Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje i zachęcam do zrobienia galerii t-graphowi

Dzięki :)

Zapewne to zrobię ale najpierw muszę Dosie poddać zabiegom kosmetycznym przy pomocy capecoda

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to mój były T-Graph :rolleyes:

Jaki ma nr?


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy to mój były T-Graph :rolleyes:

Jaki ma nr?

Podobno Twój 003/250

ps.Napisz na PW jego historię.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. 003, świetny numer.

Można powiedzieć że mam szczęście do numeracji jeśli komuś na tym zależy.

1200T przyjechała z nr 0002 :)

 

T-Graph to dużo pozytywnych wspomnień.

M.in. to zdjęcie.

 

doxa068-1.jpg?t=1254885230

 

Zdobyłem I miejce w największym jak do tej pory konkursie zorganizowanym przez Doxę.

 

MEGA zegarek! Uwielbiam go. Niech się dobrze nosi.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie czarny w zegarach waldii:) a tak naprawde pod woda kolor czerwony i pomaranczowy znika jako pierwszy juz ponizej 7-9 metrow a pozniej 25 wszystko jest przyjemnie zielonawo-szare. A ta Doxa ma miec zastosowanie pod woda ale i w naszym swiecie hehe, wiec wybralem uniwersalnego klasyka. Ot taka historia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Wasze Doxy Panowie !!!!!

Sam mam 3 sztuki Splash i California - kwarc i New Tradition automat. Tylko jestem tu nowy i nie wiem jak fotki zamieścic.

 

Słyszysz DOXA myślisz SUB - może kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doxa by Synchron



Narazie tylko Conquistador, ale może kiedyś jakiś Sub :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zagościć w gronie szacownych miłośników zegarków DOXA. Na chwilę obecną mam 3szt. Tych zegareczków. Zaczęło się od prezentu w 2006r - DOXA serii TRADITION na bateryjkę, a w tym roku jakoś poszło dalej Pierwsza ma oryginalną kopertę, ale tarczę oddałem do renowacji. Druga choć nie jestem tego zwolennikiem, niebawem trafi do kompleksowej renowacji. Tarcza, a szczególnie koperta niestety dość mocno zniszczone.

Na stole mego zegarmistrza leży następna sztuka, ale niestety ten idzie na urlop i muszę troszkę na nią poczekać :blink:

Pozdrawiam pozytywnie zakręconych Doxo-maniaków

post-46446-0-17564100-1357301582.jpg

post-46446-0-66705600-1357301596.jpg

post-46446-0-76221100-1357301611.jpg

post-46446-0-00271200-1357301625.jpg

post-46446-0-80276000-1357301747.jpg

post-46446-0-72122400-1357301765.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Bardzo ładne są te Wasze DOXY a to jest mój nowy nabytek prezentuje się tak jakby przeszedł 2 wojny światowe ale myślę że wróci do dawnej świetności dzięki mojej pomocy

 

Witam!!!

Bardzo ładne są te Wasze DOXY a to jest mój nowy nabytek prezentuje się tak jakby przeszedł 2 wojny światowe ale myślę że wróci do dawnej świetności dzięki mojej pomocy

 

Tak wygląda po renowacji właściwie to niema się czym chwalić ale tarcza była skrajnie zdewastowana.

post-59723-0-57312000-1361995498_thumb.jpg

post-59723-0-35520600-1367088092_thumb.jpg

Edytowane przez Jonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Twoja Dosia wcale nie wygląda aż tak strasznie, ale jest nad czym popracować. Najpierw zacząłbym od domowych zabiegów upiększających, a dopiero w dalszej kolejności rozważałbym renowacje. To jednak twoja decyzja, kłopot i frajda jednocześnie. Ja natomiast gratuluję ci fajnej zabawki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tej tarczy domowe sposoby raczej nie pomogą, bo wyglada na to, ze jest podrapana.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Może ktoś wie gdzie można kupić koronkę do DOXY rok 1953 taki jak na zdjęciu

post-59723-0-19107600-1362054387_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na A...... lub u zegarmistrza, może ma jeszcze jakieś zapasy. ^_^

Dzisiaj po długim wyczekiwaniu przyjechał mój nowy nabytek. :D Moja nowa Dosia jest już wykąpana i ma nowe ubranko, ale i tak czeka ją wizyta u zegarmistrza na czyszczenie i konserwację werku FEF 380. :D

post-46446-0-19716100-1362055964.jpg

post-46446-0-63854100-1362055974.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szanowni, prośba o pomoc.

