Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Encanto

Klub Miłośników Zegarków DOXA

Rekomendowane odpowiedzi

witam szukam koledzy wskazowek do doxy tak zwane piki jak na zdjeciu tajtka i jonasza moze ktos posiada takowe chce wymienic w mojej dosi

post-59322-0-76417900-1362427386_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek zdecydowanie powinien być na skórowym pasku - moim zdaniem najlepiej pasuje do niego jakiś odcień brązu i delikatna faktura np. jaszczurki. Ale to już rzecz gustu

 

Artur, sorka za molestowanie, na 100% musi być bransoleta. nie jest to moje 'widzi mi się', tylko cioci, wiec nie mam za bardzo tu jak wpłynąć na jej decyzję, jako, że ostatnio miała na bransolecie. Mógłbyś jakiś typ bransolety polecić?

Z góry dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Doxa ze zdjęć jest w moim posiadaniu od wielu lat, ma dla mnie wartość sentymentalną :) Jest trochę zaniedbana i chciałbym to zmienić. Możecie stwierdzić z jakich lat pochodzi? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

post-33915-0-64287600-1362917346_thumb.jpg

post-33915-0-06900700-1362917360_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , że post pod postem, ale się zagapiłem :) . Tutaj Dosia, która jest następczynią tej z postu powyżej, chociaż wiekowo jest odwrotnie ;)

post-33915-0-12509300-1362917606_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dać zdjęcia werku i odczytać z niego kaliber (pod kołem balansowym), to sporo wyjaśni. :D Obie są bardzo ładne, a szczególnie automacik. Biała to stylistyka chyba z lat 70, ale mogę być w błędzie :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Panowie co powiecie o tej renowacji czy bardzo przemalowana?

Pozdrawiam

Jonaszpost-59723-0-52930000-1363118013_thumb.jpgpost-59723-0-52930000-1363118013_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie w miarę przyzwoita tarcza. Może troszkę makro przekłamuje, ale wydaje się powłoka perłowa jakby nie do końca równo położona. Na wysokości indeksów 6-8 w makro widoczne lekkie wgłębienia. Wydaje się też, że koperta na około szkiełka ma jakieś drobne felery, ale to może tylko tak na zdjęciu wygląda. Wskazówki minutowa i godzinowa ok, nie wiem jak sekunda, która powinna też być chyba pozłacana. ;)

Znawcą nie jestem ale ogólnie wygląda to w miarę porządnie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza musiała być skorodowana, a renowator niestety się nie przyłozył. Po prostu z daleka widac, że po renowacji, wiec renowację trudno nazwać dobrą... Sorry, ale tak to odbieram


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza musiała być skorodowana, a renowator niestety się nie przyłozył. Po prostu z daleka widac, że po renowacji, wiec renowację trudno nazwać dobrą... Sorry, ale tak to odbieram

 

Ufff :D wychodzi na to, że wzrok mam jeszcze nie najgorszy jak dostrzegłem defekt, choć miałem nadziej, że to tylko złudzenie optyczne :D Fakt renowator nie przyłożył się, ale podejrzewam, że dla laika patrzącego gołym okiem nie będzie miało to większego znaczenia ;)

Sam czekam na powrót jednej Dosi z eksperymentalnej (dość taniej) renowacji mocno zniszczonej koperty, a przy okazji i tarczy. Ciekawe czy na swoją będę mógł się spokojnie patrzeć. Jak na razie wszystko jednak przeciąga się w czasie. Wstępny termin zakończenia prac został przekroczony już o 150%. Zobaczymy co przyniesie jutro :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej prezentowana Dosia po taniej renowacji. Koperta była totalnie zdewastowana od strony dekla, tarcza była cała w wykwitach jedynie mechanizm był cacy. Renowacja kosztowała relatywnie niewiele i cudów nie oczekiwałem. Na wystawę się raczej nie nadaje, ale do codziennego użytku jak najbardziej.

