Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ricardo216

Policzmy SUMO

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzięki ricardo, suwaki w tablecie trochę pomogły + niebieski AR :)

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celach statystycznych wstawię,  bo po fotach Mechesa " wstyd przed Ryśkiem :) "

post-80219-0-72473200-1464729851_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też "wstyd przed Ryśkiem" :P , ale ponieważ zmieniła mi się jakiś czas temu posiadana sztuka, to też wrzucę. Przez chwilę nie miałem Sumo, ale szybko stwierdziłem, że to był błąd, więc go naprawiłem ;)

 

ce451_20160601_095135.jpg

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już chyba tylko z drugiej ręki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedały sie w 2-3m po premierze. 2000szt to nie tak dużo. Nówka z 2 ręki 5,5k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no cena to żart :D Sumo normalne jest za mniej niż połowę kwoty :) bo realnie chyba 2,5 tysia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za żart? słowo "limitka" to klucz, nie ważne ile kosztuje zwykłe sumo, mogłoby go równie dobrze wcale nie być a limitka by tyle kosztowała. Zresztą to co napisał Burns, że rozeszły się w ciągu 3 m-cy to świadczy, że cena była bardzo ok. Przy obecnych cenach i kursie dolara to te 2.5k zł to chyba taka minimalna cena za nowe sumo z JP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest żartem. Zwykłe kosztuje 44000yen LE kosztowało 66000yen. Ale tak dowalili tą limitkę, że dostała ponad MM300 szafir, reszta elementów ta sama, oczywiście gorszy mechanizm. Dodatkowo nawiązanie do modelu historycznego gdzie nawet odcień tarczy podobno ten sam. Cena wyjściowa więcej niż rozsądna - resztę ukształtował rynek. Dodam tylko, że zakup nowego sbdx017 a nawt starego po taniości to i tak już wydatek ponad 8k za nowego.

5,5k za nowe Sumo LE dla tego kto w tym siedzi nadal jest realną kwotą. Na MM 300 LE 12-14k może nie starczyć.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie szafir to szal - dostepny w szwajcarskich kwarcach za 600 zl;)

 

Limitka jest fajna o tyle,ze w koncu ma normalne wskazówki tzn. normalna godzinową. Ta w zwyklym sumo to imo najbrzydszy element tego zegarka.

Edytowane przez JohnRambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie rozumiesz i nie zrozumiesz - nie chodzi o szafir, to było wtrącenie, że MM300 nawet LE nie ma, nie miało i nie będzie go miało z innego powodu.

 

Krótko i na temat, było brać jak był za 2600-2800zł teraz Sumo LE to nie zegarek dla ignorantów, którzy szukają go w cenie najlepiej niższej od wersji standard i wszystko wiedzą najlepiej - dla nich są kwarcowe szwajcary za 600zł - prawdopodobnie jest to to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blednie oceniasz. Dorabiasz ideologie,napisalem w ramach porownania,a nie jako fan szwajcarskich zegarkow. Szafir powinien byc w zwyklym sumo i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już musisz zgłosić do firmy Seiko, zostało udowodnione w mailach od Seiko jak i na filmach z testów głębokości, że Seiko wzbrania się nurkach przed szafirem nie z powodów kosztów, a z tego, że woli pajęczynę lub rysy na zegarku nurkowym niż szkło rozsypane w drobny mak jak przyjemność ma zachowywać się właśnie szafir.

a że to AirDiver + LE to poszli na jakieś ustępstwo - przy tych głębokościach szafir da jeszcze radę ...

 

Takich racjonalnych albo iracjonalnych zasad można wymieniać w nieskończoność od Rolexa na Casio Frogman z zakręcanym deklem spróbować skończyć ...

 

nie ma sensu - naprawdę

 

Podsumujmy raz na zawsze (pewnie wzrośnie) SBDC027 w stanie nowy = 5500zł czy to się komuś podoba czy nie


Dodaj 1k i kupisz jeśli umiesz czytać pismo księżycowe, albo znasz kogoś kto umie.

 

http://page15.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/t476581652

 

ja umiem - po pierwsze nie jest nowy bo bransoleta skrócona więc ściema (wbrew opisowi), ale powiedzmy, że może przymierzony 2 albo 3 razy

 

co nie zmienia faktu, że używki w zależności od stanu chodzą własnie w tych pieniądzach jakieś 3600 -4000

 

i ten w zależności od wiatrów właśnie w górnej granicy tej kwoty wyjdzie.

 

Widziałem, że poszukujesz - co w takim razie powstrzymuje Cię przed zakupem ???

 

http://page.auctions.yahoo.co.jp/jp/auction/217070294

 

ten już bardziej NEW = ~4400 bez Vat, 5300 z Vat

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często na niemieckim forum Sumo limitka ląduje na bazarze ostatnio poszła za 735 € ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Może to ta co na ebayu 3 razy nie poszła za 799 € ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja koncept kulegi ss1973 chyba zrozumiałem :))

Edytowane przez Meches

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyobraża sobie, że ma 001  :P  :D  :lol:

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns@ dobrze prawisz, jak miałem 001 to wybrzydzałem, dopiero po czasie załapałem, że to był błąd.

Miałeś rację mówiąc że mając Sumo można wyłączyć internet.

 

Wysłane z Redmi Note 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.