Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak przedmówca poradził raczej ebay, chyba, że ktoś zaproponuje ze swoich - rozpiętość tematu ogromna i ja sugerowałbym raczej coś z przedziału 1890-1920 (w bardzo dużym uogólnieniu), bo to już zegarki bardziej masowo produkowane więc może być przystępniej cenowo a jakościowo świetnie.

 

Do tego ważny jest rodzaj zegarka - płaski/grubszy,  większy/mniejszy; materiał, kolor etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przedmówca poradził raczej ebay, chyba, że ktoś zaproponuje ze swoich - rozpiętość tematu ogromna i ja sugerowałbym raczej coś z przedziału 1890-1920 (w bardzo dużym uogólnieniu), bo to już zegarki bardziej masowo produkowane więc może być przystępniej cenowo a jakościowo świetnie.

 

Do tego ważny jest rodzaj zegarka - płaski/grubszy,  większy/mniejszy; materiał, kolor etc.

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź. Zależy mi na XIX wiecznym zegarku więc to troszkę zamyka możliwości (w tym wypadku akurat pomijając periodyzację historyczną) na 1900 roku. Zegarek średni/bardziej płaski, przeciętny rozmiarowo. Najbardziej zależy mi na zdobyciu tej małej cząstki historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan godny pochwały i popieram go w pełni :)

Przeciętny rozmiarowo czyli 16s? Jeśli nie ma to decydującego znaczenia to sugerowałbym bardziej 12 s, gdyż są one mniej popularne u kupujących i jednocześnie tańsze i podobne jakościowo. Pytanie - czy ten rozmiar był bardzo popularny w końcu XIX w.(tak jak po wojnie)?

 

Być może lepiej zainteresować się modelami kluczykowymi (poniżej przykładowyWaltham z 1880 r.)?

 

https://www.ebay.fr/itm/WALTHAM-usa-1877-orologio-taschino-ELLERY-coin-silver-57mm-pocketwatch-e-catena/323262748760?hash=item4b43f61858:g:FPQAAOSwlltalcWV

Edytowane przez Grigoris1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan godny pochwały i popieram go w pełni :)

Przeciętny rozmiarowo czyli 16s? Jeśli nie ma to decydującego znaczenia to sugerowałbym bardziej 12 s, gdyż są one mniej popularne u kupujących i jednocześnie tańsze i podobne jakościowo. Pytanie - czy ten rozmiar był bardzo popularny w końcu XIX w.(tak jak po wojnie)?

 

Być może lepiej zainteresować się modelami kluczykowymi (poniżej przykładowyWaltham z 1880 r.)?

 

https://www.ebay.fr/itm/WALTHAM-usa-1877-orologio-taschino-ELLERY-coin-silver-57mm-pocketwatch-e-catena/323262748760?hash=item4b43f61858:g:FPQAAOSwlltalcWV

O i to jest pomysł. 12 s to chyba dobra myśl. Na początek taki byłby super, aczkolwiek musiałbym zbadać popularność takiego rozmiaru. Kontynuując, jaka jest rozpiętość cenowa zegarków, które mnie interesują i na jakich producentów patrzeć?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że po lekturze zdjęć w tym wątku wstecz będziesz miał gust częściowo wyrobiony - są tu wszyscy producenci i wiele ciekawych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że po lekturze zdjęć w tym wątku wstecz będziesz miał gust częściowo wyrobiony - są tu wszyscy producenci i wiele ciekawych modeli.

Przeglądam, przeglądam, aczkolwiek prawie 2 tysiące postów zajmie mi trochę :)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zajrzeć na amerykańskiego eBaya. Tam maja rodzime produkty. Generalnie to jest eBay.com  Wpisałem w search: American pocket watches antique

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2334524.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xamerican+pocket+watches+antique.TRS0&_nkw=american+pocket+watches+antique&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&_osacat=0&_odkw=pocket+watches+antique

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bunn Special:

 

post-2232-0-58983400-1528574084_thumb.jpg

 

post-2232-0-52072800-1528574097_thumb.jpg

 

post-2232-0-48468400-1528574109_thumb.jpg

 

post-2232-0-47436200-1528574132_thumb.jpg

 

Niestety - w kąpieli odpadła znaczna część farby :(

 

Mechanizm posiada zmodyfikowany bęben sprężyny z "prawidłowo" ułożyskowanym pierwszym kołem przekładni, tzw. motor barrel:

 

post-2232-0-97402200-1528574211_thumb.jpg

 

Zegarek ten był "kolejowym" chronometrem, z tygodniową odchyłką nieprzekraczającą 30 sekund.