post-46446-0-47842000-1363367527.jpg

post-46446-0-94396200-1363367538.jpg

post-46446-0-20837900-1363367554.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam no ja tez czekam na swoja dosie i tez sie przeciaga sporo pewnie wysyłalizmy do tego samego człowieka ja tarcze mam w super stanie dałem do wymiany wskazowek (zdj.wczesniej) i do chromowania koperte jak przyjdzie umieszcze fotki i bede czekał na wasze opinie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej prezentowana Dosia po taniej renowacji. Koperta była totalnie zdewastowana od strony dekla, tarcza była cała w wykwitach jedynie mechanizm był cacy. Renowacja kosztowała relatywnie niewiele i cudów nie oczekiwałem. Na wystawę się raczej nie nadaje, ale do codziennego użytku jak najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he chyba ten sam człowiek nam robił i dla tego nie wysłałem mu vorldmastarur-a

post-59322-0-18248800-1367767305_thumb.jpg

post-59322-0-88960700-1367767393_thumb.jpg

post-59322-0-98228200-1367767458_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź-pewnie trzeba zmienić warsztat.

Pozdrawiam

Jonasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho? Już nie ma miłośników Dosi?  :P

To ja odświeżam - taką mam:

post-36237-0-76428300-1384637163_thumb.jpg

Tarcza i wskazówki ładnie cieszą fosforem w ciemności  B)

W środku siedzi FEF 380 "markowany" Doxą:

post-36237-0-68513900-1384637179_thumb.jpg

Pasek paskudny, wiem. Ale jak się znajdzie chętny (bo mam jeszcze dwie do zrobienia - z nich jedna zostanie u mnie na dłużej) to już sobie dobierze co mu się spodoba  :)

Jeszcze jedną mam gotową - może jutro wrzucę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj!

Bo możesz nie zdążyć z tym wrzuceniem, bo to nie bazarek.

A "Duśka" całkiem fajna.


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj!

Bo możesz nie zdążyć z tym wrzuceniem, bo to nie bazarek.

A "Duśka" całkiem fajna.

To nie oferta - chwalę się, póki u mnie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy może mi ktoś ze znawców powiedzieć coś o mojej dosi anti-magnetic,pisane właśnie tak z pauzą,21 kamieni, kaliber 1080,czy jest to coś wyjątkowego czy pospolitość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz znawcy, czy operatora szklanej kuli ....  :blink: wykaż odrobinę zaangażowania i wklej choć jedną fotkę.


kupię doxę sub...zawsze i każdą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto moja Doxa, mam wątpliwości do do oryginalności tarczy, ciekaw jestem Waszych opinii...

 

 

SAM_5358.JPG

SAM_5356.JPG

SAM_5368.JPG

Edytowane przez grig1970

Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem koperta i zegarek jest oryginalny, tarcza pewnie po renowacji.

Mam podobny  inne napisy.

post-59723-0-78455000-1385847993_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grig1970

 

Klasa! Sama w sobie! Ładna staruszka. :D

Co prawda fotki z refleksami i nie odzwierciedlają idealnie tarczy, :(

ale jam osobiście nie widzę, by jakaś farbka wchodziła na indeksy.

Choć, to tylko me spostrzeżenie obarczone obciążeniem wieku,

czyli braku dioptrii w oczętach lub na nich. ;)

Sam napis taki francuski "ANTIMAGNETIQUE"  wydaje mi się  taki jak powinien być.  

Wskazówki także nie "lizane" sugerują, iż trwają na posterunku od nowości. :D

 

@jonasz

 

Twa natomiast z angielsko brzmiącym tytułem biegunowej ochrony, :D

wydaje mi się odświeżana. :(

Może się mylę ale wygląda na to, iż z indeksów renowator zmywał resztki "lakierniczego przykurzu". ;)

Natomiast wskazówki wydają się jak nówki sztuki nie śmigane,

lub kapitalnie odświeżone.

Nie mniej sympatyczna ta Twa 'Duśka" i pewnikiem Ci oczka cieszy. :)


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miała być druga więc i jest. W ogóle to bodajże piąta, która przesza przez moje ręce. Hobby zegarmistrzowskie zaczęło się właśnie od Doxy kupionej od forumowego kolegi ;)post-36237-0-74691700-1385856694.jpg

Edytowane przez jurand79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.