 

Widziałem gdzieś na forum, ze oznakowania złotych zegarków (myślę, że ten jest) mogą być inne niż nie złotych, stąd moje pytanie.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co oznaczają cyfry wygrawerowane na deklu tej doxy?

zdjęcie nr 1 - przepraszam za jakość ale nie było jak zrobić lepszego

 

1 rząd: 14

2 rząd: 13714

3 rząd: 11 593 (7 chyba albo 2) 2

 

Odnośnie 2 załączonego zdjęcia, chciałbym się dowiedzieć, jaka oryginalna bransoleta, powinna być do tego zegarka (ten zegarek był w różnych wariacjach bransolet, czy miał jakiś jeden typ? ), moglibyście podać jakieś typy?

 

Piszę tu w temacie doxy, bo wydaje mi się najbardziej poprawny, ale może powinien zostać przeniesiony do vintage (?) jeśli tak to poproszę.

 

Z góry wielkie dzięki za pomoc.

pozdrawiam,

 

Dawid

post-55687-0-02724100-1362308715_thumb.jpg

post-55687-0-81987400-1362308776_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Specjalistą nie jestem, ale numery wybite na deklu to po prostu nr. serii. Żeby sprawdzić czy to jest złoty zegarek to po prostu poszukaj na kopercie wybitej puncy jubilerskiej złota. Najlepiej spójrz pomiędzy uszy koperty i jak będziesz miał tam "wierszyk" o 10 czy 20 mikronach to niestety koperta jest tylko pozłacana. :D

Co do bransolet to raczej nie pomogę. Proponuję gustowny pasek, który nie szkodzi kopercie w odróżnieniu od metalowych bransolet.

Zegareczek bardzo fajny, a jak byś dał jeszcze troszkę lepsze fotki dekla i fotki werku to byłoby fajnie. :D

Edytowane przez Tajtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bransolet to raczej nie pomogę. Proponuję gustowny pasek, który nie szkodzi kopercie w odróżnieniu od metalowych bransolet.

Zegareczek bardzo fajny, a jak byś dał jeszcze troszkę lepsze fotki dekla i fotki werku to byłoby fajnie. :D

 

 

Dzięki za info, to nie mój zegarek, tylko mojej cioci która już swoje lata ma :) chciała żeby była bransoleta, stąd moje pytanie :) no i jest damska :) Niestety zegarek został w Warszawie a mnie tam nie ma aktualnie, więc ciężko będzie o lepsze foty:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicto :D i tak cieszy oko, a może ciocia zrobi ci podarek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta prawdopodobnie jest złota - trzeba otworzyć i sprawdzić sygnatury oraz próbę złota na wewnętrznej stronie dekielka.

Zegarek zdecydowanie powinien być na skórowym pasku - moim zdaniem najlepiej pasuje do niego jakiś odcień brązu i delikatna faktura np. jaszczurki. Ale to już rzecz gustu


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tajtek - może i kiedyś zrobi, ale to jest damski zegarek :)

 

@Artur, dzięki za infromacje, tak jak mówię zegarka nie mam przy sobie, więc ciężko będzie o jakiekolwiek foty ;/ Twoim zdaniem mimo, iż jest to kobiecy zegarek - z racji wielkości, będzie lepiej wyglądał na pasku ? Ciotka mi pokazywała stara bransoletę, która się zerwała i moim zdaniem dobrze to wszystko wyglądało na bransolecie (ps. ciocia to nie ma 40 lat tylko tak 80 :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
post-49337-0-76592500-1362412193.jpgZakupiona tydzien temu tu na forum stan idealny jest poprostu przecudna zostaje dozywotnio} Edytowane przez clar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.