Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Amerykańskie zegarki kieszonkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Chronofil piekną kieszonkę ustrzeliłeś, gratuluję nabytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kowal jest delikatniejszy od zegarmistrza , nawet przy wymianie baterji mają problem dlatego pomyślałem że może ktoś się tym zajmuje

Nie chcę Cię zniechęcać,tylko z własnego doświadczenia wiem jak trudne jest to zadanie, a na tym forum znajdziesz fachowców którzy zajmują się naprawą lub podadzą Ci kontakt z zegarmistrzem który może się podjąć renowacji ale cena na pewno będzie wyższa niż realna wartość tego zegarka więc tylko wartość sentymentalna może decydować o renowacji....może po Nowym roku ktoś się odezwie na forum do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to kowal jest delikatniejszy od zegarmistrza , nawet przy wymianie baterji mają problem dlatego pomyślałem że może ktoś się tym zajmuje

 

naprawienie mechanizmu będzie umiarkowanie trudne. Można by go wymienić, ale to nie będzie już ten sam zegarek. Te płyty które są, na bank będą miały ślady korozji, niestety, ale po czyszczeniu powinny się nadać. Resztę poważnie uszkodzonych części trzeba przełożyć z innego mechanizmu, a dostać taki w USA to zaden kłopot - to akurat bardzo pospolity model. Lege artis powinno się zostawić wszystkie numerowane części, czyli mostki i koło balansowe, ale z tym balansem to chyba trzeba będzie pójść na kompromis. Chyba że kupiony trupek i tak będzie miał oś do wymiany, to wtedy powinno zostać oryginalne koło.

Bardziej martwi mnie koperta. Niby też nic wielkiego i da się kupić, ale znów - warto by było zachować oryginalną. Trzeba by zatem znaleźć identyczny model i przeszczepić przedni dekiel i lunetę. Wykonalne, ale już trudniejsze...

 

ogólnie musisz sobie zdawać sprawę, ze nakupienie części i potem (zwłaszcza) naprawa to spory koszt, a realna wartośc zegarka w dobrym stanie to jakieś 300zł. Także z ekonomicznego punktu widzenia się to kompletnie nie opłaca. jednak jeśli Ci na nim zależy, to działaj. Ten zeagrek przy odrobinie samozaparcia da się odbudować, a koszty i tak sie rozkładają na kilka etapów...

 

Jakbyś miał jakieś pytania, to oczywiście pytaj na forum, albo mnie na PW - zawsze chętnie pomagam :) teoretycznie, niestety, bo naprawienie czegoś takiego mnie przerasta...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ilustracjach niewiele widać, bo ciemne. Nieczęsto to się robi, ale tu pewnie warto zrobić renowację mechanizmu, nowe powłoki galwaniczne. Stary wieniec balansu warto zachować i uzupenić o dobrą ośkę i ewentualnie sprężynę włosową. Tarcza wydaje się w możliwym stanie. Po zdobyciu dobrych ilustracji wskazówek, można będzie przymierzyć się do ich wykonania. Potem przyjdzie kolej na kopertę. Trzeba kogoś namówić aby przy pomocy twardego lutowania i ręcznej obróbki zrobić z koperty coś ładnego. Zachowanie istniejących elementów to ważna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kieszonkowca srebrnego z (Repetierem) rozmiar ok.55mm(bez klapki) w idealnym stanie,czy amerykanskie kieszonkowce spelnialy takie opcje?czy ktos z kolegow moze mi doradzic gdzie moge znalesc takigo kieszonkowca o podanych parametrach,nie musi byc z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z USA były Walthamy z repetierem, ale ciężko dostać. I o ile wiem - kryte. Co do nie amerykańskich - nie ten dział i nie mam wiedzy na ten temat :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów! Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, gdyż mój kolega poprosił mnie o wycenę zegarka, a ja zupełnie nie znam się na kieszonkach. Zegarek to Wadsworth. Mechanizm sprawny na chodzie. Za wszelkie sugestie będę wdzięczny. Przepraszam za jakość zdjęć, nie mam obiektywu do makro.

post-19728-0-20937900-1357409542_thumb.jpg

post-19728-0-92776700-1357409680.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz przecież, że nie wycenia się tutaj zegarków.

Zdjęcia kiepskie i trudno stan ocenić no i nie wiadomo, czy wszystko z nim ok, czy mił jakąś konserwację, czy szkło oryginalne itp - w każdym razie kolega nie ma co liczyć na duże pieniądze ;)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 kamieniowy Illinois w całkiem ładnym stanie (Wadsworth to produent koperty). Sredniej klasy, porządny, amerykański zegarek z około 1910-20 roku, najpewniej. Na tym forum nie wycenia się zegarków, bo taki jest regulamin. koperta jest najpewniej złocona, wartość nie powala, ale też nie jest bezwartościowy - wartość zależy od dokładnej oceny stanu wizualnego i technicznego :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy! Stan jest bardzo dobry, zarówno koperta prezentuje się super jak i tarcza i szkło bez rys, co do napraw i konserwcji nie mogę nic powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe....

mechanik, u mnie coś będzie w tym tygodniu wystawione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyta o cene, bo jesli to warte 100 000 to by sprzedal, a tak .... szkoda zachodu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe....

Roberdo, sfotografowałbyś swoją kolekcję kieszonek, ale tak w całości. Pewnie jest to imponująca gromadka ;)

 

chyba że już była taka fotka, tylko nie zauważyłem


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee....

wszystko się rotuje, w zależności od potrzeb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robredo rzadko sie chwali swoimi zegarkami ,ale jak czasem mu się zechce to potem nam gula skacze przez tydzień! więc nie wiadomo co lepsze........kiedyś się chyba wybiorę z ekspedycją karną to nie tak daleko ode mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z flaszką to nie ma problemu ale reszta...pożywiom uwidim!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szykujcie się! Jak przejdzie kontrolę celną to wami wstrząśnie :)

 

69324125274267f7c57b.jpg

 

6786290012e571cda9a4.jpg

 

Jeden z moich Grali nadjeżdża :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napięcie buduje ;)

Paweł uchyl tego rąbka, bo ja gdzieś taki napis widziałem i teraz mnie to męczy :wacko:


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeeee tam, nic szczególnego, jak widać zrobili kilka sztuk i stwierdzili, że badziew i dali sobie spokój. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napięcie buduje ;)

Paweł uchyl tego rąbka, bo ja gdzieś taki napis widziałem i teraz mnie to męczy :wacko:

 

To, co widać to SWCo i czterocyfrowy numerek :). to moje drugie podejście do wczesnego Springfielda, tyle, ze tym razem nie okaże się zdezelowanym składakiem, bo jest z pewnego źródła. Resztę mówi drugi z napisów,ale co to dokładnie jest, to pokażę, mam nadzieję, za jakiś tydzień-dwa :)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.