Ten konkretny model posiadał 60-godzinną rezerwę chodu, dzięki czemu:

- nie zatrzymał się w ciągu drugiej doby jeśli ktoś zapomniał go nakręcić

- korzystając z niecałej połowy rezerwy chodu był jeszcze dokładniejszy

 

Zegarek w dobrym stanie wizualnym i przyzwoitym stanie technicznym, niestety po wymianie osi balansu, o czym przypomina wgniecenie w kopercie na godz. 6...  


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi sie podobaly Bunny, swietne zegarki. Troche zmeczony jak na ten model, wskazowki do renowacji? No chyba ze to tylko zdjecie robi takie wrazenie. Sprawdzales moze czy koperta jest z tego okresu co powinna byc? Bo zdaje sie ze czesto mozna spodkac z kopertami z innych okresow... Bardzo przyzwoity zegarek. Zdaje sie ze mamy takie same mainspring windery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki są brudne, juz wyczyściłem. Co do okresu - na NAWCC się nie przyczepili ;) Zresztą - kupiłem w Polsce, tu trudniej poskładać :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co ma wymiana osi balansu do zarysowania dekla. Chyba, że ktoś nie dokręcił mostka balansu. Do tego zegarka mogę odsprzedać za 10 zł nową sprężynę napędową. Jeśli mi się uda to dołączę zdjęcie z katalogu i odpowiednią kopertę ze sprężyną (jednak się nie udało). Mogę też poszukać odpowiedniej osi balansowej (patrz zdjęcie z katalogu). Jednak do prawidłowej wymiany osi potrzebne są odpowiednie narzędzia. Starą oś usuwa się przez wytoczenie zagniecenia a nie przez wybijanie. Osie amerykańskie są bardzo twarde i mogą powiększyć otwór pod oś lub/oraz wygiąć ramie balansu. Ja mogę to zrobić ale musimy porozmawiać i musisz podać średnicę czopa. Mój kontakt 503 079 164 lub [email protected]

Zdjęcia mogę przesłać mailem.

 

 

 

 

 

 

post-76543-0-92053600-1528922866_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż amerykańskie, a tym bardziej kieszonki to nie moja bajka, to trudno mieć zegarek  i o nim nic nie wiedzieć. Wielka prośba o podstawowe informacje o tym zegarku. To że brakuje mu pierścienia ze szkłem zdążyłem zauważyć. Na poszczególnych dekielkach wybity jest numer 1256718 oraz ten sam numer widnieje na bocznej powierzchni koperty. Prócz numeru jest znak w kształcie "ptaka" i pod nim napis STAR W.C.CO. a na drugim dekielku   "ptak" i S.W.C.CO. Mechanizm z ładnym opisem Elgina i numerem 6611581.  Koperta, nie wiem czy złota czy grubo pozłacana?

Każda informacja o zegarku będzie cenna i doceniona.

Pozdrawiam miłośników pięknych zegarków kieszonkowych.

post-57210-0-47490500-1529092999_thumb.jpg

post-57210-0-37856100-1529093741_thumb.jpg

post-57210-0-05128500-1529094025_thumb.jpg

post-57210-0-04245300-1529094043_thumb.jpg

post-57210-0-04820700-1529094190_thumb.jpg

post-57210-0-85559000-1529094319_thumb.jpg

post-57210-0-05077200-1529094351_thumb.jpg

post-57210-0-90788400-1529094372_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, znalazłem w necie podobnego Elgina i rzeczywiście wskazówki ma inne, delikatniejsze.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elgin - pytanie ,czy zegarek wart jest tego żeby zainwestować w naprawę osi balansowej ?Dziękuję.post-66523-0-09158500-1532520830_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To piękny zegarek (choć nie widać tarczy) i rzadki (4000szt), więc skąd wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpliwosc pewnie stad ze elementy stalowe sa zardzewiale... jak nie ma glebokich wrzerow to powinno sie dac choc troche przywrocic wyglad, no i nie wiem czy wiesz ile sobie zycza zegarmistrze za zabawe z osia balansu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpliwosc pewnie stad ze elementy stalowe sa zardzewiale... jak nie ma glebokich wrzerow to powinno sie dac choc troche przywrocic wyglad, no i nie wiem czy wiesz ile sobie zycza zegarmistrze za zabawe z osia balansu :)

Jeżeli zrobią mi oś za 250zł - to robię - jeżeli nie - zostanie w szufladzie- dziękuję za odpowiedz.

watpliwosc pewnie stad ze elementy stalowe sa zardzewiale... jak nie ma glebokich wrzerow to powinno sie dac choc troche przywrocic wyglad, no i nie wiem czy wiesz ile sobie zycza zegarmistrze za zabawe z osia balansu :)

To nie są wrzery - w rzeczywistości wygląda dobrze - lepiej niż na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainwestuj KONIECZNIE. nienaprawienie takiego cuda to grzech :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzy palcowiec 21 kamieni na co ty czekasz ? 


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś go potem zmontuje?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.