenie, ale muszę coś spróbować dlatego szukam wymiarów...

2 godziny temu, Szpindlakfan napisał:

Czy potrzebujesz całego koła balansu, czy tylko nowej osi?

 Muszę "pokleić" jedno z drugim..

 Oś już zacząłem dłubać...

a zresztą nie zawracajcie sobie głowy..

 bo ......Składam dwa, albo trzy elginy...

Dziękuję za zangażowanie :( skoro tak trudno o pomiar suwniarką  :(

 

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pomiar suwmiarką trudno, bo musiałbym rozbebeszać pudełka z zegarkami (bo wszystkie szesnastki mam gdzieś w czeluściach pod spodem), potem rozbebeszyc zegarek, a wcześniej... kupić suwmiarkę, bo to plastikowe coś, co kiedyś mieli w Castoramie nadaje się na drapaczkę do pleców :)

jak sobie kiedyś powierzyłem szkło to przyszło dwa rozmiary za małe :D

 

Poszukam w częściach, pewnie mam koło z 16, tylko mogę mieć kłopot z identyfikacją, bo tam groch z kapusta jest ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, pmwas napisał:

O pomiar suwmiarką trudno, ................ a wcześniej... kupić suwmiarkę, bo to plastikowe coś, co kiedyś mieli w Castoramie nadaje się na drapaczkę do pleców :)..................

 

No i dobra suwmiarka będzie kosztowała więcej niż ( koszt 4 piwa) ;)  o koszcie czasu już nie wspominając :D 

 

Miłego weekendu 

Roman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kieszonkowe napisał:

No i dobra suwmiarka będzie kosztowała więcej niż ( koszt 4 piwa) ;)  o koszcie czasu już nie wspominając :D

Dlatego napisałem wyżej :)

a zresztą nie zawracajcie sobie głowy

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.